Teraz jest wtorek, 22 maja 2018, 19:38

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 Kamera do zdjęć makro 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Kamera do zdjęć makro
Proszę o radę.
Potrzebuję kamery która dobrze będzie kręcić filmy z dużym powiększeniem. Jestem dentystą i potrzebuję kręcić filmy z odległości 30-50 cm małych obiektów ok 1cm wielkości (czyli zębów). Jestem nieco zielony w temacie. Mam dosyć dobrą kamerę JVC GZ-MG630AE ma mamnualny tryb ustawień w tym makro i poprawę prześwietlonego punktu (bardzo dla mnie wygodna opcja - oświetlony mocno lampą unitu ząb jest ostry i ma dobre kolory a otoczenie jest automatycznie przyciemniane). Na pewno zależałoby by mi na tych opcjach w nowej kamerze, z tym że tryb makro w moim JVC dość szybko gubi ostrość i nie uzyskuję satysfakcjonującego powiększenia. Czytałem też o możliwości zainstalowania telekonwertera makro. Jak rozumiem to takie szkło powiększające zamontowane do układu soczewek obiektywu. Czy to pomoże? Standardowy tryb super makro z lustrzanek kręcących filmy video odpada, nie będę wsadzał pacjentowi do ust całego obiektywu żeby zrobić zdjęcie z 1 cm.

czwartek, 8 listopada 2012, 18:48
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Kamera do zdjęć makro
Nagranie w 720p bo tam można zrobić największe zbliżenie
http://www.youtube.com/watch?v=z5Vaw-vC ... e=youtu.be
Minimalna odległość od obiektu to dokładnie 50cm. Odległość tą można jeszcze zwiększyć ale nie będę się za bardzo rozpisywał bo

Standardowy tryb super makro z lustrzanek kręcących filmy video odpada, nie będę wsadzał pacjentowi do ust całego obiektywu żeby zrobić zdjęcie z 1 cm.

Jak by nie patrzeć nagranie z aparatu :wink:

piątek, 9 listopada 2012, 14:50
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ]