Teraz jest czwartek, 28 stycznia 2021, 01:50

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Kamera FullHD z 50p do około 5 tys. zł 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Re: Kamera FullHD z 50p do około 5 tys. zł
Dziękuję za filmiki :D Kurcze, naprawdę fajny obrazek jest z tego Panasonica. A jeżeli X900 ma mieć jeszcze lepszy, to już w ogóle będzie bajka. A czy mógłbym jeszcze prosić o chociaż jeden filmik z zewnątrz...? Nie wiem jakieś drzewa, bloki, samochody. Coś przy dziennym świetle :)

sobota, 11 maja 2013, 11:11
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

http://www.sendspace.com/file/edh83f

Kręcone w trybie auto . Zoom 12 ,z początku podpierałem się murka ,potem kod koniec z ręki . Moment kiedy oderwałem rękę od murka zobaczysz taki przeskok . Ogólnie to się wo-gule nie przyłożyłem do tego , na pewno można było by to zrobić dużo lepiej . Ustawienia kamery są fabrycznie . Obrazek pewnie można było by jeszcze pod ostrzyc , ale po co ? Jak dla mnie to jest już nawet za ostro .

Cytuj:
A jeżeli X900 ma mieć jeszcze lepszy, to już w ogóle będzie bajka

Obrazek nie będzie lepszy , uwierz mi . Zyskasz na wyswietlaczu i szerszym koncie , to wszystko .

sobota, 11 maja 2013, 17:55
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
mytomek napisał(a):
...

Cytuj:
A jeżeli X900 ma mieć jeszcze lepszy, to już w ogóle będzie bajka

Obrazek nie będzie lepszy , uwierz mi . Zyskasz na wyswietlaczu i szerszym koncie , to wszystko .

Zasadniczo racja... dodam tylko, że ekwiwalent 29,8 mm dla X900 i 35 mm dla SD700, poza tym X900 ma inny procesor obrazu Cristal Engine Pro II i przetwornik z pixel shift... no i jeszcze jedno z konwerterem VW-CLT1E-H za 399 zł (cena z serwisu aukcyjnego) masz możliwość zapisu 3D... no i na koniec nowej SD700 (na gwarancji) już nie kupisz a za chwilę X900 też będzie niedostępna... poza tym zgadzam się z przedmówcą... :)

sobota, 11 maja 2013, 18:41
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Tak jak już wspomniałem wcześniej , porównywałem z kolegą co ma HC-X900M
i tam różnic w obrazie oboje żadnych nie widzieliśmy ,oboje . Czy X900 to to samo co X900 ? Jeśli tak to wchodzisz w marketingowy bełkot i poprawy nie znajdziesz w obrazie . Oczywiście ja nie twierdzę że HC-X900M jest gorsza . Tak nie jest , jest lepsza . Naprawdę wyświetlacz ładnie świeci , i szerszy kąt zyskujesz . Bardziej chodzi mi o to żeby pokazać , że panasonic od paru lat nic nowego nie oferuje w rejestrowaniu lepszego obrazu, i tak jest , co zresztą ja potwierdzam i testy które znajdziesz w necie . 2-3 lata temu takie sd700 z przetwornikiem 3comos zrobił furorę , dziś panasonic serwuje zaledwie odgrzanego kotleta , żadnej rewolucji już nie ma . Pamiętam czasy gdy canon wprowadził hv20 , to też na tamte czasy był skok w jakości . Obecnie mam wrażenie że limit jakości obrazu 1080p został wykorzystany na maxa i pozostaje czekać na 4k . Ale kiedy to zawita w świecie konsumenckim w przystępnych cenach , nie wiem . Trzeba czasu i zmian np odpowiedni kodek żeby to 4k nie zajmowało terabajtów , itd....

Upewnij się że model który będziesz brać ma tryb manualny . Tryb manualny przydaje się , choćby do tego żeby ustawić shutter speed na 1/25 w słabym oświetleniu . O dziwo jest to bardzo użyteczne w moim modelu panasa czego nie mogę powiedzieć o mojej znacznie droższej kamerze canona, w której 1/25 daje `szarpany obraz ` oczywiście nie mam jej tego za złe bo tak powinien się zachowywać 1/25 . Nie mniej ,zawsze by chciało się mieć takie koło ratunkowe .

sobota, 11 maja 2013, 20:24
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

mytomek napisał(a):
Trzeba czasu i zmian np odpowiedni kodek żeby to 4k nie zajmowało terabajtów , itd....

Kodek HEVC.

sobota, 11 maja 2013, 20:42
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Pinto napisz coś więcej , albo zapodaj jakaś stronkę .

Czyli następca h-264 :)

sobota, 11 maja 2013, 20:47
Nowy
Nowy

Też myślę o tym panasonicu hcx 920
ma większą matrycę niż seria 900
rzeczywiście nic więcej nie da się z niej wyciągnąć ?
ktoś już ją kupił i może coś powiedzieć ?

sobota, 18 maja 2013, 19:48
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2