Teraz jest sobota, 20 października 2018, 23:51

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Kamera do 13 tyś. z przeznaczeniem do YouTuba 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Kamera do 13 tyś. z przeznaczeniem do YouTuba
Witam serdecznie!

Poszukuję odpowiedzi na nurtujące mnie zagadnienie odnośnie tego JAKĄ KAMERĘ KUPIĆ.

Słowo wstępu: Jestem w trakcie zakładanie własnej działalności gospodarczej. Uczestniczę w projekcie Unijnym, który wspomaga przyszłych przedsiębiorców kwotą 40 000,00 złotych. Jako że są to pieniążki z budżetu obcego, muszę się rozliczyć z tego co do złotówki, dlatego wolę się poradzić zawczasu, niżeli później ponosić konsekwencje złych decyzji.

Krótko o planowanej działalności: będę zajmował się tworzeniem stron internetowych i jeszcze kilkoma rzeczami. Oraz zamierzam otworzyć lokalną telewizję internetową. Do kręcenia materiałów będzie potrzebna mi odpowiednia kamera. Maksymalna kwota jaką zamierzam przeznaczyć na jej kupno to 13 000,00 złotych.

Proszę o poradę jaką kamerę wybrać.
- miejscem docelowym kręconych reportaży będzie Internet,
- przypuszczam, że większość materiałów będzie kręcona na zewnątrz o różnej porze dnia i nocy,
- potrzebna będzie funkcja, która pozwoli na rzeczywisty podgląd nagrywanego materiału np. na ekranie komputera. (pytanie: czy taka funkcja pozwoli mi na transmisje na żywo? - bezpośredni przekaz obrazu z kamery do Internetu),
- przydana będzie możliwość zbliżania i oddalania regulowana w obiektywie (hmm tym pokrętłem),
- zapis na kartach pamięci,
- możliwość podpięcia mikrofonów i lampy bezpośrednio do kamery,
- FULL HD
- Między innymi będą rejestrował wydarzenia kulturalne, z imprez masowych, ze spotkań sportowych: tu będzie potrzeby spory zoom, boisko do piłki nożnej (transmisja live),
- hmmm

Co możecie polecić do 13 tyś. złotych?

Pytanie nr 2: Dodatkowo w kosztach we wniosku o dofinansowanie zamieściłem pozycje "Akcesoria do kamery" mam tu na myśli 2 statywy (naramienny i duży stojący na ziemi), mikrofon, 2 lampy (jedna na kamerę i druga oddzielna doświetleniowa), torba, karty pamięci. Na tą pozycję planuje przeznaczyć do 5 tyś. złotych. Czy jest to wystarczająca kwota dla moich potrzeb? W co powinienem się jeszcze obowiązkowo zaopatrzyć na początku żeby mieć pełen zestaw do realizacji ujęć? Chcę wykorzystać w pełni wszystkie środki Unijne. Boję się jedynie sytuacji w której okażę się że mogłem zagospodarować pieniążki inaczej, dlatego wolę się poradzić specjalistów.

Bardzo proszę o wyrozumiałość i laikowatość w temacie.

Kamery które znalazłem w tej granicy cenowej to:
- Kamera cyfrowa Sony NEX-EA50 + ob. 18-200
- Kamera cyfrowa Sony NEX-VG30E body
- Kamera cyfrowa Sony NEX-VG900E body
- Kamera cyfrowa Sony HDR-AX2000E
- Kamera cyfrowa Sony HXR-NX70E
- Kamera cyfrowa Sony PMW-100
Pozdrawiam Konrad, 23l.

czwartek, 31 października 2013, 00:37
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Kamera do 13 tyś. z przeznaczeniem do YouTuba
HDR-AX2000E
HXR-NX70E
NEX-EA50 + ob. 18-200
Skoro i tak wydajesz cudze pieniądze, to tylko te 3 kamery z listy warto rozważać.

czwartek, 31 października 2013, 01:37
Nowy
Nowy

Zabrzmiało to w ten sposób, że gdybym płacił ze swojej kieszeni to mógłbym znaleźć coś lepszego ;)

Ok, Dzięki za odpowiedź, rozjaśniłeś mi sytuację o połowę.

czwartek, 31 października 2013, 21:41
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Hehe, troszkę tak, ale raczej w drugą stronę. Wtedy można by się pozastanawiać nad VG20-30 zamiast EA50, bo są tańsze, a wiele gorsze nie są: są bardziej ergonomicznie, niż obrazkowo, bo obrazek jest praktycznie taki sam (pomijając opcję profili w EA50).
Cała reszta kamer to już indywidualny wybór, co wolisz. I tutaj zalecam lekturę, czym te kamery się różnią, bo jeden woli psy a drugi koty :)

czwartek, 31 października 2013, 21:58
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

kurcze sam bym wziął taką kasę- robię czasem rożne imprezy 2 Nex5 i vg10 oraz 1 kranem na kółkach i statywem z czasem dołączonym kranem- samemu trochę ciężko ogarnąć.Bardzo przydatne manualne obiektywy z dobrym światłem.Niestety kasy za to nie dostaję... ciekawe z czego chcesz się finansować?
SEL 18-200 bardzo zaciemnia przy zbliżeniu-lepiej użyć jakiś jasny tele. pracuję 3 aparatami bo na każdym obiektyw o innej ogniskowj

piątek, 1 listopada 2013, 23:51
Nowy
Nowy

Ta kamera wydaję się być dosyć profesjonalna patrząc na jej gabarytowy wygląd NEX-EA50 + ob. 18-200 . Pytanie czy dla mnie nie będzie zbyt trudna w obsłudze? Z drugiej strony filmując lustrzanką mogę być odbierany za mało profesjonalnie. Oraz czytając na forum dowiedziałem się, że ciężej jest wykonywać poprawne ujęcia gdzie nie mamy zaplanowanego scenariusza, czyli same spontaniczne kadry, a takowe mnie głównie będą czekać.

Które wyjście kamery umożliwia bezpośredni przekaz do komputera tak aby realizować transmisje na żywo do Internetu? USB + odpowiednie oprogramowanie? Bo HDMI to chyba tylko np na telewizor?

kumak, na początku będę to robił za darmo, myślę że dopiero na 3-4 kwartał 2014 roku, mogę spodziewać pierwszych profitów, czerpanych z reklam :)

Jeżeli zdecydowałbym się na Sony NEX-VG30 wtedy trzeba dobrać obiektyw, może nie tyle co przeznaczony, co najbardziej optymalny do filmowania. Ta kamera wydaje się być prostsza w obsłudze, a jeżeli mam nie tracić na jakości obrazu to nie chce przepłacić za skomplikowane funkcje z których prawdopodobnie i tak bym nie umiał w pełni wykorzystać. Decydując się na tą kamerę myślę że i pracując z glidecamem byłoby mi lżej.

poniedziałek, 4 listopada 2013, 21:56
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Obie kamery dają niemal taką samą jakość obrazu (ea50 ma profile, ale trzeba je umieć użyć) i mają ten sam obiektyw w zestawie. EA50 faktycznie "wygląda" bardziej profesjonalnie i to jej główna zaleta. Oczywiście dostęp do wszystkich ważnych nastaw jest łatwiejszy, ale również nie uważam, by w vg30 był strasznie utrudniony.

I tyle.

poniedziałek, 4 listopada 2013, 22:15
Nowy
Nowy

Wybór padł na Sony NEX-VG30. Myślę, że istotnym elementem przy decyzji była właśnie ergonomia, która niewątpliwie będzie ważna w pracy w terenie oraz wymienna optyka. Kamera z kitowym obiektywem 18-300 mm. wyniesie około 10 tyś. złotych. Nie zakładając oddzielnego tematu, czy byłbyś w stanie podsunąć mi jeszcze jakiś pomysł co do wykorzystania pozostały 3 tysięcy złotych na dodatkowy obiektyw/adapter+ obiektyw?

poniedziałek, 4 listopada 2013, 23:53
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Sped booster-400,helios9 85/2-500zł helios 50/2-80 zł, vivitar 28/2-400 zł,
jupiter 37a-100zł, MIR 1B 2,8-100zł i jak będziesz bogaty weź cykolpa 85 ze światłem 1,5.
te obiektywy używam ponieważ dobrze się sprawują przy kiepskim oświetleniu.
Mam 50/1,8 i 35/1,8 le nie raz zawiódł auto fokus-praca na manualu jest co najmniej karkołomna- nakręcisz się obiektywem zanim wyostrzysz i zatrzęsie kadrem.
NA SEL 18-200 i 18-55 na małym zbliżeniu na obrazku pozostają szumy(oczywiście przy słanym oświetleniu(50-tka i 35-tka ok)

wtorek, 5 listopada 2013, 02:17
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Cytuj:
Sped booster-400
Gdzie takie promocje??

wtorek, 5 listopada 2013, 10:36
Nowy
Nowy

W komplecie do kamery SONY NEX-VG30 dostanę obiektyw z mocowaniem E 18-200 mm (nie wiem czy mogę wstawić konkretny link do sklepu..).

Speed Booster umożliwi mi podłączanie obiektywów Canon typu EF?

Obiektywy które pozwolą uzyskać obrazek podobny do tego?http://www.youtube.com/watch?v=Ym4dGPLd5Ww

Jest to kierunek, który na pewno wybiorę.

Właśnie kumak, gdzie w takiej cenie jak podałeś? Czy w ogóle są dostępne te adaptery w polskich sklepach? czy tylko u producenta Metabones?

wtorek, 5 listopada 2013, 12:02
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

maviozo napisał(a):
Cytuj:
Sped booster-400
Gdzie takie promocje??
No właśnie gdzie ? Nawet jak cena podana jest w dolcach to lekko za mało. No chyba, że autor miał coś innego na myśli.

wtorek, 5 listopada 2013, 12:40
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Od razu podpowiadam, że podróbki typu lens turbo mogą NIE pasować - testowałem i o ile na mocowanie sony E w nexach pasuje, to na sony E w FS100 NIE pasowało.

wtorek, 5 listopada 2013, 12:53
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

tak- chodziło mi o Lens turbo- sorki za pomyłkę- z nexami działa dobrze i vg 10 też.nie sprawdzałem tylko obiektywu tele
fs ma innąmatryce

wtorek, 5 listopada 2013, 19:37
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Matryca nic do tego nie ma :)
Tzn. nie powinna, bo obie kamery mają takie samo mocowanie... a problem lens turbo polega na tym, że NIE DA się go nawet zamocować na kamerze FS100.

wtorek, 5 listopada 2013, 21:45
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona