Teraz jest poniedziałek, 21 maja 2018, 16:58

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 Panasonic AG-AC160 vs Sony NX3 
Autor Wiadomość
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Post Panasonic AG-AC160 vs Sony NX3
Którą lepiej wybrać?
AG-AC160
zalety:
- troszkę ostrzejszy obraz
- lepsze wyposażenie standardowe (bateria, ładowarka)
wady
- jest sporo większa od NX3
- spory pobór mocy

NX3
zalety:
- niski pobór mocy
- niewielkie rozmiary
- mikrofon w zestawie
wady:
- brak bateri i ładowarki w zestawie
- miększy obraz na skutek zastosowanych filtrów odszumiajacych

Film porównujący:
https://www.youtube.com/watch?v=HjsiVhpxMTU

poniedziałek, 8 grudnia 2014, 08:58
Bywalec
Bywalec

Post Re: Panasonic AG-AC160 vs Sony NX3
Oj widzę xx737, że przeszedłeś niezłą ścieżkę z wyborem kamery poczynając Bodajże od C100 - super wybór tyle, że do reporterki... hmm ambitna sprawa.
W wadach i zaletach wymieniasz np. miękkość obrazu a nie wiem czy wiesz, że w większości kamer tego segmentu jest to parametr programowalny w presetach - parametry Sharpness, Coring czy Noise Filter.
Jeśli chodzi o rozmiar to ja właśnie zrezygnowałem z Canona XF305, która jest mniej więcej porównywalnych gabarytów co AC160 a obrazek zdefiniowałem w niej taki, że jak to stwierdził jeden koleś z Beiksu "bije wszystko w swojej klasie".
NX3 też jest dla mnie za duża i ogólnie jej plastyka jakoś mi nie leży. Jako, że od stycznia studniówki celowałem również w X1000 ale jak wiesz prawdopodobnie jest dosyć ciemna aczkolwiek jeszcze czekam na testy konfrontujące ją z XF200, która ma możliwość tak jak jej poprzedniczki szerokiej ingerencji w parametry obrazu, ma 4 kanały audio, obrotowy uchwyt i jest nade wszystko lżejsza.
Zobaczysz, że waga kamery naprawdę ma znaczenie przy reporterce weselnej, gdzie po kilkunastu godz. na nogach w okolicach oczepin odcinek lędźwiowy krzyczy dość! Mam 186 cm i 86kg więc nie myśl, że pisze to jakiś kurdupel.
Lżejsze sprzęty można również założyć na wszelkiego rodzaju steadicamy i wykorzystywać je w stosunkowo krótkich ujęciach z ręki bez uciążliwej konieczności zakładania kamizelki.

środa, 10 grudnia 2014, 17:35
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Mirec napisał(a):
Lżejsze sprzęty można również założyć na wszelkiego rodzaju steadicamy i wykorzystywać je w stosunkowo krótkich ujęciach z ręki bez uciążliwej konieczności zakładania kamizelki.

Jeżeli chodzi o ręczne to tak. Kwestia dźwigania jest ważna. Z tym że im cięższy sprzęt tym większa bezwładność. Im większa bezwładność tym lepszy efekt działania stabilizatora. Mój Panaś 160 na plenerze i w kościele jest zainstalowany na Merlinie Na sali chodzi na Stredy z Sopotu (z kamizelką) do kamery dodatkowo dokręcam 1,5 kg płytę stalową. Tak zalecił producent.
Kręciłem kiedyś pierwszy taniec i kamera mi dziwnie "uciekała" słabo się stabilizowała. Pod koniec tańca zauważyłem - no tak zapomniałem przykręcić płyty stalowej :) Fizyki nie oszukasz.
Wszystko zależy gdzie będzie pracowała kamera. Jeśli na Stready z kamizelką to waga nie ma znaczenia. Bo małą kamerę obowiązkowo trzeba dociążyć. Jak tylko z łapy to oczywiście mała kamera z dobrą stabilizacją.

niedziela, 14 grudnia 2014, 20:12
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

XF200 owszem świetna kamera ale jest jedno ale... jasność :-( chociaż i tak lepsza w stosunku do XF100.

wtorek, 16 grudnia 2014, 19:57
Bywalec
Bywalec

Ale jasność XF200 jest na poziomie XF300 - pracuję na obu więc wiem co piszę. Na słabe światło ustaw sobie gammę normal 1-4 i podsyć trochę kolory. Ja ustawiam +20-25. I raczej max +6dB. Ostrość wg uznania. na mocne światło dzienne daję gammę cine2 i zdejmuję trochę koloru np -5. Tutaj ostrość można troche podkręcić -wg uznania. Tak zdefiniowane presety przełączasz sobie zależnie od światła. Generalnie bardziej lubię XF200 mimo jednego przetwornika, który ciut bardziej szumi - jest lżejsza i w reporterce świetnie się sprawdza. Z szumem można sobie poradzić parametrem sharpness i noise filter ale ja osobiście jak wspomniałem 6dB nie przekraczam.
Tutaj jest test: https://www.youtube.com/watch?v=sEhdgUZtKI0 na którym XF200 jeśli chodzi o jasność wypada podobnie do pmw200 z tym, że troche bardziej szumi i kolory ma mniej nasycone ake tak jak wsponniałem te parametry można łatwo wyprowadzić w presetach. Dochodzi tam jeszcze głebia czerni itp.
A XF200 od XF100 jest faktycznie zdecydowanie optycznie jaśniejsza.

wtorek, 16 grudnia 2014, 23:02
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

KOlego Mirec piszesz Ze XF200 ma 4 kanały audio. Byłoby to bardzo przydatne bo można na 2 kanały nagrywać stereo z mikrofonu a na 2 kanały powiedzmy dźwięk z bezprzewodowego zestawu. AG-AC160 nie ma 4 kanałów? A która jeszcze kamera ma możliwość nagrywania 4 kanałów?
Myślałem o rejestratorze bo jeśli orkiestra nie daje wszystkiego na mikser to wtedy zostaje tylko dźwięk z kamery. A na rejestratorze można nagrywać powiedzmy dźwięk z sali i z miksera. Jak ty to robisz?

niedziela, 21 grudnia 2014, 13:34
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

AG-AC 160 pisze tylko 2 kanały audio :( Sam kombinowałem kiedyś żeby kupić Panasia zapisującego 4 kanały. Odpuściłem wtedy ze względu na drogie karty. Połączenie kamery piszącej 4 audio + 4 kanałowy rejestrator, albo jak Roland R-26 - 6 kanałów, daje duże możliwości. Można od biedy ogarnąć bez dodatkowego miksera kapelę perkusyjną :) Porównywałem kiedyś z kolegą moją 160 i XF100 - różnica była niewielka na korzyść Panasia. Jeżeli, jak piszecie, XF200 jest lepsza to wychodzi na to że jest to całkiem przyzwoity sprzęt.
Wielkość kamery, wbrew pozorom, ma jednak "marketingowe" znaczenie.
Pisał ktoś o tym mądrze na forum. Nawet jeżeli jakość filmu jest taka sama z dużej jak i małej kamery to tylko kilkanaście procent ludzi ogląda gotowe "dzieło" i może, ale nie musi, stwierdzić że jakość obrazu jest OK. Lwia część nie ogląda filmu, ale na pewno zapamięta czy "kamerzysta" pracował "zabawką" czy dużą "profesjonalną" kamerą :)

niedziela, 21 grudnia 2014, 14:03
Bywalec
Bywalec

xx737 napisał(a):
KOlego Mirec piszesz Ze XF200 ma 4 kanały audio. Byłoby to bardzo przydatne bo można na 2 kanały nagrywać stereo z mikrofonu a na 2 kanały powiedzmy dźwięk z bezprzewodowego zestawu. AG-AC160 nie ma 4 kanałów? A która jeszcze kamera ma możliwość nagrywania 4 kanałów?

Sony PMW 200 jeszcze nagrywa. Dwa kanały na wewnętrznych i dwa na XLR. Zresztą pod śluby czy reportaż to by była dla mnie kamera wręcz idealna.

niedziela, 21 grudnia 2014, 15:40
Bywalec
Bywalec

Panowie XF200 wcale nie jest tak "marketingowo" mała - po założeniu pojemnościówki i mikroportu to kawałek sprzętu chociaż wiadomo, że jest mniejsza od XF300 ale jak dla mnie to jeden wielki PLUS. Jeśli chodzi o audio to mamy do dyspozycji 2xXLR, jack stereo i mikrofon wewnętrzny stereo czyli w sumie 6 kanałów z których zapisać możemy 4.
Tutaj przykładaowy link jak wygląda ten canon po uzbrojeniu: https://www.youtube.com/watch?v=xkO-utscimk

niedziela, 21 grudnia 2014, 22:06
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Kiedyś, jak się przymierzałem do dwóch 305 wspominali coś o jakiejś dodatkowej możliwości sprzężenia dwóch szt. - 3D Chodziło o wykorzystanie stabilizacji w obiektywach do zgrania dwóch obrazków. 105 też miała mieć taką możliwość Coś o tym wiecie? W 205 poszli w tą stronę? Zrezygnowałem wtedy z Canona, bo wtedy poszedł ostro w górę z ceną, a pojawił się soooro tańszy Panaś 160. Na dwóch sztukach była to szczególnie bolesna zmiana :)

niedziela, 21 grudnia 2014, 22:26
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

kolego mirec czyli jak rozumiem masz jedną ścieżkę znaczy 2 kanały z mikrofonu wbudowanego drugie dwa z mikrofonu dodatkowego i 2 z zestawu bezprzewodowego?
Bo na mixer nie zawsze kapela puszcza wszystko a mikrofon zewnętrzny może zrobić przester jak podejdziemy za blisko do kolumny i wtedy zostajemy przez ten moment wogóle bez ścieżki dźwiękowej. Chyba że są 3 ścieżki czyli wbudowany zewnętrzny i zestaw bezprzewodowy.

poniedziałek, 22 grudnia 2014, 00:18
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

xx737 napisał(a):
kolego mirec czyli jak rozumiem masz jedną ścieżkę znaczy 2 kanały z mikrofonu wbudowanego drugie dwa z mikrofonu dodatkowego i 2 z zestawu bezprzewodowego?
Bo na mixer nie zawsze kapela puszcza wszystko a mikrofon zewnętrzny może zrobić przester jak podejdziemy za blisko do kolumny i wtedy zostajemy przez ten moment wogóle bez ścieżki dźwiękowej. Chyba że są 3 ścieżki czyli wbudowany zewnętrzny i zestaw bezprzewodowy.

Ale mięszasz kolego jak się domyślam idą dwa kanały - czyli stereo + możliwe do podpięcia kolejne dwa kanały czyli kolejna para, czyli stereo i to wszystko. Co podepniesz pod te 2 XLRy czy małego jacka (widzę na zdjęciu takie wejście) to już Twój problem. Typowa kamera rejestruje jedną parę stereo (albo dwa mono) - masz wybór czy z mikrofonu wewnętrznego czy XLRów.
XF 200/205 ma ten bayer że zapisuje 4 mono albo dwa stereo. Bardziej "łopatologicznie" się chyba nie da :)

poniedziałek, 22 grudnia 2014, 10:52
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Dzięki wielkie za łopatologiczne wytłumaczenie :-) Ale zostanę przy panasiu AG-AC130 i wykorzystam rolanda r26 oraz mikrofon behringer b5. XF200 jest małą kamerką głupio to zabrzmi ale chcę wyglądać profesjonalnie. Ale nie chcę wywoływać już dyskusji na ten temat czy lepiej mieć większą czy mniejszą kamerę to już było. Lepiej porozmawiać o sprzęcie. Kolega mirec nagrywa 2 kanały z bezprzewodówki i 2 z mikrofonu ale jednak bezpieczniejszym rozwiązaniem będzie rejestrator podpięty do miksera i zbierający ambient z sali bo z miksera nie zawsze się da bo różnie z tymi kapelami jest a wtedy zostaje tylko mikrofon na kamerze.

poniedziałek, 22 grudnia 2014, 11:19
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

xx737 napisał(a):
Dzięki wielkie za łopatologiczne wytłumaczenie :-) Ale zostanę przy panasiu AG-AC130 i wykorzystam rolanda r26 oraz mikrofon behringer b5. XF200 jest małą kamerką głupio to zabrzmi ale chcę wyglądać profesjonalnie. Ale nie chcę wywoływać już dyskusji na ten temat czy lepiej mieć większą czy mniejszą kamerę to już było. Lepiej porozmawiać o sprzęcie. Kolega mirec nagrywa 2 kanały z bezprzewodówki i 2 z mikrofonu ale jednak bezpieczniejszym rozwiązaniem będzie rejestrator podpięty do miksera i zbierający ambient z sali bo z miksera nie zawsze się da bo różnie z tymi kapelami jest a wtedy zostaje tylko mikrofon na kamerze.

I znowu troszkę "mięszasz" :) Głupio że wypowiadam się trochę za kol. mirec.
Jeżeli on wykorzystuje mikroport stereo to też podłącza się do miksera kapeli tak samo jak ty z rejestratorem.
Rozwiązanie ze stereofonicznym mikroportem jest lepsze niż nagrywanie na rejestrator - pod warunkiem że mamy kamerę nagrywającą 4 kanały audio (dwa stereo)
1. Nie potrzeba synchronizacji audio z obrazem w postprodukcji
2. Jest pełna kontrola audio live - możesz założyć słuchawki dokanałowe - cały czas kontrolować dźwięk. Widzisz live na paskach w wyświetlaczu czy nie ma przesterów - z rejestratorem dowiadujesz się o wszystkim po nagraniu.
3. Nagranie jest bezpieczniejsze, bo jest możliwość zapisu z backupem na dwie karty razem z obrazem - rejestrator tylko jedna karta

Minusy - dobry kpl mikroportów stereo spooooro kosztuje
Teoretycznie można złapać jakieś radiowe śmieci - rzadkość.
W takim wypadku można przeskoczyć na inny wolny kanał.

Przy dwukanałowej kamerze i 4 kanałowym rejestratorze można pobawić się w dźwięk przestrzenny.

poniedziałek, 22 grudnia 2014, 12:57
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Dzięki za wyjaśnienie ale niestety żadna z kamer które brałem pod uwage nie ma zapisu 4 kanałów audio. Mam na myśli AG-AC130/160 lub Sony NX3. I chyba w przedziale do 14-15 tysięcy oprócz XF200 nie będzie nic ciekawego co by zapisywało 4 kanały audio.

poniedziałek, 22 grudnia 2014, 13:33
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona