Teraz jest niedziela, 20 maja 2018, 23:16

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 Full hd, slow motion, używana 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Full hd, slow motion, używana
Witam,
Jestem nowy na forum i po raz 1 będę kupować kamerę.

Z moich wymagań to chciałbym aby nagrywała obraz w full hd oraz miała możliwość slow motion powiedzmy do 60 kl/s, optyczny stabilizator.

Budżet do ok 500 zł ale może to być jak najbardziej używana kamera!
Jakiej firmy, modele polecacie?

Jako, że jestem laikiem to napiszcie na co zwracać uwagę w poszukiwaniach?

1. Czy lepszy jest optyczny czy cyfrowy stabilizator?
2. Jaki cmos najlepiej?
3. Co wpływa na jakość?
4. Interpolowany, tzn.?

Dziękuję za pomoc.

Znalazłem coś takiego:
sony-hdr-cx280

piątek, 18 grudnia 2015, 13:09
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Full hd, slow motion, używana
Pomoge Ci! http://lmgtfy.com/?q=Czy+lepszy+jest+op ... lizator%3F

piątek, 18 grudnia 2015, 17:01
Moderator
Moderator

1. j.w. :wink:
2. http://www.fotoporadnik.pl/mos-vs-cmos-vs-ccd-01.html, a tak w ogóle http://www.fotoporadnik.pl/elementy-aparatu-matryca-swiatloczula.html. W kamerach podobnie. CCD trudno w praktyce już znaleźć, więc uwagi o większej czułości, w tym na zakłócenia mos/cmos, mają już tylko archiwalne znaczenie. Są jakie są.
3. Wielkość matrycy (najczęściej w calach -1" lepsza od 1/2 lepsza od 1/6, jak są trzy to lepiej, ale się ich wielkości nie sumuje), jakość obiektywu, bitrate zapisu - standard to 28 Mb/s przy 1920x1080p, jakości mikrofonu, umiejętności operatora...
4. Interpolacja występuje na przykład wtedy, gdy liczba punktów matrycy światłoczułej kamery, jest mniejsza od docelowo wyświetlanej rozdzielczości.

Kamera którą znalazłeś http://www.sony.pl/electronics/handycam-kamery/hdr-cx280e/specifications może na początek być. Ważniejszy przy kupowaniu używanej, jest jej stan / długość gwarancji rozruchowej / możliwość oddania, niż parametry.

piątek, 18 grudnia 2015, 18:20
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

kotin, ty dobry czlowiek byc, ale to jest bez sensu, wszystko jest na forum czy w googlach, to sa proste rzeczy, ktore kazdy jest w stanie w 1 min poszukac. Obserwuje ostatnio natlok postow, jak nie o komputerach to wlasnie w podobnym tonie jak ten, to wszystko tu jest i mozna sobie poszukac i ewentualnie dopytac, ale nie trzeba zakladac nowe tematy i walkowac ciagle to samo, ludzie robia sie coraz bardziej leniwi.

piątek, 18 grudnia 2015, 19:37
Moderator
Moderator

jacekxyz napisał(a):
...wszystko jest na forum czy w googlach, to sa proste rzeczy...ludzie robia sie coraz bardziej leniwi.

Masz rację. Takie są zasady forum, a pytania typu zrób wszystko za mnie, powinny być tępione. Tylko że nie wszystkich mierzę jedną miarką.

Inaczej traktuję "starych" bywalców forum. U nich takie pytanie by nie przeszło, ale uchodzi im na sucho wiele innych spraw. Legalnie mają komercyjne stopki, mają większą swobodę wypowiedzi, nawet jak w nerwach grubsze słowo się wymknie, tylko spokojnie proszę o mniej testosteronu w klawiaturze. :mrgreen:

Nowy uczestnik forum za przekroczenie regulaminu leci z miejsca.
Nie ma chwili litości dla niego, ale z drugiej strony kolega pisze - pierwszy raz będę kupował kamerę. Pamiętam jak dla mnie na początku było wszystko obce. Na tym etapie pytanie o "oczywistości", myślę jest jeszcze dopuszczalne. :wink:

sobota, 19 grudnia 2015, 13:50
Nowy
Nowy

Dziękuję za odpowiedzi.

Co do postów, to szukałem na własną rękę i czytałem tematy ale jak ktoś się słabo zna to niestety.

Poszukuję taką też z nagrywaniem 60 kl/s ale kurde tego jest tyle, że sam już nie wiem. Na chwilę obecną z tego co widzę to chyba lepiej patrzeć na używanego canona?

Która lepsza:

Canon LEGRIA HF R56

Canon HG20

sobota, 19 grudnia 2015, 16:43
Moderator
Moderator

Która lepsza - kryteria podałem wyżej - zarówno techniczne, jak i dotyczące bezpieczeństwa zakupu.
60 kl/s, 30 kl/s lepiej używać wyższego FPS. 50 / 25 FPS - czemu w Europie tak? Ma to związek z częstotliwością prądu w sieci. https://pl.wikipedia.org/wiki/Cz%C4%99stotliwo%C5%9B%C4%87_napi%C4%99cia Gdy ilość wyświetlanych klatek na sekundę jest krotnością częstotliwości prądu, obraz jest stabilniejszy - "nie miga".
Przy rozdzielczości obrazu, na przykład 1920x100, spotkasz też literki - 1080p, lub 1080i. Są to oznaczenia trybu progresywnego i z przeplotem (interlace).
Tryb z przeplotem to pamiątka z czasów małej przepustowości pasma w czasach telewizorów kineskopowych. Dziś lepiej nagrywać bez przeplotu - 1080p, 720p...
Żeby tryb zwolniony (slow motion) był płynny, kamera powinna rejestrować w bardzo wysokim klatkarzu - 100 i więcej kl/s.
W Googlach sprawdź hasło przeplot.

sobota, 19 grudnia 2015, 20:30
Nowy
Nowy

Dzięki za info!

Za tym sony więcej przemawia chociażby 1080p oraz optyczny stabilizator z tego co widzę ale widziałem to zestawienie:

https://www.youtube.com/watch?v=oCz1KeeQlRw

Czy odnoszę wrażenie, że obraz z sony jest trochę taki sztuczny? Ta trawa jest nazbyt zielona?

niedziela, 20 grudnia 2015, 14:48
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ]