Teraz jest piątek, 19 października 2018, 11:46

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Aparat/kamera do 1500 zł (kręcenie klipów/teledysków) 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Aparat/kamera do 1500 zł (kręcenie klipów/teledysków)
Na wstępie zaznaczę iż zaznajomiłem się z różnymi tematami tu, na forum i niestety nie znalazłem niczego pomocnego, dlatego piszę własny wątek.

Witam, poszukuję kamery lub aparatu do 1500 zł, do kręcenia ujęć w o różnych porach dnia, głównie wieczorem lub w nocy.

Chodzi o kręcenie dość "dynamicznych" scen, które po postprodukcji służyłyby jako klip filmowy pod utwór muzyczny na youtube. Coś w stylu Cola Bennetta z kanału o tej samej nazwie na youtube. Przykładowy klip:

Kod:
https://www.youtube.com/watch?v=6Prfg3vyZkA

Myślałem głównie o Canon EOS 1300D lub kamerze Panasonic HC-V770. Panasonic jest droższy, bo ok. 1700-1800 zł, dlatego skłaniam się bardziej w stronę Canona, gdyż oglądałem wiele filmów na youtube kręconych (niby) tym aparatem i jakość była bardzo dobra, brak szumów nawet przy słabszym oświetleniu.

Co do Canona, znalazłem taki film (link niżej), który bardzo mi się spodobał i jego jakość w 100% mi odpowiada, nie wiem jednak czy faktycznie był kręcony przy użyciu Canona 1300d, ktoś może się wypowiedzieć? Ja jestem kompletnym laikiem:

Kod:
https://www.youtube.com/watch?v=ITUiV7UWwAM

Interesują mnie w sumie tylko filmy, zdjęć robić nie będę.

Z góry dziękuję za wszelką pomoc i pozdrawiam.

wtorek, 27 lutego 2018, 21:02
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Aparat/kamera do 1500 zł (kręcenie klipów/teledysków)
Tak, mógł być kręcony tym zestawem.
Ale poza aparatem potrzebujesz jeszcze obiektywu(ów) itd itd... 1500 może być mało.

Albo szukaj używek, znajomy handluje takimi do tysiąca i naprawdę sporo użytecznych aparatów przeszło mu przez ręce.

środa, 28 lutego 2018, 22:41
Nowy
Nowy

Post Re: Aparat/kamera do 1500 zł (kręcenie klipów/teledysków)
maviozo napisał(a):
Tak, mógł być kręcony tym zestawem.
Ale poza aparatem potrzebujesz jeszcze obiektywu(ów) itd itd... 1500 może być mało.

Albo szukaj używek, znajomy handluje takimi do tysiąca i naprawdę sporo użytecznych aparatów przeszło mu przez ręce.

Dzięki za odpowiedź. Tak wiem, już wstępnie przejrzałem obiektywy do Canonów i mam możliwość kupić dość tanio obiektyw Canon EF 50mm f/1.8 STM.

Główny kłopot to sam aparat. :)

środa, 28 lutego 2018, 23:01
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]