Teraz jest środa, 21 sierpnia 2019, 20:24

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 175 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12
 Panasonic HC-X1000 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Re: Panasonic HC-X1000
Dla ludzi którzy zajmują się zarobkowo filmowaniem w 99% przypadków nie powinno istnieć coś takiego jak automat. Używając manuala sprzęt robi to co chce operator w przeciwnym wypadku jest loteria. Canon faktycznie szumi przy wyższych podbiciach ale szum ten uzależniony jest właśnie od poziomu ostrości jaka została ustawiona w presetach. Można też zmiękczyć obrazek i szumy będą znacznie mniej widoczne.
Używając automatu w Canonie obrazek śmiem twierdzić jest beznadziejny ale jeśli odpowiednio zdefiniujemy nasycenie i odcienie kolorów oraz ostrość pod daną ilość światła można uzyskać rewelacyjny obrazek.
Jeśli na targach włączyłeś auto, kamera mogła podbić gain do np 24dB i ustawić przysłonę np 2.0 a na gołym presecie to zaszumiony i blady obrazek. A wystarczyło wybrać jasną gammę, nasycić kolor i dać max 6dB przy przysłonie 1.8 i migawce 1/50 a efekt byłby zdecydowanie lepszy.
Poza tematem Canon ma zdecydowanie większe doświadczenie w optyce ale niechaj każdy wybierze to czym mu się lepiej pracuje, w manualu czy auto ;)

sobota, 13 grudnia 2014, 20:19
Stały bywalec
Stały bywalec

Dobrze wiesz, że Panasoic'iem AG-AC160 nie da się nagrywać na automacie. Twierdzę tylko, że Canon czy Sony dużo bardziej szumią niż Panaś. Wyobraź sobie, że twoja kamera nie szumi do 24 dB, czy dalej byś twierdził że jest ciemna. Jasną kamerą uważam, że jest Panasonic AG-AC130, AG-AC160 mimo przymykania przysłony. Może i głupio bronię HC-X1000, ale obrazek mnie ujął.

sobota, 13 grudnia 2014, 21:44
Bywalec
Bywalec

Za jasne sprzęty uważam Sony FS100,700 Canona C100,300,500 nie wspominając o A7s czy GH3,4 ale one do reporterki średnio się nadają. Kamery z przetwornikami 1/2 i 1/3" cala szumią mniej lub bardziej powyżej 6dB i tylko elektroniczne zabiegi zmiękczające obraz czyli wszelkiego rodzaju Nois Filter poprawiają jego jakość. Zgadnij jakim to było kręcone sprzętem i na jakim podbiciu:
https://www.youtube.com/watch?v=duZjOBr9o1E
Obejrzyj w FullHD;)

sobota, 13 grudnia 2014, 22:48
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Na pewno jakimś małym przetwornikiem, wygląda na panasia.

Do tego demo zespołu wyjątkowo słabe, panowie wodzą wzrokiem po suficie i mają miny jakby szli na ścięcie, zero zaangażowania, czy byli tam za karę? Przecież nawet nie ma pozoru, że śpiewali do ludzi a nie pustej sali.

sobota, 13 grudnia 2014, 23:26
Bywalec
Bywalec

Co do zaangażowania zespołu to jest jak jest, nie o tym tutaj dyskusja. A kamera to właśnie słaby wg filipa.D optycznie i kilka klas gorszy od Panasonica Canon. Dziękuję to tyle w temacie.

sobota, 13 grudnia 2014, 23:57
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

czyli xf 200 to rewelacyjna kamera?

niedziela, 28 grudnia 2014, 15:05
Bywalec
Bywalec

filip.D napisał(a):
Dobrze wiesz, że Panasoic'iem AG-AC160 nie da się nagrywać na automacie. Twierdzę tylko, że Canon czy Sony dużo bardziej szumią niż Panaś. Wyobraź sobie, że twoja kamera nie szumi do 24 dB, czy dalej byś twierdził że jest ciemna. Jasną kamerą uważam, że jest Panasonic AG-AC130, AG-AC160 mimo przymykania przysłony. Może i głupio bronię HC-X1000, ale obrazek mnie ujął.

Ale 160 też w cieniach zaczyna przy wyższych podbiciach (tak gdzieś od 12 dB) szumieć. Do tego kolory zauważalnie szarzeją nie ma cudów. To są nadal małe paznokciowe przetworniki.

niedziela, 28 grudnia 2014, 17:15
Bywalec
Bywalec

Posiłkuje się tylko filami na youtubie i faktem że sam mam 130 z której już nie jestem zadowolony. Otóż może i Panasonic x1000 jest ciemniejszy ale obrazek ma tak ładny że zacząłem się nią poważnie zastanawiać. Szumy nocą w 130 są odpychające + problem z ostrością i nie wychodzi już tak dobrze jak na papierze. Czas wybrać się do jakiegoś sklepu i podpatrzeć na żywo. Ten film mnie ujął https://www.youtube.com/watch?v=j2MrcQ3KtXk

Pan Bogusław poleca też Sony HXR-NX100 ostatnio także jak odgrzebie się z montażem to po nowym roku trzeba będzie się zastanowić co dalej. Myślę też na AG-DVX200 ale komentarze są różne a 10 tysi można spożytkować na kolejną L do lustrzanki :-)

Widzę również, że na forum przeważa temat odnośnie światła przy każdej kamerze... ale czy fakt ten jest najważniejszy ??? nie wiem jak u Was, ale mi już bardzo rzadko przychodzi filmować na ciemnych salach, rzadko kto robi wesele na wiejskiej świetlicy a i te przechodzą remonty. Większość wesel jest w pałacykach weselnych gdzie światła jest mnóstwo, a i zespoły też walą masą różnego rodzaju neonami. Pozdrawiam serdecznie

piątek, 27 listopada 2015, 20:05
Nowy
Nowy

Tez zastanawiam sie nad zmiana sprzetu. Przegladam rozne watki i juz nie wiem czy brac kamere czy aparat. Sprzetu jest co niemiara. Aparaty robia coraz lepsza robote
https://www.youtube.com/watch?v=znoDaqWLt9E
https://www.youtube.com/watch?v=iZuxo2ZFz_g
Kamery nadganiaja DSLR.
https://www.youtube.com/watch?v=9jmajJki_pc
Co sadzicie czy przesiadac sie z kamery na aparat, a jak tak to na jaki lub odwrotnie. W jaka kamere zainwestowac zeby otrzymac podobna jakosc co DSLR ale jednoczesnie miec wszytkie zalety jakie ma kamera.

Nikt nie pisze tez o produktach JVC np:
JVC GY-LS300

wtorek, 19 stycznia 2016, 16:06
Bywalec
Bywalec

Witam, także z tej kamerki chciałbym obejrzeć coś z sali weselnej. Wprawdzie od jednego z userów dostałem kawałeczek, ale może ktoś był by tak miły by udostępnić coś z zabawy jak to wygląda przy kolorofonach np. Pozdrawiam

poniedziałek, 25 stycznia 2016, 15:19
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 175 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12