Teraz jest środa, 17 października 2018, 07:24

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 na wesela FS700 vs A7S II 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post na wesela FS700 vs A7S II
witam, potrzebuję pomocy.

mam zamiar odłożyć w bok swojego EX1 i pobawić się czymś lepszym. mam do dyspozycji ok. 15.000zł i waham się nad dwiema opcjami:

SONY FS700 vs A7S II.

co byście wybrali na moim miejscu? przekonuje mnie mimo wszystko to, że FS nadal pozostaje kamerą (ND itd.) przez co wydaje mi się, że w obsłudze jest łatwiejsza. zniechęca mnie to, że ma już swoje lata a A7S II jest praktycznie nowym produktem. do tego w tych pieniądzach kupie nowy sprzęt, a FS700 to raczej będzie używka. posiadam obiektywy Nikona (24-70 2.8, 85mm 1.8, 35 1.4) - z przejściówką będą działały, ale zapewne nie będzie trybił AF? oczywiście nie mam zamiaru go używać, bo nawet na swoim EX pracuję na full manualu. jakie obiektywy ewentualnie warto dokupić w dobrej cenie?

czy dam radę w pojedynke obsłużyć wesele w ten sposób? jaki sposób stabilizacji na sali?

ehh proszę o pomoc bo wątpliwości dużo :)

środa, 12 kwietnia 2017, 22:16
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: na wesela FS700 vs A7S II
Wydaje mi się, że FS700 będzie ciemniejsza od A7s2.
Różne krążą legendy o noktowizorze a7s. Ja jej osobiście w ręce nie miałęm i nie wiem jaki jest jej max.
Przy niekręconym, nie-slogowym obrazku uważam, że na warunki weselne FS700 daje radę tak do 6400.
FS700 ponadto nie ma natywnego 4K.
Do obu po przejściówkach podłączysz swoje obiektywy, tylko zobaczysz w nich rożny obrazek (różny rozmiar matryc). Teoretycznie do FS700 możesz sprawić sobie speedboostera, który rozjaśni Ci obrazek o 1EV.

FS700 jednakże ma fajne slowmo.... chociaż a7s2 ma 100p, co powinno z grubsza wystarczyć.
FS700 za to na pewno nie odmówi posłuszeństwa przez cały bity dzień. Nie wiem jak z tym stoi A7s2.
Mówię to wszystko jako wieloletni użytkownik FS700.

Jakby co mógłbym rozważyć sprzedaż FS700 :)

środa, 12 kwietnia 2017, 22:58
Nowy
Nowy

dzięki za odpowiedź! oglądałem filmy z A7S II i faktycznie jest to noktowizor, pytanie czy jest to aż tak bardzo potrzebne?

jakiego używasz stabilizatora do FS? zobaczyłem na allegro używke tego sprzetu: http://allegro.pl/steadycam-steadikam-f ... 16515.html
ale wydaje się strasznie zniszczony. boję się też nowych wynalazków za 3000zł..

mimo wszystko przekonuje mnie to, ze FS to nadal kamera i wszystko mam praktycznie "pod ręką"

maviozo napisał(a):
Jakby co mógłbym rozważyć sprzedaż FS700 :)

a dużo nią pracujesz? :) wystawisz fakturę?
pracujesz w pojedynke? generalnie chodzi mi o to czy obskocze nią wszystko sam - i czy jest w tym sens

środa, 12 kwietnia 2017, 23:07
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

"Wychowałem się" na pracy samemu i dzisiaj też głównie tak pracuję.
Miałem i mam takiego floatcama - świetny sprzęt, ale ramię ciężkie. Tutaj widzę, że to wrzuciłeś to jakiś stary model - ramię nie jest kryte. Z drugiej strony cena spoko a samo urządzenie naprawdę dużo wytrzyma i zniesie. Jeśli masz możliwośc go przetestować - ja bym pojechał.

Przerzuciłem się na lżejszego steadicama pilota.

Mogę wystawiać faktury, ale nie jestem vatowcem :)

czwartek, 13 kwietnia 2017, 10:40
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]