Teraz jest czwartek, 24 maja 2018, 14:00

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Kamera FullHD z 50p do około 5 tys. zł 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Kamera FullHD z 50p do około 5 tys. zł
Witam, noszę się z zamiarem kupna kamery FullHD do około 5 tys. zł. Podstawowym kryterium wyboru jest jakość obrazu i nagrywanie 50p. W związku z powyższym moim głównym wybrańcem jest Panasonic HC-X920. Ogólnie parametry ma chyba dość porządne no i ma nagrywanie progresywne 50p. Czy ktoś mógłby się wypowiedzieć na temat tej kamerki? Jak z jakością obrazu (niestety filmiki YouTube) nie oddaja prawdziwości nagrań... Czy obraz przy szybszych ruchach jest płynny - czy "przeskakujący", jak z oddaniem kolorów i ogólnie jak się to użytkuje. A może nie jest to produkt wart swojej ceny i w tej cenie znajdzie się coś lepszego?

Kamerka na potrzeby domowe (wyjazdy, imprezy okolicznościowe, hobbystycznie) - nie w celach zarobkowych, ale mimo to szukam w miarę porządnego sprzętu na lata z możliwie jak najlepszym obrazem w tej cenie.

I teraz kolejne pytanie. W czerwcu ma wyjść ponoć nowy Canon HF G30, który też ma już nagrywać w 50p. Czy kamera ta będzie miała coś, co postawi ją przed tą Panasonica i sprawi, że warto poczekać? Ma nagrywanie na dwie karty - może to i plus ale ciekawe jak będzie z jakością obrazu (po podanych parametrach ciężko cokolwiek wywnioskować). Cenowo ma być właśnie około 5 tys. zł...?

Pozdrawiam

niedziela, 28 kwietnia 2013, 14:37
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Post Re: Kamera FullHD z 50p do około 5 tys. zł
Według http://www.camcorderinfo.com/products/panasonic-hc-x920
spisuje się nawet troszkę gorzej niż The HC-X900M . Panasonic zaczął bardzo dobrą pasę począwszy od modelu hdc-sd 700 . Następne serie panasonica wprowadzały zaledwie kosmetyczne poprawki , jak np większa rozdzielczość wyświetlacza . Natomiast jakość obrazka ta sama . Sam posiadam sd700 i porównywałem do kamery znajomego który ma wersję The HC-X900M .
Razem przeprowadziliśmy kilka szybkich testów i jakość obrazu ta sama . Jest kilka dobrych stron jego kamerki , większy wyświetlacz z większą rozdzielczością , troszkę większy kont widzenia . Jedna rzecz nas zdziwiła , jego kamerka jest lekko większa ,a strasznie nie miłosiernie się nagrzewa z pod spodu , troszkę niepokojące zachowanie . Jak dla mnie na 20min testu , to dziwne . Jeśli trafi ci się używka w dobrej cenie to się nie zastanawiaj i bierz starsze modele . Panasonic nić nie zrobił żeby dać lepszej jakości produkt ,żenada .

I jeszcze jedno panasonic nie jest najlepszy w low light i podejrzewam że ten canon lepiej sobie radzi . Ale nie wyobrażam sobie uzyskać lepszej jakości obrazu w świetle naturalnym . Podejrzewam że nie jeną kamerę pół profesjonalna bije .

niedziela, 28 kwietnia 2013, 16:52
Bywalec
Bywalec

Czyli ogólnie kamera warta uwagi? A gdzieś doczytałem, że ma te same bebechy (matryca, optyka i procesor), co w dużo droższym AG-AC90. Czy to prawda? Sprawdzałem, że można ją już dostać za jakieś 3,5 tys. zł i wolałbym kupić nową kamerę i nie pchać się w sprzęt używany. Nie wiadomo co się trafi - no i brak gwarancji. Nie wiem czy ktoś z forumowiczów posiada ów model i mógłby podzielić się jakimiś surowymi nagraniami 50p?

mytomek: również chętnie zobaczyłbym jakieś urywki nagrane progresywnie z Twojej kamerki. Co prawda nie będzie to 50p ale jakiś pogląd na obrazek Panasonica będzie :) Także jakby można gdzieś wrzucić coś w sieć byłbym wdzięczny.

Czyli reasumując na chwilę obecną nadal jest brany pod uwagę Panasonic HC-X920. Z mojego budżetu spokojnie wystarczy jeszcze na kartę 64 GB i torbę oraz dodatkowy akumulator :) Choć wybór i tak będzie zapewne trudny, bo to sporo kasy mimo wszystko i nie chciałbym kupić jakiegoś bubla... Co do low light, to sporadycznie może trafi się jakieś ognisko lub zachody słońca. Głównie filmiki kręcone w słoneczne dni :)

niedziela, 28 kwietnia 2013, 22:30
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Cytuj:
Czyli ogólnie kamera warta uwagi? A gdzieś doczytałem, że ma te same bebechy (matryca, optyka i procesor), co w dużo droższym AG-AC90. Czy to prawda?

No nie wiem nigdy nie zagłębiałem się aż tak . Ogólnie wydaje mi się że panasoniki dają ostry obrazek . Sony ,canon bardziej plastyczny .
Cytuj:
również chętnie zobaczyłbym jakieś urywki nagrane progresywnie z Twojej kamerki. Co prawda nie będzie to 50p ale jakiś pogląd na obrazek Panasonica będzie :) Także jakby można gdzieś wrzucić coś w sieć byłbym wdzięczny.

Jak napiszesz mi krok po kroku gdzie umieścić plik ( jakim serwerze ) , to to zrobię . Ale musi to być serwer bardzo prosty , bez rejestracji itd .. Po prostu nie chce mi się spędzać czasu na rejestracji i tym podobnych pierdółkach . Jak znasz jakiś bardzo prosty sposób to napisz , wtedy zrobię upload oryginalnego pliku 50p prosto z karty .

Cytuj:
Co do low light, to sporadycznie może trafi się jakieś ognisko lub zachody słońca. Głównie filmiki kręcone w słoneczne dni :)

Jeśli głównie do światła dziennego , to moim zdaniem nie można wybrać lepiej .

poniedziałek, 29 kwietnia 2013, 01:49
Bywalec
Bywalec

http://www.sendspace.com/

Bez rejestracji (ograniczenie chyba do 300 MB) - powinno wystarczyć :) Z góry dziękuje :)

poniedziałek, 29 kwietnia 2013, 07:37
Bywalec
Bywalec

No nie... nikt nie poratuje jakimś surowym filmikiem z tego Panasonica? :)

wtorek, 30 kwietnia 2013, 21:08
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Jutro coś wstawię lenistwo mnie dopadło :)

środa, 1 maja 2013, 00:30
Bywalec
Bywalec

A powiedzcie proszę jak jeżeli chodzi o jakość w porównaniu z HC-X920 wypada HC-X800? Bo tak sobie myslę, że te wszystkie wi-fi, itd, to i tak są mi nie potrzebne więc po co mam za to przepłacać. HC-X800 nie ma żadnych zbędnych bajerów i ma tryb 50p. Tylko jak się ma jkość obrazu? Między kamerami jest około 1000 zł różnicy. Ewentualnie może model HC-X900? Przypominam, że priorytet, to jakość obrazu.

środa, 8 maja 2013, 18:30
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
kerano napisał(a):
A powiedzcie proszę jak jeżeli chodzi o jakość w porównaniu z HC-X920 wypada HC-X800? Bo tak sobie myslę, że te wszystkie wi-fi, itd, to i tak są mi nie potrzebne więc po co mam za to przepłacać. HC-X800 nie ma żadnych zbędnych bajerów i ma tryb 50p. Tylko jak się ma jkość obrazu? Między kamerami jest około 1000 zł różnicy. Ewentualnie może model HC-X900? Przypominam, że priorytet, to jakość obrazu.

opisze to dość pokrętnie...

- X800 to uboższa funkcjonalnie X900 ale jeżeli chodzi o przetworniki to jedno i to samo...
- X920 to konsumencka wersja AG-AC90 dla której bazą była X900...
- X900 w testach obrazu wychodzi troszeczkę lepiej niż X920...
- X900 ma troszeczkę większy przetwornik, X920 za to nowszej generacji BSI...

nie jestem 100% pewien ale chyba podczas mojego wyboru argumentem za X900 vs X800 było wejście mikrofonu zewnętrznego... przydatna rzecz ale czy warta tej różnicy... musisz zadecydować sam...

środa, 8 maja 2013, 22:16
Bywalec
Bywalec

Czyli wynika z tego, że na dzień dzisiejszy najlepszym wyborem będzie HC-X900. Jakość obrazu na wielu forach jest zachwalana i porównywana nawet z jakością AG-AC90 i nawet AG-AC160. Czyli to jest na chwilę obecną mój faworyt :-) Chyba, że ktoś ma jeszcze jakieś inne propozycje - chętnie rozważę :-) Niestety na kamerę pro typu np AG-AC90 mnie nie stać - choć marzy mi się taki sprzęt :-) A czekać w nieskończoność aż stanieje kiedy to pojawią się nowe modele nie ma sensu...

czwartek, 9 maja 2013, 22:13
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
kerano napisał(a):
Czyli wynika z tego, że na dzień dzisiejszy najlepszym wyborem będzie HC-X900. Jakość obrazu na wielu forach jest zachwalana i porównywana nawet z jakością AG-AC90 i nawet AG-AC160...

przy dobrym oświetleniu może i porównywalna... :) jak jest ciemniej to już nie ma co porównywać do AG-AC130/160... brakuje organoleptycznie jakieś 12 dB :) ale od biedy da radę...

piątek, 10 maja 2013, 00:11
Bywalec
Bywalec

No mnie głównie interesuje kręcenie za dnia - sporadycznie jakieś ognisko czy zachody słońca - więc powinno wystarczyć :-) Dlatego też tak się upieram przy 50p bo jakość jest dużo lepsza w porównaniu do 50i no i nie ma przeplotu... A Panasonic ten daje dodatkowo ponoć ostry jak żyleta obraz...

piątek, 10 maja 2013, 07:54
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
kerano napisał(a):
No mnie głównie interesuje kręcenie za dnia - sporadycznie jakieś ognisko czy zachody słońca - więc powinno wystarczyć :-) Dlatego też tak się upieram przy 50p bo jakość jest dużo lepsza w porównaniu do 50i no i nie ma przeplotu... A Panasonic ten daje dodatkowo ponoć ostry jak żyleta obraz...

daje raczej naturalny obrazek ale jak odpowiednio wyostrzysz to masz obrazek jak "żyleta" :)

piątek, 10 maja 2013, 11:35
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Panasonic sd-700
Sorki ale zapomniało mi się , teraz zapodam kilka bardzo krótkich filmików z kamerki . Z pierwszego linku filmik z podbiciem 3db .
http://www.sendspace.com/file/9pxgfi

piątek, 10 maja 2013, 20:43
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

http://www.sendspace.com/file/yojxep

też 3 db podbicie

Ops . Dzienny limit darmowy wyczerpany , więcej dopiero jutro .

piątek, 10 maja 2013, 21:07
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona