Teraz jest czwartek, 24 maja 2018, 23:27

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
 Aparat pod gimbal 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Aparat pod gimbal
Zacznę od tego, że mam sprecyzowane zamiary, co do tego, co chcę robić. Ostatnio rozglądam się za sprzętem, który umożliwi mi dynamiczne, pełne ruchu, stabilne filmowanie, przy zmiennej typowo polskie pogodzie, np. w plenerze zimą. Sprzęt powinien być jak najbardziej profesjonalny, a przy tym w miarę tani, nie wiem, czy jest to nawet możliwe.

Może to się wydać trochę dziwne, ale pierwsze rzeczą, na którą się zdecydowałem jest gimbal Feiyu-Tech A2000 Dual. Obejrzałem wiele filmów zrealizowanych przy jego użyciu, efekty uzyskiwane są bardzo filmowe, długie stabilne ujęcia, w ruchu. Jest do tego nieduży, dość dyskretny. Jestem na niego zdecydowany na 90%, ale jeśli macie równie a może lepszy sprzęt na oku, w podobnej jak ten cenie, proszę śmiało pisać.

Co do tego, co zamocowywać do tego gimbala już nie jestem taki pewien. Poza tym, że nie powinno to być za ciężkie i za duże. Wymienię, kilka opcji, które chodziły mi po głowie, sam kompletnie nie jestem do nich przekonany.

Na początku myślałem o Canon 5D Mark II plus obiektyw Zeiss Planar 50/1.4 ZE *T, widziałem kilka filmów wykonanych tym zestawem, efekty mi się nawet podobały, były bardzo filmowe, zwłaszcza filmowanie nocą i wieczorem. W tym wypadku rozważam kupno używanego sprzętu.

Myślałem też nad Blackmagic Pocket Cinema Camera, widziałem wiele bardzo negatywnych opinii, ale ja się nie boje wyzywań. Bardziej martwi mnie to, czy można to urządzenie zamontować do tego gimbala, bo nigdzie nie znalazłem potwierdzającej informacji. Na plus tego sprzętu, to to, że obecnie można kupić go za rozsądną cenę, ale nie za bardzo wiem jaki miałbym do niego wybrać obiektyw.

Trzecia opcja to Sony A6300. Podobno się przegrzewa, ale można to wyeliminować, a jak sprawuje się niskich temperaturach? I jaki wybrać obiektyw?

Najtańsza opcja jaką rozważam to Panasonic G7, na zagranicznych stronach jest zachwalany jak dobra opcja do filmowania, na polskich jest trochę mam wrażenie ignorowany, może jest dla polskich pasjonatów za tani? Nie wiem. Ale wychodzę z założenia, że nawet tańszym sprzętem można zrobić dobre wartościowe rzeczy, a ta opcja pozwoli mi np. przesunąć środki na ciekawszy, lepszy obiektyw. Nie jestem krezusem.

Jeszcze ogólna myśl, co do obiektywów. Nie czuje się w ich temacie pewny, wiem, że powinien pozwalać uzyskiwać ciekawy, “kinowy” obraz. Mam wrażenie, że aparaty uzyskują trochę aż za bardzo sterylny obraz, więc obiektyw powinien nadawać mu pewnej chropowatości, dodatkowo powinien być jasny, dobry do filmowania w ziemnych warunkach oświetleniowych (mam zamiar filmować w naturalnym oświetlaniu, dostosowywać się do niego). I najważniejsze, na razie będę w stanie zainwestować tylko w jeden.

I na koniec wychodzę z założenia, że wszelkie ograniczenia jakie będzie stawiał ten zestaw wyzwolą we mnie kreatywność, jak sprytnie je obchodzić. Proszę o wiele podpowiedzi, wiele przykładów zestawów korpus plus obiektyw. I kilka słów od sprzęcie dodatkowym: pamięci, baterie, akumulatory, dobry rejestrator dźwięku.

poniedziałek, 18 września 2017, 14:38
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ]