Teraz jest piątek, 25 maja 2018, 14:57

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Wybór kamery do nagrywania sportów z bronią 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Wybór kamery do nagrywania sportów z bronią
Witam,

szukam kamery, chciałbym zająć się nagrywaniem sportów z użyciem m.in. białej broni/łuków. Liczy się dla mnie mobilność i jakość. Myślałem nad GoPro, jednak tam nagrania zapisywane są w formacie mp4, przez co bardzo cierpi jakość obrazu - głównie czerwienie i rzeczy, które znajdują sie daleko. Nie widziałem też innej konkurencyjnej kamery o lepszej jakości - jedynie jedna od Sony, jednak ona też prowadzi zapis w mp4, GoPro jak i Sony kiepsko radzą sobie z nagrywaniem w nocy, a mam też w planach nagrywanie w nocy i z ogniem (podobnie jak będą nagrywane szybkie ruchy np. nunchaku, dlatego chciałem, aby kamera to łapała, a nie powodowało to znikanie broni z ekranu jak przy zbyt wolnych kamerach). Tutaj więc moje pytanie, czy warto inwestować w GoPro, czy lepiej kupić normalną kamerę i czy w okolicy 1tys. (a jakby się nawet dało) - max 1.8tys. dostanę jakąś porządniejszą normalną kamerę, która by się nadawała do takich rzeczy - co prawda traci się mobilność, ale przy jakości chyba lepiej poświęcić mobilność. Szczególnie, że głównie będzie nagrywane ze statywu - fajnie jednak by było, aby była nie za duża. Chyba że znalazłaby się jakaś sportowa?

Prodzę o pomoc. Pozdrawiam.

Ostatnio edytowano środa, 17 grudnia 2014, 19:09 przez Santonio, łącznie edytowano 1 raz

środa, 17 grudnia 2014, 02:56
Moderator
Moderator

Post Re: Wybór kamery do nagrywania sportów z bronią
Może to:
http://www.panasonic.com/pl/consumer/aparaty-i-kamery/aparaty-cyfrowe/aparaty-superzoom/dmc-tz60.specs.html

środa, 17 grudnia 2014, 17:51
Nowy
Nowy

Cena ok, zoom całkiem ładny z tego co widziałem na nagraniach, jak na kompakta nawet więcej niż ładny, tylko nie wiem, czy trafilem na kiepskie nagrania, czy on po prostu sobie nie radzi w nocy - nawet z night mode nagrania wyglądają jak z komórki. W przypadku nagrywania w dzień nagrania wyglądają (przynajmniej z tego co widziałem na przykładach w necie) nieco gorzej niż GoPro. No i ma jedynie 50fps, więc ze slow motion się pobawić nie będzie dało w sportach. Podłączyć go jako kamery do kompa też się chyba nie da? Aby nagrywać prosto na dysk np. przez aplikację i aby mieć podgląd na dużym ekranie (bo do GoPro z tego co mi wiadomo są takie programy, które umożliwiają zapis tego, co jest przekazywane na podgląd WiFi). Z tego co widziałem na nagraniach też, ma problem z płynnością ruchu - tj. ze złapaniem ostrości przy ruchu. Tak więc przy nagrywaniu np. nunchaku mogłyby chyba być problemy z szybkością rejestrowania obrazu?

środa, 17 grudnia 2014, 19:01
Moderator
Moderator

Santonio napisał(a):
...czy trafilem na kiepskie nagrania, czy on po prostu sobie nie radzi w nocy. Z tego co widziałem na nagraniach też, ma problem z płynnością ruchu - tj. ze złapaniem ostrości przy ruchu...

No i ma jedynie 50fps, więc ze slow motion się pobawić nie będzie dało w sportach...

Podłączyć go jako kamery do kompa też się chyba nie da? Aby nagrywać prosto na dysk np. przez aplikację i aby mieć podgląd na dużym ekranie (bo do GoPro z tego co mi wiadomo są takie programy, które umożliwiają zapis tego, co jest przekazywane na podgląd WiFi)...

Sam musisz oceniać.

Tu były kiedyś LINK przykładowe klipy, w tym 100 i 200 kl/s. z tego aparatu, więc się da. Może podane tam linki będą odbudowane? Sprawdź czasem.

Na dysk jak najbardziej, czy na żywo + możliwość sterowania z tabletu jak w Go Pro? Nie wiem.

środa, 17 grudnia 2014, 20:50
Nowy
Nowy

Szkoda, że linki już nie działają :(. Bo jeżeli to by była prawda, to byłoby dosyć ciekawe. Szczególnie, jeżeli tego Lumixa by się dało podłączyć do komputera i prowadzić zapis na dysk lub nawet używać jako kamery z komputera. Może ktoś widział inne nagrania z tego aparatu przy Full HD i 100/128 FPS? Bo ze specyfikacji wynika, że max 50 FPS wyciąga niestety.

środa, 17 grudnia 2014, 21:01
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]