Teraz jest środa, 17 października 2018, 08:14

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Za ok. 12 tyś 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Za ok. 12 tyś
Witam.
Przymierzam się do kupna jakiejś poważniejszej kamerki. Będę ją używał przede wszystkim do nagrywania imprez oraz wesel. Myślę głównie o kamerach firmy Sony (jak ktoś mnie przekona do innej marki to też się może skuszę):
1.AX2000 w cenie 10 900zł,
2.NX70 za 11 250zł,
3.NX3 za 12 700zł
4.NX5 za 13 900zł
Najbardziej byłbym za NX5 ale tu wchodzi w grę również cena (troszkę za wysoka jak na moje możliwości) i nie wiem, czy warto dołożyć do niej te 2 tyś. Póki co chyba najbardziej przemawia do mnie AX2000. Ale proszę o jakieś opinie na temat tych kamer, i dlaczego ta a nie inna.
Z góry dzięki

poniedziałek, 28 kwietnia 2014, 11:57
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Za ok. 12 tyś
NX3 - najnowsza, ma zapis symultaniczny (na 2 karty jednoczesnie) w NX5 zapis tylko na jedna, ewentualnie dodatkowo na dysk (zbyt drogi interes) i to jest jej przewaga (jak dla mnie) AX ma swoje wady i tak jak pozostale jest to juz dosc stara kamera (za prawie 11 moim zdaniem kompletnie sie nie oplaca). Zrobisz jak uwazasz, ja bym bral NX3.

poniedziałek, 28 kwietnia 2014, 14:04
Nowy
Nowy

OK. Dzięki za odpowiedź. Ale czy NX3 jest lepsza dlatego, że jest nowsza? Jak ma się jakość obrazu i dźwięku w tych kamerach? Z tego co wiem w AX2000 też można nagrywać jednocześnie na 2 karty. Czy się mylę? I o jakich wadach AX mówisz?

poniedziałek, 28 kwietnia 2014, 15:33
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jest jeszcze Panasonic AG-AC90 sporo taniej

poniedziałek, 28 kwietnia 2014, 17:38
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

nietoper86 napisał(a):
OK. Dzięki za odpowiedź. Ale czy NX3 jest lepsza dlatego, że jest nowsza? Jak ma się jakość obrazu i dźwięku w tych kamerach? Z tego co wiem w AX2000 też można nagrywać jednocześnie na 2 karty. Czy się mylę? I o jakich wadach AX mówisz?

W Ax w 100% pewny nie jestem bo nie mialem ale chyba jest jak w NX5, sa dwie karty ale nie ma zapisu jednoczesnie na 2(albo na jedna albo na druga), poszukaj sobie na forum tematow o niej (AX2000) bylo tego sporo. Czy jest lepsza hmmm, no gorsza od NX5 raczej nie jest, dodano kilka rzeczy np jak pisalem zapis symultaniczny czy mikro lampka LED albo sterowanie tabletem lub smartfonem (moze sie przydac gdy kamera na kranie) a zabrano gniazdo SDI (co dla twoich zastosowan raczej nie bedzie mialo znaczenia) no i jest tansza od NX5(swoja droga ciekawe, ze tak trzyma cene). O wszystkich tych kamerach sa tematy na forum, czytaj, wyciagaj wnioski. Sam chcialem ja kupic ostatecznie ze wzgl na regres w branzy i co tu ukrywac brak kasy, nabylem uzywanego Panasonicka 130 (jest ok ale bardziej lezy mi sony, pare wesel skrecilem NX5). Ale jesli mial bym kupic nowke to byl by to na pewno NX3, w starocie bym sie juz nie pchal.

poniedziałek, 28 kwietnia 2014, 21:03
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

nietoper86 napisał(a):

AX 2000 niema zapisu na dwie karty jednocześnie i dlatego nie brał bym ją pod uwagę. Dlaczego ? Zawsze nagrywam na dwie karty jednocześnie i w przeciągu trzech lat raz zdarzyło się by karta padła (zwarcie czy cuś ) podczas wkładania do slotu czytnika w kompie i gdyby nie beckap to byłoby nieciekawie...

czwartek, 1 maja 2014, 10:05
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Możesz jeszcze kupić mojego panasia hmc 151 za niecałe 6 tys. :)

Z tych wszystkich kamer wziąłbym FS100 z kitem (kit mógłbyś nawet poszukać używany) Przy cenie 12 tys. za body nie ma lepszej okazji. Taka prawda.

czwartek, 1 maja 2014, 10:50
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Co wyscie sie z BS na FS100 uwzieli, jesli gosc szuka wsrod powiedzmy "normalnych kamer" to FS100 nie jest dobra propozycja, bo to jednak inna bajka.

czwartek, 1 maja 2014, 20:35
Nowy
Nowy

OK. Dzięki za uwagi. Narazie waham się między AX a NX3. Wolałbym NX ale minimalnie przekracza mój budżet a z AX jeszcze mi troszki kasy zostanie :) Ciężki wybór :roll: A jak jest z dźwiękiem w tych kamerach? Można nagrywać audio z kamery czy bez rejestratora się nie obejdzie? Duża różnica jest czy może dla zwykłego Kowalskiego żadna?

piątek, 2 maja 2014, 09:24
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jeśli jest taki sam jak w NX5 to jest on do bani.

A z tym upieraniem przy FS100. Jak zobaczysz raz obrazek i jeszcze masz porównanie ze swojej kamery, to zaraz zaczynasz ją nienawidzić :) Jak tylko zobaczyłem co to cacko potrafi - nawet wyłącznie ograniczając się do kitowego szkiełka, od razu sprzedałem nx5.
Jak już bardzo Ci zależy na ziumowaniu to kup ją sobie z powerzoomem :)
Moim zdaniem era "zwykłych" kamer zaczyna już mijać. Owszem, jeszcze poważne broadcasty się będą bronić, ale te wszystkie 'semipro' tracą rację bytu.
Kto raz tego spróbuje, nawet nie patrzy już na te zwykłe kamery.

piątek, 2 maja 2014, 10:10
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jakosci obrazka nie nageuje, neguje ergonomie tego klocka, dla mnie ta kamera kompletnie sie nie nadaje, bo procz wesel krece jeszcze newsy dla tv kablowej i jakos nie bardzo ja widze w typowej reporterce.

piątek, 2 maja 2014, 11:49
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

nietoper86 napisał(a):
OK. Dzięki za uwagi. Narazie waham się między AX a NX3.

Oczywiscie zrobisz jak zechcesz, jak juz pisalem AX to juz staroc moim zdaniem nie warta tej ceny, ja bym poczekal dozbieral i kupil raczej NX3

piątek, 2 maja 2014, 11:54
Nowy
Nowy

maviozo napisał(a):
Jeśli jest taki sam jak w NX5 to jest on do bani.

Napiszcie jeszcze coś o audio, bo jeśli faktycznie do bani i muszę wyposażyć się jeszcze w rejestrator to dojdzie te parę stówek więcej. Czy dla zwykłego Kowalskiego różnica jest aż tak ogromna?

piątek, 2 maja 2014, 12:33
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

jacekxyz napisał(a):
Jakosci obrazka nie nageuje, neguje ergonomie tego klocka, dla mnie ta kamera kompletnie sie nie nadaje, bo procz wesel krece jeszcze newsy dla tv kablowej i jakos nie bardzo ja widze w typowej reporterce.

Nie wiem jak u Ciebie to wygląda ale do wiadomości w mojej TV kablowej to nadaje się jak najbardziej. Tu ujęcie, tam ujęcie, mamy wywiad ze statywu i cały "news" :wink: Jak potrzeba wsadzić na ramię to masz parę "rurek" do wyboru.
Jak bym szukał kamery pow 10 tys. zł to tylko Sony FS100. Innymi szkoda sobie głowę zawracać.

piątek, 2 maja 2014, 14:41
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

mstmst napisał(a):
Nie wiem jak u Ciebie to wygląda ale do wiadomości w mojej TV kablowej to nadaje się jak najbardziej.

Możesz zapodać przykład takiego newsa?

piątek, 2 maja 2014, 15:15
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona