Teraz jest poniedziałek, 28 maja 2018, 03:26

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 Kamera 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Kamera
Witam
Mam zamiar kupić jakąś pierwszą kamerę może kiedyś pomyśleć o jakiejś szkole filmowej. Wracając do tematu kamera musi mieć jack pod mikrofon, możliwość przykręcenia do statywu, ok. 20 mpix i nagrywać w sporej ilości klatek gdyż chcę mów taki materiał spowolnić. Mój budżet będzie wynosił max. 2 tyś zł. Piszę ten wątek osobno gdyż potrzebuje kamery z konkretnymi funkcjami. Np. nie do wszystkich kamer można podłączyć mikrofon. Proszę o szybką odpowiedź

środa, 13 listopada 2013, 18:36
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Re: Kamera
Szybka odpowiedź
Canon 600D + obiektywy
np tu
http://allegro.pl/canon-600d-18-55-dc3- ... 48389.html

czwartek, 14 listopada 2013, 02:04
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Panasonic G6 wypada lepiej od każdego Canona w cropie więc tu bym celował. Jak dopisze ci szczęście to może znajdziesz GH2.

czwartek, 14 listopada 2013, 10:55
Stały bywalec
Stały bywalec

mstmst napisał(a):
Panasonic G6 wypada lepiej od każdego Canona w cropie więc tu bym celował. Jak dopisze ci szczęście to może znajdziesz GH2.

No nie wiem miałem i jedno i drugie znaczy najpierw canon 550 teraz panasonic gh1
I nie powiedziałbym żeby Panasonic był lepszy. Wole Canona
poza tym że:
Canon ma wiekszą matryce a reszta to jest de gustibus

Za Panasonic przemawia fakt ze g6 filmuje w 60 klatkach w full hd
Canon tylko w 720p i to nienajlepiej
Gh2 według specyfikacji na http://www.dpreview.com 60 klatek w full hd tylko z przeplotem
Canon wypuszcza pliki mov h264 które mozna od razu wrzucic do programu montazowego
z Panasonic tak nie jest

Fakt faktem oba te aparaty są godne polecenia do filmowania ale jesli zalezy Ci na tym slow motion to moze g6 bedzie dobrym wyborem:)

czwartek, 14 listopada 2013, 13:22
Nowy
Nowy

Można podłączyć do tych lustrzanek mikrofon?

czwartek, 14 listopada 2013, 23:11
Stały bywalec
Stały bywalec

Reksiu napisał(a):
Można podłączyć do tych lustrzanek mikrofon?

Tak wszystkie 3 modele

piątek, 15 listopada 2013, 00:22
Nowy
Nowy

Btw. Co się stało że teraz się lustrzankami nagrywa? :D

piątek, 15 listopada 2013, 19:48
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Samson napisał(a):
Gh2 według specyfikacji na http://www.dpreview.com 60 klatek w full hd tylko z przeplotem
Canon wypuszcza pliki mov h264 które mozna od razu wrzucic do programu montazowego
z Panasonic tak nie jest

To jesteś w wielkim błędzie a tego odnośnika nawet nie otwieram bo piszą bzdury.
A teraz fakty GH2 odnośnie trybów zapisu w FHD dla PAL. Jak ktoś chce może sobie włączyć NTSC
- 50i
- 25psF
- 24p
Każdy zapis można natywnie obrabiać w programie NLE. Zapis 25 psF o tyle jest wygodny, że od razu obraz progresywny owinięty jest w przeplot więc nie ma problemu przy eksporcie do BD/DVD. W Canonie 25p trzeba przerobić na 25psF jeżeli chcemy nagrać płytę BD/DVD zgodnie ze specyfikacją. Canon ma tylko 25p w FHD a to krok w tył. Panasonic czy to GH2 czy G6 daje nam możliwość wyboru między formatami w FHD.
Cytuj:
Canon ma wiekszą matryce

To fakt. Można uzyskać ciut mniejszą głębię. Ale jakoś zawsze Canonierzy zapominają, że dzięki tej matrycy mają też większy "aliasing i moirę" :wink:

piątek, 15 listopada 2013, 20:28
Stały bywalec
Stały bywalec

mstmst napisał(a):
Samson napisał(a):
z Panasonic tak nie jest

To jesteś w wielkim błędzie a tego odnośnika nawet nie otwieram bo piszą bzdury.
A teraz fakty GH2 odnośnie trybów zapisu w FHD dla PAL. Jak ktoś chce może sobie włączyć NTSC
- 50i
- 25psF
- 24p
Każdy zapis można natywnie obrabiać w programie NLE. Zapis 25 psF o tyle jest wygodny, że od razu obraz progresywny owinięty jest w przeplot więc nie ma problemu przy eksporcie do BD/DVD. W Canonie 25p trzeba przerobić na 25psF jeżeli chcemy nagrać płytę BD/DVD zgodnie ze specyfikacją. Canon ma tylko 25p w FHD a to krok w tył. Panasonic czy to GH2 czy G6 daje nam możliwość wyboru między formatami w FHD.
Cytuj:
Canon ma wiekszą matryce

To fakt. Można uzyskać ciut mniejszą głębię. Ale jakoś zawsze Canonierzy zapominają, że dzięki tej matrycy mają też większy "aliasing i moirę" :wink:

Napisałem że z przeplotem miałem dopisać że to gorzej:) bo to nie są pełne klatki no i inny sposób rejestrowania w programie montazowym potem mogą byc z tym problemy jesli jeden aparat ma przeplot a 2 nie juz nie mówiac o róznicy klatek (jesli taka jest)

A wieksza matryca to nie tylko głebia ostrosci ale tez ciut wiecej światła wpadającego do aparatu. No i przede wszystkim Canon i Panasonic daje inny obrazek i tutaj co kto woli ja akurat wole Canona, ale Panasonic jest przyzwoity:)
btw Co miałes na mysli mówiąc że Panasonic ma lepszego Cropa? bo nie do konca wiem o co Ci chodzi- jeśli możesz odpisz

niedziela, 17 listopada 2013, 01:05
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ]