Teraz jest piątek, 25 maja 2018, 14:48

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Do robienia filmów...lepszy DSLR czy kamera ?? do 3000zł 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Do robienia filmów...lepszy DSLR czy kamera ?? do 3000zł
Tak jak w temacie...dopiero zaczynam swoją przygodę z filmem...wcześniej nagrywałem jakieś krótkie filmiki compaktowym aparatem Fujitsu FinePix s5700..teraz zamierzam kupić sobie sprzęt dzięki któremu będe mógł nagrywać filmy w jakości HD...i stąd moje pytanie...ponieważ upatrzyłem sobie Canona 550D i jestem skłonny go kupić..będzie mi służył do robienia zdj przede wszystkim..ale chce się skupić w dużej mierze także na kręceniu filmów...czy ten aparat na początek wystarczy mi do tego celu ??Czy może od razu przymierzyć się do jakiejś kammerki ? W temacie kamer jestem totalnie zielony.
Z góry dzięki za odp.. pozdrawiam

czwartek, 19 stycznia 2012, 06:03
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Do robienia filmów...lepszy DSLR czy kamera ?? do 3000zł
Do krótkich filmów, teledysków i wszędzie tam, gdzie jest czas na spokojne ustawienie ostrości polecam lustrzankę. Natomiast do reportażu np. ślubnego aparat się nie nadaje, tu lepsza jest kamera. Niekóre z lustrzanek mają limit długości nagrywanego pliku.
Reasumując jeśli chodzi o ślubno-weselne video preferuję kamerę i lustrzankę, lub w przypadku braku odpowiedniego budżetu tylko kamerę, choć kwota 3000zł na ten cel wydaje się być śmieszna :D

czwartek, 19 stycznia 2012, 10:12
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

A dlaczego od razu zakładasz, że kolega zamierza kręcić śluby? Na jakiej podstawie z powyższego posta to wywnioskowałeś? Czy poza ślubami nie można robić innych filmów nawet dla samego siebie, dla przyjemności? Niektórzy na tym forum tak przesiąkli tematem, że poza ślubami świata nie widzą...
Odnośnie pytania, canon 550d to niezły amatorski aparat z możliwoścą robienia bardzo dobrej jakości filmów HD.

czwartek, 19 stycznia 2012, 13:34
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

carlo napisał(a):
A dlaczego od razu zakładasz, że kolega zamierza kręcić śluby? Na jakiej podstawie z powyższego posta to wywnioskowałeś? Czy poza ślubami nie można robić innych filmów nawet dla samego siebie, dla przyjemności? Niektórzy na tym forum tak przesiąkli tematem, że poza ślubami świata nie widzą...
Odnośnie pytania, canon 550d to niezły amatorski aparat z możliwoścą robienia bardzo dobrej jakości filmów HD.

A cóz jesteś taki przewrażliwiony i rozdrażniony kolego :D Skoro autor nie napisał o jakie mu filmy chodzi, to mogłem tak jak ty nic mu na ten temat nie napisać, lub też dać ogólną odpowiedź (pierwsza część mojego wpisu) uzupełnioną o aspekt ślubny którym tu się jak myślę zajmuje spora grupa użytkowników.
"Czy poza ślubami nie można robić innych filmów nawet dla samego siebie, dla przyjemności?"
Czy cię powaliło kolego ?
Pisząc twoim językiem - Na jakiej podstawie z mojego postu wnioskujesz, że ja wywnioskowałem, że autor postu zamierza kręcić śluby :D
Skup się lepiej na odpowiadaniu autorom wątków, aniżeli na nieudolnej krytyce tych, którzy poświęcając swój czas chcą komuś pomóc.

czwartek, 19 stycznia 2012, 14:01
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

carlo napisał(a):

Oto wyczerpująca i cenna odpowiedź na pytanie "Czy do robienia filmów jest lepszy DSLR czy kamera?" :lol: Aparat robi dobrej jakości filmy HD :wink: A na czym polega ta dobra jakość ? na HD ? HD to ma już każda kamera za 700zł. Co to znaczy dobra jakość - dla ciebie może być dobra a dla innego niedobra. Używasz wyłącznie słów potocznych jak jakiś totalny dyletant. Dlaczego nie napisałeś czym przede wszystkiem różni się DSLR od kamer i jakie są jego zalety i wady?
Czy chodziło ci o to, że canon 550d robi dobrej jakości filmy HD w odróżnieniu od kamer które nie robią dobrej jakości filmów HD ? :lol:
Ręce opadają :twisted:

czwartek, 19 stycznia 2012, 14:09
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Ręce opadają, jak sie czyta twoje wypociny. Na pytanie czy canon 550d to dobry aparat do robienia zdjęć z funkcją kręcenia filmów hd W CENIE 3000 zł, odpowiadasz, że to za mało do kręcenia ślubów.

Star napisał(a):
A na czym polega ta dobra jakość ? na HD ? HD to ma już każda kamera za 700zł. Co to znaczy dobra jakość - dla ciebie może być dobra a dla innego niedobra

Jak nie odróżniasz jakości 550d od kamerki za 700 zł to twój problem. Za 3000 to akurat 550d kręci świetnej jakości filmy. Biorąc pod uwagę doświadczenie autora w filmowaniu, nie sądzę by jakość 550d była dla niego kiepska.
Star napisał(a):
Oto wyczerpująca i cenna odpowiedź na pytanie "Czy do robienia filmów jest lepszy DSLR czy kamera?

A gdzie ty tu chłopie widzisz takie pytanie? Gość się pyta czy 550d to dobry aparat i czy jego jakość filmów jest wystarczająca, czy też musi kupić kamere. I ja mu na to odpowiadam, że 550d jest dobrym wyborem w obydwu kwestiach (zdjęcia i video)

czwartek, 19 stycznia 2012, 14:41
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

carlo napisał(a):
I ja mu na to odpowiadam, że 550d jest dobrym wyborem w obydwu kwestiach (zdjęcia i video)

No to źle mu odpowiadasz bo zakładasz że on nie będzie robił reportażu, na jakiej podstawie ?
Do reportażu 550d się nie nadaje :!:
Mam nadzieję, że wiesz dlaczego :D

czwartek, 19 stycznia 2012, 14:58
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

A na jakiej podstawie mam zakładać, że będzie robił reportaż? Nie ma precyzyjnego pytania, więc nie ma precyzyjnej odpowiedzi. Generalnie jednak, można przyjąć, że robienie filmów to sceny ustawiane, a reportaż to reportaż i tutaj takie słowo nie padło.
Star napisał(a):
Do reportażu 550d się nie nadaje :!:
Mam nadzieję, że wiesz dlaczego :D

Nie, nie wiem, ale może mnie uświadomisz.

czwartek, 19 stycznia 2012, 15:04
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Do reportażu video się nie nadaje, myślałem że się domyślisz.

czwartek, 19 stycznia 2012, 15:19
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

550d może zostać z powodzeniem wykorzystany w reportażu wielokamerowym.

czwartek, 19 stycznia 2012, 15:30
Nowy
Nowy

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi :)...nie sądziłem że wywołam tym pytaniem taką gorącą dyskusje...w kazdym razie, rozwiewając wszelkie wątpliwości aparat chce kupić do robienia zdjęć i do kręcenia krótkich filmików/klipów...zastanawiam się jeszcze nad 600D..jest w sumie niewielka różnica w cenie..ale nie spr jeszcze zadnych testów

czwartek, 19 stycznia 2012, 15:52
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Zakładając ze video w przeważającym stopniu cie interesuje .Powiedzmy 70-30(zdjęcia)% . Zakładając ze nie masz żadnych szkieł canona .Zakładając ze zainteresowanie twoje nie pójdzie z czasem w foto .
To GH2 na dzień dzisiejszy jest najlepszym rozwiązaniem .
Za 3000zl dostaniesz body z 14-40 .Albo jak dołożysz z lepszym obiektywem 14-140 . Oba obiektywy maja autofocus ,co prawda nie taki jak w kamerze ale jest .Wada tych obiektywów jest ze są ciemne . Nie mniej jak z czasem uzbierasz kaskę to łykniesz olka 12 z f2 i jakaś jasna 50 i masz komplecik .
Widzisz ciężko jest doradzić bo nikt z nas nie wie czym firmy nas zaskoczą jutro .Byc może canon wypości nowe dobre puchy i wtedy wcześniejsze inwestycje w dobre jasne szkła canona będą jak znalazł .Pisać by można było sporo na ten temat nad wyższością panasa nad canonem i odwrotnie .
Odpowiadając jak najkrócej na zadane przez ciebie pytanie
Cytuj:
Do robienia filmów...lepszy DSLR czy kamera ?? do 3000zł

Jeśli chcesz kreować obraz -DSLR, jeśli liczy się dla ciebie wygoda- kamera.

czwartek, 19 stycznia 2012, 19:18
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Carlo i Star niezły czad :lol:

http://www.tokksa.pl
http://www.tokksa.pl/wild.php
http://www.facebook.com/pages/Tokksa/14 ... 140?v=wall

http://vimeo.com/tokksa
http://vimeo.com/tokksawild/videos

czwartek, 19 stycznia 2012, 20:30
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

TOKKSA- jeśli to nie tajemnica to teraz weszliście w FS100 po sprzedaży Z7 ?

czwartek, 19 stycznia 2012, 21:45
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

0123 napisał(a):
TOKKSA- jeśli to nie tajemnica to teraz weszliście w FS100 po sprzedaży Z7 ?

tak tak :wink:

http://www.tokksa.pl
http://www.tokksa.pl/wild.php
http://www.facebook.com/pages/Tokksa/14 ... 140?v=wall

http://vimeo.com/tokksa
http://vimeo.com/tokksawild/videos

czwartek, 19 stycznia 2012, 21:55
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona