Teraz jest wtorek, 22 maja 2018, 10:04

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Jaką kamerę do około 3000zł (specyficzne wymagania) 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Jaką kamerę do około 3000zł (specyficzne wymagania)
Witam. Na początku chciałbym się przywitać ponieważ jest to mój pierwszy post na tym forum.

Teraz przejdźmy do rzeczy - poszukuję kamery do 3000 zł, poniżej wymagania jakie musi spełniać:
1. W grę wchodzą tylko nowe (potrzebna jest fvat)
2. Musi umożliwiać nagrania dobrej jakości z co najmniej 60 klatek/s, jest to absolutne minimum. Obecnie używam do nagrywania filmów Nikona V1, który właśnie z taką prędkością nagrywa. Optymalnie by było, gdyby powiedzmy było to 100-120kl/s
3. Kamera nie musi mieć mega wytrzymałej baterii - będzie ona nagrywała tak naprawdę kilku minutowe filmy a później będzie miała dłuższe przerwy.
4. Kamera będzie stała cały czas na statywie, w pomieszczeniu, będą się tylko poruszały obiekty które będzie filmowała.

Ps. Przy okazji - jeżeli się tak da zrobić - to ile kosztowałby sprzęt aby dało się mieć podgląd na obraz nagrywany przez kamerę ? Po prostu chciałbym podłączyć kilku metrowy kabel do komputera i mieć podgląd co się dzieje.

poniedziałek, 22 lutego 2016, 03:15
Moderator
Moderator

Post Re: Jaką kamerę do około 3000zł (specyficzne wymagania)
Panasonic DMC FZ1000 100 kl/s Wi fi.

Nie wiem czy realizuje podgląd jak kamerka internetowa, wieczorem mogę sprawdzić, ale kamerki internetowe nie są drogie w razie czego.

poniedziałek, 22 lutego 2016, 08:53
Nowy
Nowy

Poleciłeś ten aparat bo jest najlepszym rozwiązaniem do 3000 zł z grupy aparatów oraz kamer, czy raczej zasugerowałeś się tym że obecnie używam aparat do filmowania ?

poniedziałek, 22 lutego 2016, 18:02
Moderator
Moderator

Sam miałem niedawno podobny dylemat. Szukałem głównie kamery, w mniejszym stopniu aparatu na potrzeby prywatne, wakacyjno rodzinne. Poprzednia kamera Canon HV10 nie nagrywa 50p. Ten Panasonic jest nieco ciemniejszy od swojego kuzyna DMC LX100, ale dużo lepiej leży w ręce i ma bardziej uniwersalny zoom. Ma dobry obiektyw, a chciałem uniknąć całej stajni obiektywów, bo cena i weź to potem noś ze sobą... (Czyli wszystko z wymiennymi obiektywami skreślałem). Podobny do LX100 Sony RX100 IV jest droższy. Ma jednak filmowanie z prędkościami 240, 480 i 960 kl/s, oczywiście w niższych rozdzielczościach.
Z kamer są dwie, które mnie zafrapowały, a są powszechnie teraz dostępne:
Panasonic HC-X920 3xMOS bardzo dobra, podejrzewam że ma wspaniały obraz, ale nie widziałem. Druga to Canon HF G25LEGRIA, ewentualnie, przekraczając budżet Canon HF S200, ale ja wybrałem to co poleciłem. Poczekajmy na inne głosy, a Ty w międzyczasie sobie jeszcze o nich poczytaj. :wink:

wtorek, 23 lutego 2016, 08:45
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]