Teraz jest czwartek, 24 maja 2018, 08:22

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Przesiadka z DSLR 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Przesiadka z DSLR
Witam,
chciałbym wam przedstawić moją historię z kamerami i prosić was o pomoc w wyborze.

Zawsze ciągnęło mnie do filmowania, z kolegą nagrałem dwie etiudy fabularne jego kamerą, a sam rok temu zafascynowany jakością filmów lustrzanek kupiłem Canona 550D, kupiłem obiektyw, statyw, rejestrator dźwięku i.. przez ten rok dosłownie nic nie zrobiłem.

Niedawno zrozumiałem czemu tak mają się rzeczy, aby osiągnąć naprawdę dobry efekt na lustrzance, trzeba się więcej nauczyć, trzeba więcej praktykować, a jak piszę, niedawno zrozumiałem czemu nie umiem się z canonem dogadać.

Po prostu chciałbym wyjść z kamerą/aparatem na dwór i.. coś nagrać, nie brać ze sobą tony sprzętu, nie myśleć (za dużo) nad ujęciami, po prostu kręcić i uczyć się w praktyce.

A samym aparatem nie uda mi się tego osiągnąć, choćby pierwsza sprawa - zerowa stabilizacja, statyw po prostu jest konieczny już tracę tę moją "wolność kamerzysty".

Dostałem ostatnio olśnienia, czemu nie kupić.. kamery?!

Obraz z lustrzanki jest lepszy, ma lepszy film-look, ale w tych czasach post-produkcja jest tak samo ważna o ile nie ważniejsze od samych ujęć i wszystko da się osiągnąć.

Poszukuję kamery do.. powiedzmy 3000 zł z lekkim nacięciem, która zadowoli mnie, chciałbym nią nagrywać etiudy fabularne (oraz podstawowe rzeczy jak rodzina, imprezy itd).

Nie umiem oprzeć się wrażeniu, że cokolwiek bym nie kupił za 3000 zł to będzie okej, modele różnią się czymś? Jest może jakiś jeden, wybijający się? Chyba, że jest półka klasę wyżej kamer za np 3500 zł?

Chyba, że polecacie kupić coś tańszego, a jak złapię bakcyla, to kupić po wakacjach droższego na raty, też taka opcja jest prawdopodobna.

Oczekuję fajnego obrazu, film-look (, dobrej stabilizacji, a czy HDD czy karty to raczej mi to obojętne.

Ogromne dzięki za pomoc!

czwartek, 7 czerwca 2012, 14:02
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Przesiadka z DSLR
Zamień 550D na Panasonica GH2 i w ten sposób będziesz miał stabilizację i działający tak jak w kamerze w czasie filmowania AF. Do tego przyzwoity dźwięk stereo z wbudowanego mikrofonu. Dużo lepsze rozwiązanie niż kupno kamery za 3 tys.zł. Według mnie również lepsze niż Canon 550D.

czwartek, 7 czerwca 2012, 14:30
Nowy
Nowy

Zastanawiałem się nad tym modelem, szczególnie biorąc pod uwagę możliwości, jakie ma po hacku, ale jakby nie było to w sumie to to samo co aparat, wymienne obiektywy, a nie chcę mi się wierzyć, że wbudowana stabilizacja mnie zaspokoi. ;)

Ja chciałbym kupić GH2, tylko najwyraźniej boję się go kupić.

Proszę jeszcze o wypowiedzi.

Pozdrawiam!

niedziela, 10 czerwca 2012, 15:18
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

GH2 nie ma stabilizacji, mają ją niektóre (z reguły ciemne) obiektywy do niego przeznaczone.

niedziela, 10 czerwca 2012, 15:45
Nowy
Nowy

A powiedzcie mi proszę, jaka jest najprostsza do kupienia stabilizacja i w miarę poprawna? Czy warto zaczynać myśleć o kupnie dopiero o FlyCam Nano DSLR CF czy Glidecam XR1000, a może jest coś tańszego?

To jednak trochę ból, jak człowiek wie, że w tej samej cenie kupi sprzęt, który nagrywa ładniej, ale też przecież nie samą jakością człowiek żyje.. pomysł się liczy nie mniej o ile nie bardziej. ;)

A decyzje chyba podejmę taką, że na razie kupię SD700/TM700, a w sierpniu jak okaże się, czy dostanę umowę o pracę na rok, to sprawię sobie na raty GH2 + obiektyw(y), nic na siłę.

niedziela, 10 czerwca 2012, 16:19
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]