Teraz jest wtorek, 22 maja 2018, 15:57

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Jaki profesjonalną kamerę zakupić...? 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Jaki profesjonalną kamerę zakupić...?
Witam.
Co myślicie o Black Magic Cinema Camera?

Mam takie konkretne plany - dużo chcę nagrywać w pomieszczeniu (zwykły dom, czyli małe pokoje, szczególnie ludzi z bliska), do tego jaki obiektyw byście polecili (gdyby to miał być obiektyw, do BMCC w Full HD) maks. do 4 tys. zł?

Albo co myślicie o PANASONIC DMC-GH3?
Wiem że temat jest szeroki, ale jak tu kupić coś dobrego, kiedy na rynku tyle sprzętu? Dlatego będę wdzięczny za doradę. Może ktoś miał już jedną z tych kamer którą wymieniłem.

Sprzęt chciałbym kupić wkrótce.

Jeśli macie inne propozycję (tzn. inna profesjonalna kamera + konkretny obiektyw) proszę napiszcie.
Zależy mi na wysokiej jakości.

wtorek, 22 lipca 2014, 00:24
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Jaki profesjonalną kamerę zakupić...?
wojtek7774 napisał(a):
Witam.
Co myślicie o Black Magic Cinema Camera?

Mam takie konkretne plany - dużo chcę nagrywać w pomieszczeniu (zwykły dom, czyli małe pokoje, szczególnie ludzi z bliska), do tego jaki obiektyw byście polecili (gdyby to miał być obiektyw, do BMCC w Full HD) maks. do 4 tys. zł?

Albo co myślicie o PANASONIC DMC-GH3?
Wiem że temat jest szeroki, ale jak tu kupić coś dobrego, kiedy na rynku tyle sprzętu? Dlatego będę wdzięczny za doradę. Może ktoś miał już jedną z tych kamer którą wymieniłem.

Sprzęt chciałbym kupić wkrótce.

Jeśli macie inne propozycję (tzn. inna profesjonalna kamera + konkretny obiektyw) proszę napiszcie.
Zależy mi na wysokiej jakości.

Żeby lepiej doradzić kilka pytań:
1. jaki budżet na sprzęt zamierzasz przeznaczyć?
2. to mają być filmowane wywiady?
3. szkło stałoogniskowe (wystarczy?) czy zoom? Jak stałka to jakiej ogniskowej?
4. miejsca bardzo ciemne czy doświetlane?

poniedziałek, 4 sierpnia 2014, 23:42
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

BMC to fajne urządzenie ale dość upierdliwe w obsłudze. Także cena wprowadza w błąd bo zakup BMC to dopiero początek wydatków i nie chodzi mi tu o obiektywy. Inna sprawa do ISO. Szumi to dość mocno więc dodatkowe oświetlenie to wymóg. GH3 jest w łatwiejszy w obsłudze a także samo nagranie łatwiej edytować w NLE. Dodatkowo ma więcej trybów video, lepiej sobie radzi w wysokim ISO a więc w gorszych warunkach oświetleniowych. Co najważniejsze -GH3 może zaraz nagrywać po wyciągnięciu z pudełka

wtorek, 5 sierpnia 2014, 18:46
Nowy
Nowy

lukasz8402 napisał(a):

Żeby lepiej doradzić kilka pytań:
1. jaki budżet na sprzęt zamierzasz przeznaczyć?
2. to mają być filmowane wywiady?
3. szkło stałoogniskowe (wystarczy?) czy zoom? Jak stałka to jakiej ogniskowej?
4. miejsca bardzo ciemne czy doświetlane?

1. Aparat + obiektyw do 7 tys. (8 tys. to już będzie ciężko, ale nie powyżej).
2. Tak.
3. Z tego co wiem, stałoogniskowe mają lepszą jakość. Innym sprawa dotyczy tego, że wątpię, abym na chwilę obecną potrzebował coś z zoomem. Szczególnie, że obiektywy z dobrym zoomem do tanich chyba nie należą.
Więc, jeśli mam rację - w szczególności co do jakości, i za tym idzie również niższa cena tych bez zoom - to stałoogniskowe szkło.
Jakiej ogniskowej.... Będę wdzięczny za sugestię. Dobrze, aby była taka, żeby objąć i mówcę, i jakieś elementy boczne (kwiaty, stół, zegar...), ale tak aby jasno wskazywał ten obiektyw kto jest najważniejszy na planie (czyli mówca).
Dobrze również, gdyby ten obiektyw (ale to jest mniej ważne) radził sobie jakoś na imprezach, obejmując kilka osób. Choć wywiady są na pierwszym miejscu.
Doradzisz mi co do tego można dobrać?
4. Oj, z tym może być różnie, ale stawiam na bardzo ciemne bo dużo filmów będzie w mieszkaniu, szczególnie, jak mieszkanie ma ładny pokój od strony wschodniej, to będzie problem ze światłem. Druga sprawa o której wspominałem to jakieś imprezy.

mstmst, co masz na myśli początek wydatków, jak nie obiektywy? Chodzi Ci o komputer i obróbkę wideo? W ogóle się zastanawiam, jaki minimalne wymagania musi mieć taki komputer stacjonarny, aby sobie dać radę z tak (z tego co słyszałem) dobrą jakością filmu. Podobno są to ogromne pliki, wiesz coś na ten temat (to i dochodzi niemały dysk)?
Czyli że BMC nie radzi sobie w ciemnych pomieszczeniach/nocy?

Co do GH3, to jest lustrzanka, a ja słyszałem, że "co do wszystkiego, to nadaje się do niczego".
Wiem, że obecnie lustrzanki nie mają najgorszej jakości nagrywania, ale wydaje mi się, że lepiej władować pieniądze w kamerę, która słabo robi zdjęcia (bo na tym mi nie zależy) aniżeli trochę tego i tego, co da wynik średniej jakości filmu.
Dziękuję za wasze wypowiedzi i czekam na kolejne odpowiedzi.

wtorek, 5 sierpnia 2014, 20:44
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

1. Panasonic GH3 to bezlusterkowiec a to różnica.
2. Panasonic jako pierwszy zaczął robić rasowe hybrydy. Połączenie aparatu z kamera. Linia GH w sumie jest bardziej kamerą niż aparatem.
3.Jeżeli chodzi o ergonomię pracy to tu i tak Panasonic lepiej wypada od BMC.
4. Panasonic ma wiele trybów video 50p/i, 25psF, 24p więc znowu wypada lepiej.
5. BMC bardziej szumi przy wysokim podbiciu a więc w trudnych warunkach oświetleniowych obraz będzie slaby, zaszumiony, będzie zawierał mniej detali.
5. Spójrz na BMC i na GH3. GH3 ma sporo pokręteł i klawiszy, które ułatwiają pracę. W BMC większość masz na dotykowym wyświetlaczu. GH3 nie dość, że ma więcej na obudowie to i także zaopatrzony jest w dotykowy wyświetlacz.
6. Crop jest większy w BMC więc ujęcia będą sporo węższe od GH3. Oczywiście można dokupić np. Metabones ale to dodatkowybwydatek chyba gdzieś w granicach 2 tys. Oczywiście do GH3 też to podłączysz.
7. BMC bez mikrofonu lub rejestratora się nie obejdzie. W GH3 dasz rade.
8. W BMC można nagrywać w RAW i to jest super sprawa. Do tego zaopatrz się w wiadro kart SD lub zewnętrzny rekorder. Są jeszcze inne formaty zapisu więc od biedy można się ratować.
9. Pamiętaj wcześniej sformatować karty SD bo BMC ci tego nie zrobi.
10. Pamiętaj również że nie ma to AF gdzie Panasonic stosuje to rozwiązanie od dawna i nieźle mu to wychodzi.
11. Z tego co wyczytałem BMC ma słaby wyświetlacz więc zakup dodatkowego monitora podgladowego to mus. GH3 ma dobrej jakości a na dodatek jest ruchomy. Oczywiście jak chcesz też podłączysz monitor.
12. W sumie to nie wiem jakie BMC chcesz kupić ale tak czy siak dla mnie to porażka.

Edit.
13. Doczytałem, że do wywiadów chcesz BMC. Tym bardziej porażka :wink

wtorek, 5 sierpnia 2014, 21:47
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

No i jak znamy odpowiedzi na pytania łatwiej zawsze jest doradzić.
Ja bym na Twoim miejscu wziął GH3, będziesz zadowolony.

wtorek, 5 sierpnia 2014, 23:04
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]