Teraz jest wtorek, 16 października 2018, 03:39

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
 Kupno pierwszej kamery - 1000-1300zl 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Kupno pierwszej kamery - 1000-1300zl
Witam po raz pierwszy

Widzialem tutaj wielu specjalistow. Ja sie niestety troche gubie w parametrach wszystkich kamer, nie wiem na co uwazac, a widzialem, ze producenci stosuja rozne tricki zeby 'oszukac' swojego klienta, jak chocby wartosc zoom/izoom/digital zoom i Bog wie jaki zoom jeszcze.

Szukam kamery w przedziale cenowym 1000-1300zl. Poki co, po krotkich konsultacjach ze znajomymi, pod uwage bralem dwie opcje:

- SONY HDR-CX210E (z 32gb karta class10, futeralem na Allegro 1300zl niecale)
- Panasonic HDC-SD80 (Cena na podobym poziomie)

Znajomy jeszcze cos wspominal o SD90, ale nie moglem nic znalezc.

Pasjonuje mnie kolej, dlatego w 90% kamery uzywac bede do krecenia ujec kolejowych, relacji z podrozy. Stad tez w miare istotny jest czas trzymania baterii. Obecnie krece filmy cyfrowka, Sony DSC-H20, tutaj na jednej baterii moge zapelnic 4gb karte materialem, nie wiem jak to sie ma odnosnie kamer niestety.

Nie jestem tez ukierunkowany akurat na te dwa konkretne modele i na te dwie firmy, Sonego wybralem, bo po aparacie sie nie zawiodlem i cena wydaje sie dosc kuszaca (nie wiem jak parametru tej kamerki),a Panasonica polecil znajomy.

Czytalem wlasnie o tym, jak to Full HD zamisat byc 1080i jest 50i i ta liczba linii maleje do 600-800. Z zoomem podobnie, na kamerze napisane 50x, gdzie okazuje sie, ze optyczny zoom to tak na prawde 35, reszta to jakis inteligentny zoom. Nie chcialbym byc zawiedziony i zaskoczony wydaja tyle pieniedzy na kamere, dlatego wdzieczny bede za wszystkie rady, modele, propozycje

pozdrawiam

wtorek, 26 czerwca 2012, 14:05
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ]