Teraz jest środa, 23 maja 2018, 05:13

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Do 5ooo eu czyli około 20000 zł 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Do 5ooo eu czyli około 20000 zł
Witam.
Potrzebuje rady odnośnie zakupu kamery. Mój budżet to około 5000 eu.
Kamera będzie używana głównie do wesel, ale również do teledysków i prywatnie.
W tej chwili posiadam Panasonica ag-hcm151e i ogólnie jestem zadowolony używałem jej w tandemie z aparatem nex-6 i gopro3 black na przebitki, ale nadszedł czas żeby dokupić nową kamerę panasonika planuje zostawić, jako druga kamerę i w związku z tym mam dylemat, w którą kamerę zainwestować.
Mój faworyt to sony fs-100 ale nie wiem jaki obiektyw wziąć na początek czy ten z zestawu 18-200mm czy coś innego, zależy mi żeby mieć jeden obiektyw szerokokątny na którym indzie nagrywać bez głębi ostrości najlepiej od 1 lub 2 metrów w nieskończoność żeby obraz był wyraźny i dobry w słabym świetle. W przyszłości planuje zakup innych obiektywów mniej uniwersalnych np.:

Samyang 14mm T3.1 ED AS IF UMC
Samyang 24mm T1.5 ED AS IF UMC
Samyang 35mm T1.5 AS IF UMC
Samyang 85mm T1.5 AS IF UMC
Zastanawiam się jeszcze ewentualnie nad Panasonic AG-AF101A lub
Canon EOS C100 lub Blackmagic Design Cinema Camera EF Mount, lecz po zakupie dysków ssd obiektywów myślę, że Blackmagic będzie zdecydowanie za drogi i do tego dochodzi problem z baterią moim minimum to 4h ciągłej pracy z możliwością wymiany, aby w jeden dzień kamera działała do 12h.
Zakupów zamierzam dokonać na poniższej stronie.
http://cvp.com/index.php?t=category//ca ... hy+cameras

Jestem otwarty na wszystkie propozycje nawet na kamery, których tu nie wymieniłem, ale muszę trzymać się budżetu 5000 eu. Chyba, że wstrzymać się do nowego roku na premierę jakiejś nowej kamery lub jeszcze odłożyć więcej kasy na coś lepszego np. sony fs700 dla 4k, ale czy warto wesela robię w HD i nie planuje 4k w najbliższej przyszłości, ale prywatnie bym się pobawił.

sobota, 30 listopada 2013, 15:33
Nowy
Nowy

Post Re: Do 5ooo eu czyli około 20000 zł
Zamówiłem sony nex-fs100e i planuje zakupić do niego szkło Sony 16-50mm F2.8 DT SSM, i potrzebuje adapter do tego obiektywu i w związku z tym nie wiem, na jaki się zdecydować, Sony LA-EA2 Mount Adapter czy może Sony LA-EA4 Mount Adapter w sieci jest dużo na temat tego pierwszego, ale mało jest o tym drugim, i nie znalazłem nic o tym jak on współpracuje z kamerą. Może ktoś testował lub ma i doradziłby mi, który brać cena podobna.
I jeżeli ktoś używał tego szkła to proszę o opinie czy warto je kupić.

wtorek, 10 grudnia 2013, 23:17
Nowy
Nowy

Zakupiłem obiektyw Sony E18-105mm f4 G OSS Power Zoom. Jako że jest to nowy obiektyw I nigdzie nie znalazłem testów i przykładowych filmów mam nadzieje, że się sprawdzi głównie w dzień i w oświetlonych pomieszczeniach. Następny obiektyw to będzie Samyang 24mm T1.5 ED AS IF UMC.
Jeżeli ktoś będzie zainteresowany to po świętach mogę wrzucić jakąś próbkę tego szkła Sony G.

poniedziałek, 16 grudnia 2013, 21:32
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

LA-EA4 Ci nic w tej kamerze nie da, ponad to, co może zaoferować LA-EA2, ponieważ FS100 nie posiada pełnoklatkowego przetwornika.
Chyba, że też chcesz kupić A7, to co innego.
Tego 18-105 bym kiedyś chętnie zobaczył :)

poniedziałek, 16 grudnia 2013, 21:43
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Napisałeś o panasonicu af101...
Byłem użytkownikiem panasonica hmc151 a teraz mam równolegle ac130 właśnie z wspomnianym af101. Moje wrażenia - obrazek z ac130 i af101 można bardzo ładnie dopasować że będą prawie że identyczne (pomijam GO). Jasnościowo w AF101 jest dobrze ale śmiem przypuszczać że fs100 będzie mniej szumiał przy wyższych czułościach. Jak założysz jasne szkiełko np f1.8 obraz jest bardzo ładny. Moim zdaniem zakładanie czegoś ciemniejszego niż f2.8 do ciemniejszych miejsc niema sensu. Jako szerokiego szkła używam samyanga 14 T3.1 i jestem z niego bardzo zadowolony.
Niema co ukrywać że af101 to już starsza konstrukcja i po zakupie ciężko ją sprzedać bo mało jest potencjalnych zainteresowanych tym modelem.
Z takich małych plusików: ma wbudowane mechaniczne filtry nd, pasują te same baterie co od hmc151 i ac130, rozmieszczenie przycisków mają podobne a i cena używek bardzo dobra. Takie run & gun jak dla mnie szczególnie z założonym obiektywem typu 12-35 f2.8.

Jeśli masz jakieś pytania to oczywiście odpowiem.

poniedziałek, 30 grudnia 2013, 22:22
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]