Teraz jest poniedziałek, 22 października 2018, 07:43

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Panasonic GH2 +Sigma 18-35mm 1.8 na wesela? 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Panasonic GH2 +Sigma 18-35mm 1.8 na wesela?
Witam

Zastanawiam się nad kupnem Panasonic GH2 (ze względu na dobry autofocus) + obiektyw Sigma 18-35mm 1.8(ze względu na jasność). Przeznacznie: wesela. Co sądzicie o tym zestawie? Jaki mikrofon do tego wziąć? A może jednak nie zawrać sobie głowy lustrzankami i wziąć kamerę?

wtorek, 13 października 2015, 18:43
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Panasonic GH2 +Sigma 18-35mm 1.8 na wesela?
Cytuj:
Panasonic GH2 (ze względu na dobry autofocus) + obiektyw Sigma 18-35mm 1.8

Do tego musisz dokupić jeszcze Speed Booster - Metabones z przeniesieniem elektroniki. Na 100% zapomnij, że w takim zestawie AF będzie działał sprawnie.
Jak chcesz mieć AF w video to tylko systemowe rozwiązania - i tylko od Panasonica.
Posiadam GH2 i tu dobrym obiektywem z AF w video jest Panasonic 15/1.7. Jest jeszcze Olympus 12/2 ale cenowo drogi i w tym przypadku lepiej brać Samyanga 12/2 z MF. GO już jest duża więc bez AF idzie żyć.

Osobiście wolał bym taki zestaw zamiast tej Sigmy:
Panasonic 15/1,7
Panasonic 25/1.7
Olympus 45/1.8
Cytuj:
Co sądzicie o tym zestawie? Jaki mikrofon do tego wziąć?

Na GH2 jadę od momentu wejścia na rynek. Bardzo fajna puszka z możliwością "hakowania" softu:
- zniesienie limitu nagrywania do 30 min
- podbicie bitrate kodowania video
- multisystemowa NTSC/PAL
- lepsze kodowanie audio.
Jak znajdziesz w dobrej cenie i stanie to warto się zastanowić. Dźwięk rejestrowany przez aparat jest na tyle dobry, że można jechać bez dodatkowego mikrofonu. Jednak tak czy siak lepiej zaopatrzyć się w dodatkowy rejestrator audio a nagranie z mikrofonu mixować.

Z drugiej strony. Ten Twój zestaw jest na dzisiaj dość egzotyczny :D Lepiej mocno pomyśl o Panasonicu G7. Z tego co czytam w wysokim iso kopie GH4 . Ludzie piszą o 6400 8O Jak połowa jest z tego prawdą to i tak bardzo dobrze :D Na dodatek masz 4K, 50p w 1080p i parę dupereli ułatwiających nagrywanie video w stosunku do GH2. Małym zgrzytem jest brak sygnału na HDMI podczas nagrywania - zapomnij o dodatkowym monitorze.
Cytuj:
A może jednak nie zawrać sobie głowy lustrzankami i wziąć kamerę?
Tu nie odpowiem bo to dość indywidualna sprawa i każdy znajdzie jakieś za i przeciw.

środa, 14 października 2015, 10:03
Nowy
Nowy

Dzięki mstmst za bardzo cenną dla mnie opinię. Czy Speed Booster - Metabones jest na prawdę niezbędny? - czytałem o tym, ale nie widziałem filmów z nim i bez niego, stąd zastanawiam się jak widoczna jest różnica?

Co do Panasonica G7 to wygląda całkiem nieźle. Nowy egzemplarz z gwarancją DMC-G7 + 20mm F1,7 za 3869zł. Tylko bardzo mało opinii, a dodatku brak jakiejkolwiek opinii dotyczącej filmowania wesel tym sprzętem. Czy też będzie potrzebny Speed Booster - Metabones? Jaki wybrać obiektyw żeby w główniej mierze można było filmować na autofocusie?

środa, 14 października 2015, 17:14
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Cytuj:
Czy Speed Booster - Metabones jest na prawdę niezbędny? - czytałem o tym, ale nie widziałem filmów z nim i bez niego, stąd zastanawiam się jak widoczna jest różnica?

Niestety nie ma Sigmy 18-35/1.8 pod bagnet m4/3. Jest pod Nikona lub Canona. Stąd trzeba stosować "przejściówkę" np. jaką podałem. Są dwie opcje tych "przejściówek". Z soczewką skupującą, która da ci odpowiednik formatu APS-C oraz zyskasz na świetle OK +1 EV (najlepsza opcja) lub bez niej i wtedy mnożnik dla ogniskowych x2 i wyjdzie ci 36-70 mm (przelicznik do małego obrazka) - a to już jest wąsko. Przeniesienie elektroniki jest wręcz wskazana do obiektywu pod bagnet Canona. Jeżeli się nie mylę pod Nikona nie potrzeba przeniesienia elektroniki bo zmianę przysłony uzyskuje się poprzez popychacz w obiektywie. Jednak w takim przypadku tylko MF. Przysłonę zmieniasz na pierścieniu z obudowy "przejściówki". Przyznam szczerze, że rozwiązania pod bagnet Nikona do końca nie są mi znane.
Wybierając "przejściówkę" pod konkretny bagnem ludzie kierują się posiadanym systemem/obiektywami - Nikon/Canon.

Cytuj:
Co do Panasonica G7 to wygląda całkiem nieźle. Nowy egzemplarz z gwarancją DMC-G7 + 20mm F1,7 za 3869zł. Tylko bardzo mało opinii, a dodatku brak jakiejkolwiek opinii dotyczącej filmowania wesel tym sprzętem.

Na innym forum jeden z użytkowników kupił typowo pod wesela i chwali. Tu jego cytat:

Cytuj:
Dzisiaj stałem się posiadaczem G7 :)

Pierwsze odczucia ?
- totalny rozpiździel po przesiadce z canona, mniejszy od 600d i sporo lżejszy... trochę taki edzio pedzio, ale bardzo szybko zajebistością nadrobił :D
Śledzenie obiektu to po prostu bajka... dla przykładu stojąc w kościele nie ma co się martwić, że nie złapiemy ostrości. Kolory i cała reszta niszczy canona... FHD 60fps po prostu pozamiatało i już wiem, że 4k nie potrzebuję jak na tą chwilę. Filmy, które zapodawane są na YT to bardzo mocno odbiegają od tego co daje ten aparacik, ale rendering + niszczenie przez YT robi swoje. Bawiłem się nim z 3h na bateri w 50% rozładowanej i nadal by trzymała więc nie jest tak źle.

Z minusów, które dostrzegłem to:
- obiektywem trzeba sporo się namajtać, aby wyostrzyć + nie wygląda wcale :P :lol:
- pasek jest na tyle sztywny, że aż przeszkadza, ale może się wypoci, rozrusza i wymiękczy :P

Cytuj:
W sobotę mój g7 przeżył pierwszy ślub i wnioski takie

Fotki super do czasu sali. Potem brakowało mi jasnego obiektywu itd.
Filmy na sali w totalnym zadupiu "Marcos" potwierdzi świetnie się spisal na 14mm 3,5 pusty iso 6400 nie widać szumu... Po prostu zgasili swiatlo i ratowaly swiatelka zespołu ;p

Tu link - klik do całego tematu.

Co do Panasonic 20/1.7. Bardzo fajny, ostry obiektyw. Posiadam go i często używam. Ma dość przyjemną małą GO. Niestety AF nie działa w trybie ciągłym tylko pojedynczym i niestety jest dość wolny. Na dodatek słychać AF podczas nagrywania. Jednak tak czy siak polecam go.

Jednak na salę lepiej mieć coś szerszego i właściwie są tu dwie opcje:
1. Panasonic 15/1.7 (mam :P ) gdzie AF działa rewelacyjnie. Na dodatek posiada dodatkowy pierścień od przysłony. Więc co kto woli.
2. Samyang 12/2. Jeszcze szerszy ale bez AF. Tylko MF. Co prawda przy tej ogniskowej AF nie jest konieczny bo spokojnie ogarniesz MF.
Osobiście stałem przed takim wyborem i choć Panasonic zdecydowanie droższy i węższy wybrałem go z powodu AF no i światła 1.7 vs 2. Co prawda nie są to jakieś duże różnice ale jednak.

Jest jeszcze 3 opcja. Olympus 12/2. No niestety obiektyw ten zabija CENA.

Z innych to jak już pisałem:
Panasonic 25/1.7
Olympus 45/1.8
Można jeszcze dołożyć jakieś rybie oko Samyang 7.5/3.5

środa, 14 października 2015, 19:24
Nowy
Nowy

Mstmst, dzięki Twoim wypowiedziom dowiedziałem się więcej niż czytając internet przez półtora tygodnia. Prosto, a jednocześnie fachowo i obiektywnie. Nawiązałem już kontakt z tym użytkownikiem, który kupił G7 - jeśli się zgodzi to opublikuję tutaj jego opinię.

Jeszcze raz dzięki mstmst :)

czwartek, 15 października 2015, 17:46
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]