Teraz jest wtorek, 16 października 2018, 14:34

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 1800 zł kamera czy jednak lustrzanka 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post 1800 zł kamera czy jednak lustrzanka
Witam. Jestem zainteresowany zakupem sprzętu do 1800 zł.
I mam dylemat gdyż nie mam pojęcia w co zainwestować czy w kamerę czy w lustrzankę. I problem jest taki, że czym więcej czytam na ten temat (fora, strony, testy) to tym mam większy mętlik w głowie.
Więc mam kilka pytań, jeśli zależy mi na jakości obrazu to tutaj lepszym wyborem była by lustrzanka? I czy faktycznie w lustrzankach jest efekt przegrzewania się bo to by mnie głównie zabolało.
Sprzęt zamierzam wykorzystywać na bardzo różne sposoby od jakichś krótkich filmików kabaretowych na dalszych planach, po bliskie plany typu pogadanki do kamery, sondy z ludźmi czyli chodzenie po mieście, możliwe że jakieś reportaże od czasu do czasu, tak więc najlepiej aby sprzęt miał szerokie zastosowanie bo filmowanie to moja pasja.

Przemawiają do mnie bardziej lustrzanki, możliwość wymiennych obiektywów, obraz "kinowy", rozmycie tła - kamery z tego co wyczytałem nie dają takich możliwości. No ale z drugiej strony czytałem o problemach z przegrzewaniem się, autofocusem gdy jest to uciążliwe jak widziałem na własne oczy u znajomego jak słychać autofocus na nagraniu, problem zapewne zanika przy kupnie mikrofonu. Słaby obraz na niedoświetlonych lub naświetlonych ujęciach.
Jaką kamerę, a jaką lustrzankę polecilibyście w tym budżecie, głównie dla laika aby jak najwięcej się uczyć?

Tacy faworyci to panaSONIC HC-V770 - 1800zł
lub lustrzanka
Canon 1200d - 1200zł + jakiś obiektyw np YONGNUO YN 50mm F1.8 - 300zł to daje nam 1500zł plus od razu zostaje pieniędzy na jakąś kartę, baterię, mikrofon
A może do filmów wybrać lepiej nikona d3300 lub panasonica g6?

Tak więc pomoglibyście mi w tym dylemacie?
Pozdrawiam

sobota, 19 września 2015, 23:41
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: 1800 zł kamera czy jednak lustrzanka
Z podanych przez Ciebie aparatów brał bym Panasonica G6. Z resztą dzisiaj wybór wcale nie jest jakiś wielki. W formacie APS-C (Nikon, Canon) nie ma żadnego ciekawego aparatu do video. Jedynym argumentem by zostać w systemie Nikona czy Canona mogą być posiadane obiektywy. Obecnie SONY i Panasonic oferują najciekawsze aparaty do VIDEO. Co do sony niech wypowiedzą się inni ale z Panasonic-ów można brać:
Panasonic G6 lub G7, GH4. Z używanych GH2 (świetna puszka z dużymi możliwościami w ingerencję w soft zwiększający możliwości aparatu). W żadnym aparacie z rodziny G/GH matryca się nie przegrzewa. Auto fokus działa sprawnie i cicho. Są jakieś pojedyncze wyjątki np. Panasonic 20/1.7 gdzie słychać AF i działa stosunkowo wolno. Jednak w większości AF działa b. dobrze.
W Twoim przypadku największym problemem jest
Cytuj:
Jestem zainteresowany zakupem sprzętu do 1800 zł.

Będzie ciężko złożyć ciekawy zestaw w postaci aparatu+obiektywy.

niedziela, 20 września 2015, 12:27
Nowy
Nowy

Dziękuje za odpowiedź. Oczywiście jestem dopiero laikiem więc na sprzęcie będę się uczył, więc najpierw pozostaje mi chyba kupno panasonica g6 z obiektywem kitowym, akurat zmieszczę się w cenie. A w późniejszym czasie gdy już nabiorę trochę wprawy dokupię jakiś obiektyw. A jak to jest z żywotnością gh2? Nie do końca jestem przekonany do kupna używanego sprzętu, aczkolwiek jeśli faktycznie warto brać gh2 to bym na to się zdecydował. Z tego co trochę przejrzałem dwa aparaty są dosyć podobne, a do nowego sprzętu zawsze jest większe zaufanie.
I w takim budżecie mam w ogóle zapomnieć o kamerkach hd?

niedziela, 20 września 2015, 14:10
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

G6 śmiało można nazwać starszym bratem GH2. Co prawda inna seria ale to taki pośredni model między GH2 a GH3. Lepiej brać coś nowego niż używane GH2. W podanej kwocie żadnej ciekawej kamery nie znajdziesz.

poniedziałek, 21 września 2015, 06:59
Nowy
Nowy

Dziękuje bardzo za odpowiedź. Wybór padł na nowego panasonica g6.
I teraz jako, że formaty wynikające ze specyfikacji:

Cytuj:
• 1920 x 1080 pix. 50p (Full HD, AVCHD) z jakością 28 Mbit/s
• 1920 x 1080 pix. 50i (Full HD, AVCHD) z jakością 24 lub 17 Mbit/s
• 1920 x 1080 pix. 24p (Full HD, AVCHD) z jakością 24 Mbit/s

Czyli potrzebuję karty 28 Mbit/s po przeliczeniu daje to 3.5 Mb/s.
Czyli potrzebuję karty której zapis to minimum 3.5 Mb/s dobrze rozumiem?
Czy taka karta da radę czy może warto wybrać lepszą firmę?
http://allegro.pl/lexar-16gb-633x-karta ... 10020.html

Pozdrawiam.

czwartek, 1 października 2015, 18:43
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]