Teraz jest poniedziałek, 24 września 2018, 12:17

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 Dodatki do aparatu/stabilizator/obiektywy 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Dodatki do aparatu/stabilizator/obiektywy
Witam serdecznie :) kolejny temat i kolejne pytania do bardziej doświadczonych osób, a mianowicie mam do przeznaczenia około 15 tys złotych na sprzęt i chciałbym się dowiedzieć co byłoby najlepszym rozwiązaniem a myślałem o :

- 3-osiowym Stabilizatorze obrazu (widziałem za około 5-6 tys)
- Rejestratorze cyfrowym
- Sliderze bądź kranie kamerowym
- obiektywach do filmowania (myślałem o Canon EF 35 mm f/2 IS USM i coś jeszcze)

Nie piszę tutaj o aparatach ponieważ posiadam Canona 6D oraz dwa Canony 70D, które na obecną chwilę mi wystarczają.

Jeżeli macie jakieś swoje sugestie co lepiej kupić i w co lepiej zainwestować to jestem otwarty na propozycje... powoli chce wrócić do pracy przy weselach i innych imprezach okolicznościowych, ale potrzeba do tego też dobrego sprzętu.

środa, 12 listopada 2014, 21:50
Nowy
Nowy

Post Re: Dodatki do aparatu/stabilizator/obiektywy
PozytywnaOsoba napisał(a):
Witam serdecznie :) kolejny temat i kolejne pytania do bardziej doświadczonych osób, a mianowicie mam do przeznaczenia około 15 tys złotych na sprzęt i chciałbym się dowiedzieć co byłoby najlepszym rozwiązaniem a myślałem o :

- 3-osiowym Stabilizatorze obrazu (widziałem za około 5-6 tys)
- Rejestratorze cyfrowym
- Sliderze bądź kranie kamerowym
- obiektywach do filmowania (myślałem o Canon EF 35 mm f/2 IS USM i coś jeszcze)

Nie piszę tutaj o aparatach ponieważ posiadam Canona 6D oraz dwa Canony 70D, które na obecną chwilę mi wystarczają.

Jeżeli macie jakieś swoje sugestie co lepiej kupić i w co lepiej zainwestować
to jestem otwarty na propozycje... powoli chce wrócić do pracy przy
weselach i innych imprezach okolicznościowych, ale potrzeba do tego też dobrego sprzętu.

Witam! Zacznijmy od stabilizatora, jak sam napisałes posiadasz lustrzanki więc nie potrzebny ci stabilizator z kamizelką i ramieniem :) wystarczy Glidecam hd-2000 sam używam i jestem zadowolony. Lustrzanka 6d jest lekka wiec ramie jest zbedne.
2. rejestrator ja uzywam Zoom h4n ale są nowsze h6 ale pytanie czy bedziesz korzystal z tylu kanałów( ale w sumie to h6 nie jest az taka droga a kiedys moze ci sie przydac)
3. Slider ja posiadam i polecam Edelkrone (jest kilka wersji ) wielki plus jest taki ze nie potrzeba zdejmowac np w kosciele czy na sali weselnej ze statywu bo jest mały ale ma zalete( wpisz sobie na you tube i dowiesz sie co w nim jest godne uwagi.
4. Obiektywy do filmowania nie polecam canonowskich poniewasz nie maja stabilizacji. Godne polecenia śa Tamrony( wiem ze kiedys moze nie byly za dobre ale teraz naprawde wyprzedzająSigme i jesli chodzi o filmowanie to wieleosob woli kupic tamrona i miec z głowy problem z drganiami na obrazie
Tamron 24-70 = tamron 70-200 to jest mysle dobre rozwiązanie:)
chcesz nagrywac sluby lustrzankami, ale mam nadzieje ze nie w pojedynke?:)

sobota, 29 listopada 2014, 19:01
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ]