Teraz jest niedziela, 27 maja 2018, 23:17

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Pomoc dla początkującego 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Pomoc dla początkującego
Cześć.

Nie będę ukrywać, że jestem bardzo zainspirowany twórczością K. Gonciarza. i spodobał mi się sposób w jaki pokazuje świat.

Zastanawiam się nad rozpoczęciem nauki kręcenia takiego dla siebie powiedzmy to "historyjek". Szczególnie interesuje mnie filmowanie natury/krajobrazów czy np. życia w mieście (mieszkam w Londynie, więc akurat jest wybór) technicznie najbardziej podobają mi się hyper i time lapsy.
Docelowo chciałbym mieć kanał na YT, a dalej... Nie napiszę, że chciałbym zarabiać, bo mi każecie zejść na ziemię :)

W każdym razie, nie mam jakiegoś super talentu ani wiedzy. Wszystko co bym robił, to byłoby kompletnie od 0 (no kiedyś liznąłem fotografii trochę).

Pewnie napiszecie 2 rzeczy, że drugim Gonciarzem nie będę oraz fakt, że na YT i tak za dużo jest syfu, więc nie potrzebny kolejny.

Generalnie moja prośba jest taka, żebyście ocenili czy od laika można coś osiągnąć? Jak to wygląda od Waszej strony? Nauka chyba w dzisiejszych czasach nie jest taka ciężka kiedy jest duży wybór materiałów na forach, blogach, YT itd. Powiedzmy finansowo też jestem ustawiony na tyle, żeby móc wystartować.

Czekam na ewentualne wskazówki.

Dziękuję.

czwartek, 22 grudnia 2016, 00:49
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Pomoc dla początkującego
Ciśnie mi się na usta odpowiedź w stylu:
Cytuj:
czy od laika można coś osiągnąć?
Tak.

Koniec odpowiedzi :)

Dodam tylko, że timelapsy można zrobić na początek praktycznie dowolnym sprzętem, nawet możesz zacząć od ściągnięcia jakiejś apki na telefon. timelapse to w 99% seria zdjęć zamienionych w film, zatem na dzieńdobry masz zapas rozdzielczości ze zdjęć (jeśli robisz do fullhd).
Więć jeśli już chcesz cokolwiek kupić, to sprawdź, czy ma wbudowaną, lub możliwą do uzyskania serię zdjęć z samowyzwalacza. Niektóre aparaty mają juz wbudowane, inne mają gniazdo do wyzwalania (albo jakąś komunikację, np. wifi).

czwartek, 22 grudnia 2016, 03:19
Nowy
Nowy

Post Re: Pomoc dla początkującego
Ok. Sytuacja wygląda tak:

powiedzmy moim celem jest robienie filmów podobnych do takich. W sensie nie kopiowanie, tylko inspirowanie się. Obecnie posiadam Panasonic Lumix DMC LX5, co potrzebowałbym kupić w pierwszej potrzebie aby trenować takie filmy?
Nie chciałbym zmieniać póki co aparatu, gdyż i tak jego potencjał jest większy niż moje umiejętności.
Z rzeczy jakie planuję kupić, to:

- gimbal - nie wiem jaki, gdyż chciałbym aby w przyszłości pasował pod DSLR
- mikrofon - mój aparat nie ma wejścia pod mikrofon, więc jaka alternatywa dla mnie? Kupić taki mikrofon domowy i nagrywać jako lektor?
- statyw typu gorilla.

Jakby ktoś potrafił pomóc, będę bardzo wdzięczny :)

czwartek, 22 grudnia 2016, 23:28
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]