Teraz jest niedziela, 20 maja 2018, 23:36

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 Panasonic M9000 s-VHS czy warto? 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Panasonic M9000 s-VHS czy warto?
Witam ! Na samym początku chciałbym się z Wami przywitać gdyż jestem nowym użytkownikiem. Nazywam się Jakub, mam 14 lat, i pochodzę z Częstochowy.

Chciałbym się od Was dowiedzieć czy jest sens kupować ten nazywany przez niektórych ''Zabytek" ? Mam jeszcze 2 inne kamery Sony HDR FX1E oraz JVC GR-D760E. O ile Do sonego uwag nie mam to używam go sporadycznie bo po prostu się boję go zniszczyć czy coś w tym rodzaju . (Uwierzcie mi mam do takich rzeczy talent i pomijam 2 zgubione aparaty) to chciałbym kupić owego panasonica by mi zastąpił JVC. I tu nasuwa się następne pytanie czy jakoścowo stary Panasonic zwycięży z JVC?

Za błędy z góry przepraszam. Proszę o jak najszybsze odpowiedzi.

poniedziałek, 2 kwietnia 2012, 15:52
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Panasonic M9000 s-VHS czy warto?
Czy zwyciezy nie wiem, ale wiem, ze 9000 jest to duza, dosc ciezka kamera, diametralnie inna od JVC, tak jak napisales to juz zabytek, ma tez swoje wady. Na domowy uzytek bez sensu, bo duza i nie poreczna, sam akumulator (o ile w ogole bedzie sprawny) wazy pewnie tyle co cala JVC. JVC to kamera cyfrowa, 9000- analogowa, a wiec zdajesz sobie sprawe z tego, ze potrzebujesz tez jakiejs karty z wejsciami analogowymi, aby zgrac z niej material na kompa?

poniedziałek, 2 kwietnia 2012, 17:21
Nowy
Nowy

Jeśli chodzi o zgrywanie materiału na komputer to fakt zdaję sobie sprawę z trudności jakie mnie czekają lecz nie będą one końcem świata prawda?

Jeśli chodzi o poręczność to mnie to nie przeszkadza zresztą lubię poczuć taki sprzęt na ramieniu. W ostateczności i tak w 80% przypadków będzie na statywie. Znalazłem ciekawą ofertę :

http://allegro.pl/kamera-panasonic-m-90 ... 53669.html

Aha i czy na tej kamerze da się kręcić ujęcia z użyciem green screena?
( Pytanie może głupie, ale wolę wiedzieć )

Co do zamieszczonego linku to cena jest chyba odpowiednia. A mam mało odłożonych pieniędzy :/ . Dodatkowo muszę jeszcze kupić zielone tło.

poniedziałek, 2 kwietnia 2012, 18:24
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Do czego ty chcesz ta kamere wykorzystywac? widze, ze sie na nia uparles, choc ja nie widze sensu pchac sie teraz w taki sprzet, to juz lepiej kupic jakas uzywana DVke. Przez ladnych pare lat krecilem M9000/MS5 newsy w kablowce, dzis na pewno nie wrocil bym do tej kamery. Co do blu/greenboxa, oczywiscie, ze sie da, kiedys robilismy to na Videonicsie MX-1 do tego tytularka TM2000 plus kilka magnetowidow Panasonic HS1000. Na tych paru sprzetach cala telewizje lokalna sie robilo, ale przy dzisiejszej technologi to juz raczej ciekawostka.

poniedziałek, 2 kwietnia 2012, 19:49
Nowy
Nowy

Ok zgodzę się uparłem się - taki wiek :/ . W takim razie jaką kamerę byście mi zaproponowalil?

Możecie uważać że to dziecinne i conajmniej niepoważne , ale.... Jeśli się da to niech kamera wygląda podobnie do tej bądź innych modeli. (NIE WYMAGAM)

wtorek, 3 kwietnia 2012, 19:25
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Wszystko zalezy od tego jaki masz budzet? Co bym ci mogl polecic? jesli nie masz parcia na HD, no to niesmiertelna VX-2100 lub PD-170 lub Canona MX2. Te kamerki mozna teraz za stosunkowo nie duze pieniadze kupic, najtaniej chyba Canona dostaniesz. To caly czas niezle sprzety sa (tyle, ze nie HD)

wtorek, 3 kwietnia 2012, 20:59
Nowy
Nowy

Właśnie zrozumiałem że z zakupem kamery lepiej się wstrzymać do Gwiazdki....

I spróbuję się przełamać co do mojego Sonego bo to kamerka ( przynajmniej według mnie ) bardzo dobra. Jak się postaram to raczej nie uda mi się jej uszkodzić :( . Myślę że uzbierane pieniądze lepiej władować w wyposażenie niż kupować tego całego Panasonica M 9000. Może kupię mikrofon albo lampę do niego... Sam nie wiem, ale dziękuję Wam za uświadomienie mi że zrobiłbym totalne głupstwo kupując tą kamerę.

wtorek, 3 kwietnia 2012, 21:13
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ja dopiero teraz zwrocilem uwage, ze ty FX1 masz, wczesniej jakos ten JVC mi wpadl w oko. W tej sytuacji zakup Panasonica byl by totalnym nie porozumieniem, inwestuj w osprzet, o M900 zapomnij.

wtorek, 3 kwietnia 2012, 22:06
Bywalec
Bywalec

masz FX1 a chcesz analoga kupować ?? po cholerę ??

czwartek, 24 maja 2012, 22:33
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ]