Teraz jest sobota, 20 października 2018, 08:32

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
 Kamera do szkoły - 3000zł - dynamiczne ujęcia + akcesoria 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Kamera do szkoły - 3000zł - dynamiczne ujęcia + akcesoria
Mimo, że mamy już temat dotyczący kamer w tym przedziale cenowym, ale mój problem jest bardziej skomplikowany :)

Potrzebuję kamery na potrzeby szkolne, z tym że robimy czasem trochę bardziej ambitne projekty (więc nie chodzi o np. nagrywanie uroczystości szkolnych). Ogólnie potrzebny jest sprzęt, który poradzi sobie z dynamicznymi ujęciami, szybkimi ruchami kamerą. Do tego będziemy nagrywać na dosyć ciemnym szkolnym korytarzu przy sztucznym oświetleniu. Do tego nie wiem, czy lepiej będzie się zdecydować na jakąś lustrzankę, np. Canon D700, czy na normalną kamerkę.

W tym budżecie 3000zł muszę zmieścić: kamerę\lustrzankę, jakiś stabilizator(nie wiem, czy naramienny, czy mini-mini fly-cam :D) i kartę pamięci. Wiem, że to będzie ciężkie zadanie, ale wierzę w was :)

wtorek, 4 listopada 2014, 21:49
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Post Re: Kamera do szkoły - 3000zł - dynamiczne ujęcia + akcesoria
Dołóż trochę i kup Panasonic FZ1000.

środa, 5 listopada 2014, 17:09
Nowy
Nowy

No tak... Tylko ja muszę jeszcze w tej cenie zmieścić coś do stabilizacji i kartę pamięci, a 4000 nie dam rady wyłożyć. 4K nie jest mi potrzebne, potrzebuję czegoś rozsądnego jak na potrzeby szkolne, ważne są właśnie dynamiczne ujęcia, dlatego może nawet lepiej byłoby trochę ująć z kamery\aparatu i dołożyć do statywu(nie stojącego tylko czegoś do sprawnego poruszania się).

środa, 5 listopada 2014, 21:06
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Panasonic G6 powinien załatwić sprawę. Tylko proszę nie ograniczać się do kita bo to mija się z sensem zakupu aparatu z wymienną optyką.

środa, 5 listopada 2014, 22:13
Nowy
Nowy

Ok podoba mi się ta propozycja, mam tylko jeszcze pytanie, czy na pewno lustrzanka będzie dobrym rozwiązaniem, mając na uwadze, że interesuje mnie przede wszystkim filmowanie. Potrzebuję żeby sprzęt dobrze sobie dawał radę w ruchu, nie wiem jak to jest z aparatami..?

czwartek, 6 listopada 2014, 22:41
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Aparat kupuje się by mieć kontrolę nad głębią ostrości - tak w skrócie. Obsługa jest trudniejsza i w pewnym sensie gorsza niż w kamerze. Aparat wychodzi drożej niż kamera ( w pewnym przedziale cenowym) bo trzeba parę rzeczy dokupić by wyciągnąć tą GO i polepszyć ergonomię aparatu. Co wybrać ? Trzeba samemu określić na czym.nam.najbardziej zależy. Z aparatem łatwiej zbliżymy się do obrazu kinowego ale wymaga to sporych nakładów i umiejętności.

czwartek, 6 listopada 2014, 23:05
Stały bywalec
Stały bywalec

jak drożej jak taniej
zwykłe G6 + np olympus45 1.8 mieści się w podanym przedziale cenowym do 3k, nowy!
znajdź mi teraz kamerę która zrobi taką GO jak ten zestaw ;)

piątek, 7 listopada 2014, 13:35
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

bodex3 napisał(a):
jak drożej jak taniej
zwykłe G6 + np olympus45 1.8 mieści się w podanym przedziale cenowym do 3k, nowy!
znajdź mi teraz kamerę która zrobi taką GO jak ten zestaw ;)

No z takim podejściem to faktycznie wyjdzie taniej :wink: Dołóż :
- Samyang 12/2
- Panasonic 25/1.4
- Olympus 75/1.8
- dodatkowy rejestrator dźwięku lub mikrofon
Czy wyjdzie 3 tys. z aparatem ? Ogarniesz wszystko z Olympus 45/1.8 ? Na 100% nie. Jak chcesz coś więcej to zawsze wyjdzie drożej. Coś za coś.
Dla zobrazowania różnicy ogniskowych:
50mm
Obrazek
14mm
Obrazek

sobota, 8 listopada 2014, 01:34
Nowy
Nowy

Panowie... Żebyśmy się dobrze zrozumieli :) jestem amatorem, i zastosowania sprzętu też będą bardziej amatorskie. Zakup 3 czy 4 obiektywów to nie moja półka... Dodatkowo mają one stałą ogniskową, a ja potrzebuję zoomu(niekoniecznie tak dużego jak w kamerach), jednocześnie ujęć makro i za chwilę dalszych. Bardziej wolałbym jakiś troszkę uniwersalny obiektyw. Nie wiem czy jednak jestem na siłach pchać się w tę całą filozofię. Może jednak lepiej będzie kupić normalną kamerę, typu Panasonic HC-W850 czy Sony HDR-PJ530E? Bo muszę serio wyrobić się w tych 3000PLN, max 3300, nie mogę zrobić tak, jak sugerował kolega bodex3, że kupię G6 i jeden obiektyw ze stałą ogniskową. Musiałbym kupić G6, obiektyw z szerszym zakresem zoomu, coś jak 18-105 i jeszcze musi mi starczyć na jakąś stabilizację. Nie wiem czy to realne w tych kwotach.

Co do tej stabilizacji, czytałem trochę w internecie, i tak: na Flycam nano mnie nie stać niestety, musiałbym się ograniczyć np. do Camrock VS40 - filmiki które widziałem z jego użyciem na YT nawet mi się podobały, jednak jest sporo opinii w internecie że to tania chińszczyzna... Ewentualnie jeszcze przykuł moją uwagę Camrock Spider Rig VR10, jednak mimo wszystko dużo bardziej zależy mi na tym flycamie.

Podsumowując, proszę o odpowiedź na dwie kwestie:
- czy da radę ograniczyć się do jednego, bardziej uniwersalnego obiektywu czy zrezygnować z tego pomysłu i pójść w zwykłe kamerki?
- czy warto spróbować z tym pseudo-flycamem czy sobie odpuścić i polecicie mi jakieś inne rozwiązanie?

poniedziałek, 10 listopada 2014, 16:09
Nowy
Nowy

Da radę mi ktoś pomóc? Muszę się już na coś decydować...

wtorek, 11 listopada 2014, 23:04
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ]