Teraz jest sobota, 20 października 2018, 14:58

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
 Lustrzanka do kręcenia filmów 
Autor Wiadomość
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Lustrzanka do kręcenia filmów
Witajcie.
Za miesiąc minie rok od zakupienia mojej pierwszej amatorskiej kamery, ale kupując ją nie miałem w ogóle pojęcia o filmowaniu, zależało mi tylko na HD i HDD. Teraz mam już jakieś pojęcie o filmowaniu, ale kamera którą dysponuje nieco mnie ogranicza. Oglądając filmy na youtube zauważam że wiele osób kręci lustrzankami i mają one bardzo dobrą jakość, więc sam chcę się w nią zaopatrzyć. Zależy mi żeby miała ona miejsce na zewnętrzny mikrofon, płynny obraz i dobre kolory. Jeśli chodzi o cenę to tak do 3000zł.
Najczęściej trafiam na Canon 550D i bardzo mi pasuje ale na rynku są jeszcze inne lustrzanki które mogą być lepsze.
Podoba mi się Canon 60D ale jest cena niestety jest za wysoka. :(
Liczę na waszą opinię ponieważ nie chce znów złego sprzętu.
Najbardziej mnie interesuje Canon

niedziela, 11 marca 2012, 01:43
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Lustrzanka do kręcenia filmów
Co tu radzic, budzet masz skromniutki, 3 tys to starczy pewnie tylko na 600D plus karty. Zdajesz sobie sprawe, ze wchodzac w lustrzanke, sam aparat to dopiero czesc wydatkow, a obiektywy? przyzwoita "szklarnia" moze pochlonac kilka ladnych tysiecy, na kitowym obiektywie raczej nie wiele zdzialasz, generalnie temat rzeka.

niedziela, 11 marca 2012, 03:33
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

dla amatora wystarczy obiektyw kitowy, pamiętaj że z ręki ciężko będzie Ci filmować, system stabilizacji sie przyda

niedziela, 11 marca 2012, 08:46
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

vgrzes napisał(a):
dla amatora wystarczy obiektyw kitowy, pamiętaj że z ręki ciężko będzie Ci filmować, system stabilizacji sie przyda

Kitowy nadaje się tylko jako zaślepka by paprochy nie wpadały do puchy. Bez dodatkowej szklarni zakup lustrzanki mija się z celem. Lepiej zostać przy kamerze.

niedziela, 11 marca 2012, 14:09
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

mstmst napisał(a):
vgrzes napisał(a):

Kitowy nadaje się tylko jako zaślepka by paprochy nie wpadały do puchy. Bez dodatkowej szklarni zakup lustrzanki mija się z celem. Lepiej zostać przy kamerze.

Lubię to!

Faktycznie za 3000złt to kupisz statyw manfrotto z dobrą głowicą :)
Jeśli chcesz wejść w DLSR to musisz mieć worek pieniędzy, bo nie wystarczy ci sama lustrzanka, która jest tylko początkiem. Kitem to ja zatykam nieszczelność w oknach :wink:
Radzę o kitowym obiektywie zapomnieć jak najszybciej.
Jak autor powyżej również polecam ci zostać przy kamerze.

Ps. wg jednego mędrca z tego forum DLSR to kicz, gdyż lepsza kamera. Wiec po co się chcesz w to pchać? Nie warto.

http://www.tokksa.pl
http://www.tokksa.pl/wild.php
http://www.facebook.com/pages/Tokksa/14 ... 140?v=wall

http://vimeo.com/tokksa
http://vimeo.com/tokksawild/videos

niedziela, 11 marca 2012, 15:04
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

TOKKSA napisał(a):
mstmst napisał(a):
vgrzes napisał(a):

Lubię to!

Faktycznie za 3000złt to kupisz statyw manfrotto z dobrą głowicą :)
Jeśli chcesz wejść w DLSR to musisz mieć worek pieniędzy, bo nie wystarczy ci sama lustrzanka, która jest tylko początkiem. Kitem to ja zatykam nieszczelność w oknach :wink:
Radzę o kitowym obiektywie zapomnieć jak najszybciej.
Jak autor powyżej również polecam ci zostać przy kamerze.

Ps. wg jednego mędrca z tego forum DLSR to kicz, gdyż lepsza kamera. Wiec po co się chcesz w to pchać? Nie warto.

Zgodze sie z przedmowcami i pragne dodac jeszcze do worka pieniedzy duza pokore poniewaz w interniecie sa materialu jakie mozna otrzymac lustrzanka lecz wszystko zalezy od wiedzy i umiejetnosci operatora... Lecz satysfakcja z uzyskanych ujec jest ogromna ;)

niedziela, 11 marca 2012, 22:47
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Dlaczego wszyscy stawiacie poprzeczkę tak wysoko ?
Według Was wszystko od razu ma być najlepsze i z najwyższej półki .
Nie zgodzę się z tym.
Z tego co napisał autor wątku, wynika, że jest początkującym i zaczyna przygodę z filmowaniem, więc być może filmuje kolegów co jeżdżą na deskorolce, i nie ma potrzeby sięgania po najlepsze dobro.
Widzę że tu wszyscy po kolie zapomnieli o jednej zasadzie
- to nie sprzęt robi zdjęcia/filmy lecz nasza kreatywność i pomyślunek.

Chłopak pofilmuje kitem, jak mu się spodoba, sprawdzi się, wtedy kupi lepszy obiektyw , albo i nie kupi bo uzna że ten mu wystarczy.
Tokksa nie musisz sie publicznie chwalić jak bardzo bogaty jesteś, chciałbym zobaczyć te twoje uszczelnione okna.

niedziela, 11 marca 2012, 23:26
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

ale z tym kitem Tokksa ma rację.Teraz żałuję że nie kupiłem samego Body-mój kitowy obiektyw dosyć ciemny.Dopiero dobranie kliku obiektywów pozwoli na uzyskanie obrazków takich jakich mi potrzeba

poniedziałek, 12 marca 2012, 00:19
Stały bywalec
Stały bywalec

Nie jestem profesjonalistą, filmy chcę nagrywać dla własnej przyjemności. Mam swój własny kanał na YouTube gdzie czasem wrzucam jakiś krótki filmik bądź serial który nagrywam z kolegą. Właściwie tylko po to chcę lustrzankę aby bawić się focusem(dla estetyki sceny). Jeśli chodzi o obiektywy to na razie będe pracował na podstawowym a później kupie już lepszy.

poniedziałek, 12 marca 2012, 00:49
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jeśli więc chcesz się bawić focusem to rozumiem, że będziesz jeździł w tą i z powrotem ostrością jak to (często bez sensu) wielu świeżo upieczonych nabywców filmującej lustrzanki nagminnie robi. Jeśli tak to mam dla ciebie niemiłą niespodziankę, kitowy obiektyw ma szczątkowy "pierścień" ustawiania ostrości o małym zakresie ruchu, brak odpowiedniego oporu przy jego obracaniu a do tego podczas ostrzenia kręci się przednia soczewka to w przypadku założenia bardzo pożytecznej rzeczy jaką jest filtr polaryzacyjny kołowy uniemożliwia korzystanie z tego dobrodziejstwa. Dlatego ze względu na praktycznie niedziałający AF w lustrzankach Canona podczas filmowania używanie obiektywu kitowego i ręczne ostrzenie do niczego dobrego nie doprowadzi a jedynie może zrazić lustrzanki. Chyba że nie musi być Canon tylko np. Panasonic GH2 to wtedy sprawa wygląda zupełnie inaczej.

poniedziałek, 12 marca 2012, 10:00
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jeśli dla własnej przyjemności to polecam Panasonic Lumix GH2, idealnie się sprawdzi.

vgrzes napisał(a):
Tokksa nie musisz się publicznie chwalić jak bardzo bogaty jesteś, chciałbym zobaczyć te twoje uszczelnione okna.

Nikt tutaj się nie chwali, skąd wiesz co ja mam a czego nie? A może nic nie mam. Może już nie robię na DLSR? Ale jeśli ktoś chce wejść w świat DLSR powinien sobie zdawać sprawę, że sam DLSR nie wystarczy.

http://www.tokksa.pl
http://www.tokksa.pl/wild.php
http://www.facebook.com/pages/Tokksa/14 ... 140?v=wall

http://vimeo.com/tokksa
http://vimeo.com/tokksawild/videos

poniedziałek, 12 marca 2012, 10:04
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

kolega TOKKSA ma racje, czas skonczyc z mitem lustrzanki za 3000zl ktora daje piekny filmowy obrazek jak red itp. Lustrzanka to tylko rekorder, bez jasnych stalek mozesz zapomniec o pieknej niskiej glebi i cudownym obrazku. Kup sobie samo body np. 600d + jasny uzywany obiektyw. http://videodslr.pl/obiektywy-do-filmowania-sensor-aps-c-550d-60d-7d-t732.html tutaj masz dosyc tematyczny watek dotyczacy obiektywow, niemusisz kupowac canona L by miec cos jasnego na poczatek za nieduze pieniadze... To taka moja propozycja czlowieka ktory zaczyna przygode z dslr. Sam kupilem body 60d i teraz z czasem uswiadamiam sobie co do tego potrzebuje by lustro spelnilo moje oczekiwania.

poniedziałek, 12 marca 2012, 10:57
Moderator
Moderator

do FILMÓW to chyba tylko lustrzanka. dla obniżenia kosztów można używać całej gamy tanich, manualnych obiektywów np. na M42 (potrzebna tylko przejściówka). kamera daje obraz bez płytkiej głębi ostrości, która nie wygląda przecież filmowo. no, ale są różne filmy...

poniedziałek, 12 marca 2012, 17:36
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Tylko że jak ktoś nie ma pojęcia o filmowaniu to płytka głębia ostrości zabije jego produkcje bo w 99% przypadków ostrość będzie nie tam gdzie trzeba.

poniedziałek, 12 marca 2012, 17:59
Moderator
Moderator

to niech ktoś pojęcie zdobędzie,
bo bez tego i tak FILMU nie będzie...

...że se tak zrymuję...

poniedziałek, 12 marca 2012, 18:15
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona