Teraz jest piątek, 25 maja 2018, 18:33

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 Jaka kamera do transmisji online 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Jaka kamera do transmisji online
Chcialbym dowiedziec sie co nieco o sposobach transmisji na zywo i wlasnie jaka kamerke kupic ,wiem ze temat byl juz walkowany iles razy ale nie moglem znalezc odpowiedzi na nurtujace mnie pytania,otoz chodzi mi o nadawanie na zywo i nie chodzi mi o jakas super profesjonalna transmisje a jedynie prezentacje produktow ktore sprzedaje w sklepie internetowym i chcialbym to robic na zywo , jednorazowo obraz ogladalo by ok 20-50 klientow i chcialbym nadawac ok 8 godzin dziennie ,przegladajac internet i czytajac tu pare watkow wyczytalem ze , mozna to np zrobic kupujac np kamere SAMSUNG QF 30 i nadawac na ustream , i w zwiazku z tym mam pytanie czy jest duze opoznienie obrazu ? nadmienie ze moj uploud to 10 Mega wiec chyba wystarczajace, jakw ogole wyglada taka transmisja ? widzialem ze z ze maja tam opcje platne i czy ktos moze zna temat i moglby mi co nieco przyblizyc temat , jaie sa roznice miedzy nadawaniem darmowym a tym platnym . I druga opcja o ktorej chcialbym sie dowiedziec to wykorzystanie kamery IP ,
Jezeli ktos bylby na tyle mily i odpowiedzial. doradzil to bylbym bardzo ale to bardzo wdzieczny.
Byc moze ktos ma jakas alternatywe ??

Ostatnio edytowano sobota, 4 stycznia 2014, 13:31 przez enel, łącznie edytowano 2 razy

niedziela, 29 grudnia 2013, 17:05
Bywalec
Bywalec

Post Re: Jaka kamera do transmisji online
To jaką kamerę wybierzesz ma nie co drugorzędne znaczenie.
Dziś wiele kamer obsługuje albo twich albo ustream.
Pamiętaj te 'darmowe' serwisu wideo mają pewne minusy, np. reklamy które wyłączają twój strumień, a ty nawet o tym nie wiesz.
Płatne wersje pozwalają na ominięcie reklam choć są pewne ograniczenia np. liczby jednoczesnych połączeń, widoczne logo serwisu, oczywiście im więcej zapłacisz tym mniejsze ograniczenia.
Jeśli pokazujesz swój towar to nie lepiej wykonać nagrania ?
Po wrzuceniu na swój serwer klienci mogą odtwarzać dowolny plik wideo bez twojego udziału.
Miałem dostęp do kamery Panasonic i tam po połączeniu obraz z wyświetlacza został zasłonięty przez duży 90% prostokąt z napisem, że teraz kamera jest w trybie transmisji. Co kompletnie zdyskwalifikowało sposób strumieniowania proponowany prze Panasonic.
Opóźnienie jest uzależnione od kilku czynników np. odtwarzacza który ma ustawiony bufor na 20 sek, co oznacza minimum 20 sek poślizg. Albo ze względu na sposób kodowania HLS gdzie domyślne ustawienia wspominają o buforze 30 sek.
Przeważnie przy użyciu flash uzyskuje opóźnienie (mój własny serwer, mój własny player) do 5 sek, ale w trybie HLS jest to już 15 sek.

czwartek, 2 stycznia 2014, 20:29
Nowy
Nowy

Imprezy.liva dzieki za odpowiedz.Troche mnie zmartwiles tym opoznieniem , doprawdy przy uploud 10 mega moze byc az takie opoznienie ??? Mimo wszystko zamowilem wspomniana kamere samsung Qf30 , sprobuje tez z kamera IP mydlink DCS-5222L mam nadzieje ze to jakos mi wyjdzie , co do serwisu wideo myslalem o wersji platnej na ustream.

sobota, 4 stycznia 2014, 11:37
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Uruchom sobie usługę na YT live. Może oglądać i kilka tysięcy ludków. Przy uplodzie 10 MB możesz zaszaleć i w HD nadawać.

sobota, 4 stycznia 2014, 17:45
Nowy
Nowy

clearsky dzieki za odpowiedz.Czy nadawales juz moze na zywo na YT a jezeli tak , to jak to jest z opoznieniem ? i w tym przypadku to chyba kamera IP , bo tak Qf30 nadaje onlin na ustream .myslalem o kamerze mydlink DCS-5222L ale nie wiem za bardzo czy to dobry wybor?

sobota, 4 stycznia 2014, 18:56
Bywalec
Bywalec

Tu nie chodzi o Upload (bo on tylko daje jakość), a sposób kompresji i z tego powodu następuje opóźnienie w transmisji ale to normalne, porównaj sygnał z tv analogowej, a nadajnika cyfrowego naziemnego.

sobota, 4 stycznia 2014, 22:59
Nowy
Nowy

Dlatego zdecydowanie lepiej jest zainwestować w profesjonalny streaming, który umożliwia przesyłanie obrazu i dźwięku w najwyższej jakości bez reklam, zniekształceń i bez jakichkolwiek limitów. Obecnie wiele firm umożliwia przekaz obrazu na żywo w najwyższej jakości za bardzo niewielkie pieniądze. Wybó kamery jest sprawą drugorzędną. Najważniejsze jest zaplecze. Sam korzystam z abonamentu oferowanego przez firmę Airmax z Opola i dzięki nim mam podgląd online na mój sklep. Przekaz jest bez żadnych zakłóceń, a widok mam nie tylko na komputerze ale również na moim smartfonie. Pracownicy firmy wszystko skonfigurowali, skalibrowali kamery, więc nic nie musiałem robić. Więcej informacji na stronie firmy http://airmax.pl/bramka_kamera_www.php

poniedziałek, 21 marca 2016, 22:39
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]