Teraz jest sobota, 20 października 2018, 04:42

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Jaka kamera za kilka tyś? 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Jaka kamera za kilka tyś?
Witam wszystkich.
Aktualnie posiadam: Kamere sonego za jakieś 2500zł z projektorem, oraz kamerkę sonego active cam.
Brakuje mi kolorów, nawet w programie zmieniając ustawienia, otrzymuję z połowę tego, czego się spodziewam.
Nagrywam rodzinnie wesela, jakieś teledyski czy inne rzeczy hobbystycznie, nie profesjonalnie.

Pierwsze pytanie: czego szukać? Lustrzanki z dobrym obiektywem? Chociaż nie zależy mi na zdjęciach więc obstawiam, że w sumie przepłacę (mam nikona d60 bez opcji nagrywania), bo w końcu kamera jest od tego?

A jak kamera to jaka? Zależy mi na klatkach by móc w miarę dobre slow motion później przerobić i by nagrywanie wyglądało tak ,,filmowo" by dobre kolory były, bo z moich wyciągnąłem już ostatnie poty nawet z sony vegas :)

Koszt jaki się spodziewam to tak do 2500zł (o ile chociaż jedna funkcja spełni moje oczekiwania np dużo klatek), tak do 5000zł (nawet jeśli nie ma za dużo klatek ale będę zadowolony z jakości).

Budżet taki sobie, dlatego szukam najlepszego w podobnej cenie.

Pozdrawiam!

poniedziałek, 22 sierpnia 2016, 00:45
Moderator
Moderator

Post Re: Jaka kamera za kilka tyś?
Tanio, slov i kolory? Nie za dużo? :wink:
Wszystkiego się nie da.
Za 2500 nie będziesz miał przełomowo lepszego obrazu od kamery za 2500.
Są dobre kamery w tej / nieco wyższej cenie, ale...
Panasonic HC-X 920
Panasonic HC-WX 970
Sam obejrzyj.

Są natomiast droższe i zdecydowanie lepsze, jeżeli chodzi o jakość obrazu, plastykę, kolory, ale poczytaj o nich dokładnie. Kodeki, obiektywy i tak dalej.
Blackmagic Design Pocket Cinema Camera
Blackmagic Design Cinema Camera Micro

wtorek, 23 sierpnia 2016, 09:40
Nowy
Nowy

Da się i już znalazłem.
Zastanawiałem się nad canonem d6 / nikonem d610 / nikonem d7200 i canonem d80, ewentualnie ale to już na raty 5d mark III .
Ostatecznie wyszło na to, że żaden z nich nie spełnia moich oczekiwań bo każdym z nich się bawiłem po 15 minut.

Zwyciężył Sony A7 (którego nawet nie typowałem, bo myślałem, że bezlusterkowiec nie podoła tamtym), idealny na wesela, idealny do ujęć w niewygodnych pozycjach, autofocus w porównaniu do canona d6 bije na głowę jak chodzi o ujęcia z wyświetlacza, jak i wychwytywanie twarzy i łapanie ostrości przy ruchu ,,po za twarzą" nie mówiąć już o pozostałych typach. Filmy porównywalne do 5d mark III, co do zdjęć ciut gorsze od 5d, lecz jak chodzi o wygodę to nawet tego weterana jak dla mnie pokonuje.

Widząc cenę połowę tańszą od 5d wziałem go bez wachania, szczególnie, że wraz z obiektywami canona, w ogóle to dla mnie zwycięzca, bo adaptery do niego robią na inne obiektywy.

Może komuś się przyda co napisałem, bo dla mnie to taka mała rewolucja w bezlusterkowcach mając pełną klatkę.

Pozdro.

wtorek, 23 sierpnia 2016, 22:05
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Cytuj:
Zwyciężył Sony A7

Osobiście wolałbym Sony a6300 - pod video. A z większych Sony a7s i a7sII. Z innych bezlusterkowców Panasonic GH4/G7

środa, 24 sierpnia 2016, 01:33
Nowy
Nowy

A6300 cały z plasitku, natomiast a7 z metalu (obudowa), a6300 co do video to nie widziałem różnicy, do tego cenowo droższy i nie poręczny jak chodzi o wizjer i w razie co domontowanie jakiegoś mikrofonu, ja go od razu skreśliłem.

Co do lepszych a7, to ok, podkręcone iso, 4k, itd. ale cena też prawie 2x większa, przy full hd, zdecydowanie wybrałem a7 patrząc na cenę bo z 4k i tak nie będę korzystać.

Jedyny konkuret w tej cenie to GH4, który ma klasę, ale nie licząc 4k i zdecydowanie lepszej obudowy i obrotowego ekraniku, wszystko inne mi się nie podobało. Zdecydowanie autofocus i stabilizacja wyszły gorzej jak i cena większa o jakiś 1000zł, w sumie przez te 3 argumenty odrzuciłem ten model.

środa, 24 sierpnia 2016, 21:22
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]