Teraz jest wtorek, 16 października 2018, 14:22

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 Panasonic HC-X920 czy Sony HDR-CX900E? 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Panasonic HC-X920 czy Sony HDR-CX900E?
Witajcie, chcę zakupić drugą w swym życiu kamerę. Po miniDV chciałbym coś bardziej na czasie. Obecnie w przedziale cenowym do około 5 tyś zł moim faworytem jest Panasonic HC-X920. Jednakże pod koniec kwietnia pojawić się mają nowe kamerki Sonego - konkretnie HDR-CX900E. I teraz pytanie. Czy warto czekać i dopłacać 3 tyś więcej do Sonego? Czy skok jakościowy będzie aż tak duży żeby się to kalkulowało - co ważniejsze czy różnica obrazka między tymi dwiema kamerami będzie aż tak bardzo widoczna? Kamerka głównie dla celów rodzinnych, oraz uwieczniania wyjazdów wakacyjnych - często kręcenie dzieciaków w domu.

Pozdrawiam

środa, 2 kwietnia 2014, 18:55
Nowy
Nowy

Post Re: Panasonic HC-X920 czy Sony HDR-CX900E?
Witajcie, niestety oczekiwaniu na HDR-CX900 nie ma końca - ciągle nie wiadomo kiedy będzie dostępna w Polsce - więc coraz bardziej zaczynam interesować się Panasonic DMC-GH3. Tak wiem, jest to aparat - ale... parametrami wideo przewyższa nawet wyczekiwaną przeze mnie HDR-CX900. Większy bitrate i większa matryca. Tylko jak z faktyczną jakością wideo? Nie mogę znaleźć żadnych surowych wideo w sieci - choć te z youtube i tak wyglądają super. A jak sprawa z migawką? Czy jest wystarczająco wytrzymała aby można było kręcić aparatem kilka ładnych lat? Wiem, ze jest już GH4 - ale chyba 4k nie jest mi potrzebne i konkretnie rozważam GH3 z obiektywem 14-140. Czy mógłby ktoś podzielić się spostrzeżeniami? Wiem, że nawet do kręcenia wesel używają tych aparatów, więc coś musi w nich być :D Jak sprawa stabilizacji się przedstawia?

czwartek, 1 maja 2014, 09:59
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ]