Teraz jest sobota, 20 października 2018, 23:49

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Czas na zakupy, tylko co wybrać? 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Czas na zakupy, tylko co wybrać?
Witam.

Zwracam się do Was, drodzy koledzy o poradę. Jestem na etapie zakupu sprzętu, dokładnie komputer, aparat, kamera i nie wiem od czego zacząć. Plan ułożyłem sobie następująco, teraz chciałem zakupić aparat, za 4 miesiące kamerę a w międzyczasie składać komputer. Jeżeli chodzi o aparat, wybór padł na Canona 5d mark III. I tu też pojawił się problem. Na wielu zagranicznych portalach słychać plotki o nadchodzącym mark IV. Jedni piszą że to już w tym roku, inni że na początku przyszłego roku. Moje pytanie brzmi czy któryś z kolegów wie coś więcej na ten temat? Czy warto inwestować teraz w ten model? Czy może odwrócić kolejność i teraz kupić kamerę, potem aparat? Z góry dzięki za podpowiedzi.

poniedziałek, 4 sierpnia 2014, 23:51
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Czas na zakupy, tylko co wybrać?
Rajnevan napisał(a):
Witam.

Zwracam się do Was, drodzy koledzy o poradę. Jestem na etapie zakupu sprzętu, dokładnie komputer, aparat, kamera i nie wiem od czego zacząć. Plan ułożyłem sobie następująco, teraz chciałem zakupić aparat, za 4 miesiące kamerę a w międzyczasie składać komputer. Jeżeli chodzi o aparat, wybór padł na Canona 5d mark III. I tu też pojawił się problem. Na wielu zagranicznych portalach słychać plotki o nadchodzącym mark IV. Jedni piszą że to już w tym roku, inni że na początku przyszłego roku. Moje pytanie brzmi czy któryś z kolegów wie coś więcej na ten temat? Czy warto inwestować teraz w ten model? Czy może odwrócić kolejność i teraz kupić kamerę, potem aparat? Z góry dzięki za podpowiedzi.

Hmmm to ja nic nie rozumiem... Kup to co jest ci teraz najbardziej potrzebne :-). Jakbyśmy mieli patrzyć kryteriami że za rok wyjdzie coś nowego to nigdy byśmy nic nie kupili tylko czekali... Jak potrzebujesz sprzęt to go kupujesz i on zarabia na siebie.
Jeśli stoisz przed wyborem 5dMK3 to zastanów się czy nie lepiej zakupić prawie połowę tańszego 6D? Obrazek ten sam, autofokus gorszy ale w większości sytuacji daje radę i jest dużo lepszy niż w 5dMK2, zapis na jednym slocie, gorsze wideo.

wtorek, 5 sierpnia 2014, 14:01
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Post Re: Czas na zakupy, tylko co wybrać?
Na chwilę obecną, to Sony a7s.Canon musiałby się mocno postarać.
Mając Sony a7s nie potrzeba kamery.

wtorek, 5 sierpnia 2014, 15:06
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]