Teraz jest czwartek, 24 maja 2018, 13:41

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Kamera czy aparat do ok 1000 zł ? 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Kamera czy aparat do ok 1000 zł ?
Witam :) Mam dylemat: czy kupić do filmowania aparat Sony Cyber-shot DSC-WX300, czy też kamerę w podobnej cenie i jaką? Czytałem, że dobra jest Sony HDR-CX210E.
pozdrawiam :)

sobota, 4 stycznia 2014, 17:19
Moderator
Moderator

Post Re: Kamera czy aparat do ok 1000 zł ?
Kamera jest wygodniejsza, bo ma pewniejszy chwyt przy filmowaniu, ma możliwość zapisu filmu w większej przepływności, (lepsza jakość), prawdopodobnie lepsza automatyka, (mniejsza szansa zepsucia ujęcia).
Kompakt jest wygodniejszy do noszenia i robienia zdjęć, ma większą matrycę światłoczułą, czyli teoretycznie jest lepszy w gorszym oświetleniu.
Obydwa urządzenia nie pozwalają na dobry bokeh, ale kompakt ma tu większe możliwości.
Obejrzyj jedno i drugie, sprawdź jak tam z nagrywaniem dźwięku i zdecyduj myślę według klucza: tylko filmowanie, lub mało zdjęć - kamera, pół na pół, lub więcej zdjęć - aparat.

sobota, 4 stycznia 2014, 18:02
Nowy
Nowy

Wg Ciebie: który z tych 2 modeli zapewni lepszą jakość filmu lub na który byś się zdecydował przy filmowaniu?Specyfikacja dla kamery HDR-CX210E http://www.sony.pl/support/pl/product/H ... ifications
Specyfikacja dla aparatu http://www.sony.pl/product/dsc-w-series ... techniczne Na co zwracać uwagę, przy czytaniu specyfikacji dla kamery/aparatu, czyli co najbardziej decyduje o jakości sprzętu?

sobota, 4 stycznia 2014, 18:14
Moderator
Moderator

Na jakość filmu mają wpływ:
Ilość i dostępność manualnych ustawień.
W obydwu wypadkach jest to dostęp przez ekran dotykowy prawdopodobnie, ale ilości dostępnych funkcji i czasu dostępu do nich nie znam. Sprawdzisz sam.
Ilość, szybkość i precyzja, regulacji obrazu w trybie automatycznym.
(Na przykład ostrzenie, dobór przysłony, czy balansu bieli w automacie. Precyzja i i czas w którym automat ustali prawidłowe parametry).
Nie znam tych urządzeń, więc nie powiem które lepsze, domyślać się tu jedynie można przewagi kamery.
Wielkość fizyczna matrycy - kompakt ma tu wyraźną przewagę w ilości przechwytywanego światła.
Obiektyw. teoretycznie jaśniejszy w kamerze(?)
Zapis filmu 1920 50i w obydwu urządzeniach, ale w kamerze z trochę większym bitrate. Mniej szczegółów zarejestrowanych przez tandem obiektyw / matryca, zostanie utraconych podczas kompresji do postaci pliku na karcie. EDIT Zmiana, mają tak samo.
Jak widzisz nie zadecyduję za Ciebie. :wink:

sobota, 4 stycznia 2014, 18:49
Nowy
Nowy

Miałem podobne dylematy. Posiadam już lustrzanki (Canon 500d, Canon 1100d) i wciąż niezły kompakt Canon A710. Fotografuję bardzo amatorsko: wycieczki, imprezy rodzinne, itp. Najczęściej, ze względów praktycznych używam kompaktu. Zawsze pod ręką na rowerze, nartach czy na spacerze/wycieczce pieszej. Ale zaczęło mi brakować kamerki, np. do filmowania przejazdów narciarskich mojej świetnie jeżdżącej córki. Kompakt robi niezłe filmiki, ale nie nadaje się za bardzo do filmowania dynamicznych scen (kiepska obsługa zooma, ogólnie zła funkcjonalność przy filmowaniu), lustro na nartach się w ogóle nie sprawdza. Po wielu poszukiwaniach wybrałem tanią kamerkę Sony hdr cx220e (polecam review niejakiego jed na amazon). Wydaje się OK, choć nieco zawiedziony jestem jakością zdjęć - dużo gorsze niż z kompaktu (ten ma ponad 2-krotnie większą matrycę).

Wniosek. Nie ma idealnych, uniwersalnych rozwiązań. Jak opony zimowe i letnie. :) Do zdjęć wypracowanych, w trudnych warunkach oświetleniowych z efektami głębi ostrości - lustrzanka, do typowych fotek na wycieczce - kompakt, do filmowania dynamicznych scen - kamerka. I niestety będę musiał wozić na nartach oba: w jednej kieszeni kompakt, drugiej - kamerkę. :(

sobota, 8 lutego 2014, 13:31
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]