Teraz jest wtorek, 16 października 2018, 04:08

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
 Kamera do 10 000. Pomoc w wyborze 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Kamera do 10 000. Pomoc w wyborze
Witam. Chciałbym prosić o pomoc w wyborze kamery do 10k. Przeznaczenia to standard - śluby, wesela, ogólny reportaż. Kamera będzie pracować prawdopodobnie z lumixem DMC-G80 i dji osmo. Na pierwszym planie jest HXR-NX100, ale też zastanawiam się nad AG-UX90, gdzie już mamy 4k. Co drodzy forumowicze o tym sądzicie?

Pozdrawiam.

niedziela, 29 stycznia 2017, 17:19
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Kamera do 10 000. Pomoc w wyborze
Jakbyś był zainteresowany to wystawiłem na sprzedaż Sony NX-100 https://www.olx.pl/oferta/kamera-sony-h ... jiJmN.html
Dlaczego sprzedaje zapytasz....Soniak zarobił na siebie a ja chce coś bardziej ambitnego i przed sezonem będą nowe inwestycje.

niedziela, 29 stycznia 2017, 23:27
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Moim zdaniem Panasonic AG-UX90 jest lepszym wyborem od Sony NX100.
Zalety to szeroki kąt widzenia obiektywu, dobra konstrukcja obiektywu, dobra praca AF, wysoka czułość i na dodatek 4K. Jest co prawda trochę droższa od Sony NX100, ale jest także technologicznie nowsza i zawsze będzie można łatwiej ją sprzedać ze względu chociażby na fakt, że filmuje w 4K ...

poniedziałek, 30 stycznia 2017, 08:28
Nowy
Nowy

Ciekawe jak z awaryjnością tej kamery w stosunku nx100. Jest tu może jakiś użytkownik tej kamery?

poniedziałek, 30 stycznia 2017, 13:04
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

A ja mam pytanie czy to 25 klatek max 30 w 4K jest do czegokolwiek przydatne ? 50 klatek to obraz akceptowalny ale nie 25 ... no może kościół dom i przygotowania ale nie sala...

środa, 1 lutego 2017, 19:08
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

W 4k się nie wypowiem ale lustrzanki Canona czy tez Nikona nagrywają 25p i nikt nie narzeka, osobiście zrobiłem kilka filmów w 25p lustrzankami i obraz jest mega, rozumiem że slowmotions jest trudne do uzyskania czy tam kłopotliwe ale generalnie film wygląda idealnie.

środa, 1 lutego 2017, 20:30
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

carloscenzurro napisał(a):
A ja mam pytanie czy to 25 klatek max 30 w 4K jest do czegokolwiek przydatne ? 50 klatek to obraz akceptowalny ale nie 25

Filmy kinowe kręcą w 23,97...

środa, 1 lutego 2017, 21:50
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Tak to prawda że Nikon czy Canon nagrywa w 25 klatkach bo innej opcji nie ma... ( pisze o full HD w starszych modelach ) Sam z musu tak nagrywałem bo nie było wyjścia a obraz jest piękny bo to zasługa pełnej klatki i dobrego szkła. Niestety płynność ruchu to inna kwestia i teko się czepiam. Kilka razy osoby które miały okazję oglądać wesela kręcone w 25 klatkach pytały mi się dlaczego obraz tak się trzęsie itp. chodziło o strobo podczas ruszania aparatem prawo lub lewo. Podsumowując to zadam pytanie co byście wybrali podczas filmowania gdyby w canonie lub nikonie ( piszę o starszych modelach np. 5D mark II - nowe już mają opcję 50 klatek ) była opcja full hd w 25 klatkach oraz w 50 ?

Ale nie psując tematu też popieram tą wersję aby kupić Panasonica mimo tych 25 klatek w 4K obraz jest nie do porównania z HD. I tak jak piszą koledzy umiejętne filmowanie w 25 jest możliwe tylko trzeba mieć o tym pojęcie i nauczyć się odpowiednio prowadzić kamerę. Warto skupić się na filmach kręconych np. w 23,97 i zobaczyć ujęcia czy jest tam latanie kamera prawo lewo czy są to ujęcia np. ruch do lub od kamery, jazda kamerowa itp

czwartek, 2 lutego 2017, 10:17
Nowy
Nowy

A oglądam te filmiki z ux90 i jakoś nie mogę się dopatrzeć tego strobo przy ruchomych obrazach. Ten ux90 to chyba mało znany jest - mało opinii, nie znalazłem kogoś kto by to miał, jedna polska recenzja, mało porównań na yt. Trochę się martwię o to czy to kupować, czy nie.

piątek, 3 lutego 2017, 13:35
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

K.Operator napisał(a):
A oglądam te filmiki z ux90 i jakoś nie mogę się dopatrzeć tego strobo przy ruchomych obrazach. Ten ux90 to chyba mało znany jest - mało opinii, nie znalazłem kogoś kto by to miał, jedna polska recenzja, mało porównań na yt. Trochę się martwię o to czy to kupować, czy nie.

Ag-UX90 jest w sprzedaży od 2 miesięcy, więc ciężko o opinie.
Aktualnie Panasonic ma 3 ciekawe kamery: UX90, HC-X1 ( 4K 50/60p ) i UX180 ( 4:2:2 FullHD, 4K 50/60p, Timecode, SDI, 120fps )
I jeszcze nadchodzi GH5 ...

piątek, 3 lutego 2017, 14:56
Nowy
Nowy

Od samego dslr nie zacznę, chociaż ten gh5 zapowiada się nieźle, zastanawiam się jeszcze nad różnicą między HX1 vs. UX90.

piątek, 3 lutego 2017, 15:01
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

HC-X1 - 4K 50/60 p a nie 25p jak w UX90 ...

"Kamera HC-X1 jest wyposażona w nowo opracowany obiektyw LEICA DICOMAR 4K z funkcją szybkiego dwudziestokrotnego zoomu optycznego z wyjątkowej, szerokokątnej ogniskowej 24 mm do 480 mm, odpowiadającej bardzo mocnemu teleobiektywowi.

Obiektyw współpracuje z dużą jednocalową matrycą MOS (9,46 megapiksela przy 4K 24p / 8,79 megapiksela przy UHD, FHD). To pierwsze takie rozwiązanie na świecie w kamerze cyfrowej ze zintegrowanym obiektywem, które zapewnia doskonałą jakość obrazu i czułość w każdych okolicznościach.

HC-X1 została zaprojektowana z myślą o potrzebach profesjonalnego operatora i oferuje szereg funkcji i rozwiązań konstrukcyjnych maksymalnie ułatwiających wideofilmowanie. W obudowie obiektywu zastosowano trzy pierścienie do manualnej regulacji zoomu, ostrości i przysłony. Do obsługi kamery służy 13 przycisków, w tym 9 na obudowie i 4 na panelu LCD. Użytkownik może zaprogramować przyciski, przypisując do każdego z nich funkcje, do których chce mieć szybki dostęp. Dzięki temu korzystanie z kamery jest jeszcze łatwiejsze.

Urządzenie gwarantuje nie tylko doskonałą jakość nagrywanego obrazu, ale także znakomite parametry rejestracji dźwięku, spełniające najwyższe wymagania produkcyjne. Kamera jest wyposażona w dwukanałowe wejście XLR do zapisu dźwięku z mikrofonów zewnętrznych lub nagrywania liniowego, z zasilaniem fantomowym +48 V. Kamera nagrywa dźwięk wysokiej jakości w dwóch kanałach, wykorzystując 16-bitowy system liniowy PCM (MOV/MP4) lub Dolby Digital (AVCHD). Opcjonalny moduł bezprzewodowy (AJ-WM50/AJ-WM30) umożliwia zdalne sterowanie kamerą cyfrową z iPada przez aplikację AG ROP, regulację ustawień kamery oraz sterowanie obiektywem i innymi funkcjami.

Mnóstwo innych, ciekawych funkcji:

• Dwa gniazda kart pamięci SD do jednoczesnej lub wydłużonej rejestracji obrazu
• Funkcje regulacji obrazu klasy emisyjnej, takie jak 16-osiowa niezależna korekta koloru, 8 trybów funkcji gamma i korekta fazy chrominancji.
• Wyświetlacz LCD i elektroniczny wizjer ułatwiające filmowanie, na przykład z wbudowanymi regulowanymi wzorami zebry, wskaźnikiem poziomu lub wyświetlaniem obrazu... "

piątek, 3 lutego 2017, 15:32
Nowy
Nowy

Bardziej by mi zależało na dobrym low light, niż na 4k/50. Nie wiem czy jest różnica w tym między x1, a ux90. Oprócz tego ważne dla mnie jest jednoczesne nagrywanie na dwóch kartach ale z tego co wyczytałem to i w jednej i w drugiej to jest.

piątek, 3 lutego 2017, 16:11
Stały bywalec
Stały bywalec

Bogusław.Jaka jest jasność tego HC X1 przy HD i 4K ?

sobota, 15 kwietnia 2017, 19:29
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ]