Teraz jest środa, 17 października 2018, 22:34

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 Canon g7x czy może coś innego do youtuba? 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Canon g7x czy może coś innego do youtuba?
Przez całe moje życie robiłem tylko zdjęcia a z video zawsze byłem zielony. Chciałbym spróbować w życiu czegoś nowego i nauczyć się filmować ciekawe filmy. Stwierdziłem, że jak nie zacznę to się nie nauczę... założyłem kanał na youtube gdzie wrzucam moje początki, które motywują mnie do dalszej pracy.
Nagrywam smartfonem samsung galaxy s6... jakość jest całkiem spoko ale denerwuje mnie ciągle kończąca się pamięć i szybko rozładowująca się bateria. Mówiąc krótko na dłuższą metę na tym nie ujadę.
Mam jeszcze nikona d90 jednak jakość jego filmów jest naprawdę średnia.

Chciałbym kupić coś lepszego. Z tego co poczytałem to sporo osób poleca Canona g7x jednak nie ma on złącza, pod które mógłbym podpiąć zewnętrzny mikrofon. A jest mi on potrzebny bo planuję kręcić głownie na dworze.
Zależy mi aby aparat był przyszłościowy kręcił w 4k, miał obrotowy wizjer i możliwość podłączenia mikrofonu kierunkowego. Kusi mnie jeszcze Lumix GH4 jednak wydaje mi się, że na początek coś rozmiarów Canona g7x byłoby lepsze. Rzucanie się od razu na Lumixa GH4 to chyba przesada. Zależy mi też na szybkim autofokusie.

Tu można zobaczyć moje pierwsze filmiki nagrane smartfonem https://www.youtube.com/channel/UCwm6o5 ... JvzzMmbiKg
Z góry dziękuję za wszystkie porady!

poniedziałek, 15 sierpnia 2016, 16:12
Moderator
Moderator

Post Re: Canon g7x czy może coś innego do youtuba?
Ciężko jest wygooglować w prosty sposób takie aparaty z wejściem na mikrofon. Stary artykuł LINK, nie załatwia sprawy wiem, ale jest zawsze jeszcze inna możliwość: Zewnętrzny zapis dźwięku. Na przykład Zoom H2n. Możesz wtedy użyć zaawansowanego kompaktu w rodzaju Panasonic Lumix DMC FZ 1000.
Trochę jeszcze o dźwięku: LINK.

wtorek, 16 sierpnia 2016, 09:17
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ]