Teraz jest sobota, 26 maja 2018, 16:07

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Ktory Panasonic lumix 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Ktory Panasonic lumix
Hej,witam...
Jest to moj pierwszy post i chcialbym w miare czysto i przejrzyscie napisac dlaczego szukalem forum, gdzie jest dzial dotyczacy filmowania...
W ostatnim czasie zainteresowalo mnie filmowanie Panasonic'iem, gdyz ogladajac roznego rodzaju filmiki na YT, zauwazylem ze wlasnie ta marka ma cos w sobie co mi sie podoba...
Chcialbym wybrac model, ktory najlepiej nada sie do krecenia video-clip'ow mojego zespolu a patrzac na poprzednie produkcje, brakuje mi w nich lepszej jakosci...
Oczywiscie nakrecajac teledysk, poza sama muzyka, ktora musi byc bardzo dobrej jakosci, wage przyklada sie do mocnego i skondensowanego przekazu wizualnego i najlepiej trzymajacego sie jakiejs formy artyzmu...
Sluchacze, ogladajac teledysk zazwyczaj nie zwracaja uwagi na jakosc filmu a wlasnie na muzyke i przekaz...
Jednak chcialbym polaczyc ciekawy pomysl z jakas tam dobra jakoscia i to tez ze wzgledu na pozniejsza latwoscia wstawiania efektow, inaczej mowiac czym bardziej czysty i prosty jest material wyjsciowy, tym latwiejsza jego pozniejsza obrobka...
Wiadomo ze cena aparatu (bezlusterkowiec) bardzo czesto jest zwiazana z dodatkami i ulepszeniami, ktore niekoniecznie mnie beda interesowac, takie jak mikrofon, wifi, ergonomia, waga czy jakas tam mozliwosc podlaczenia lamp, etc...To dla mnie nie ma zadnego znaczenia, gdyz aparat najczesciej bedzie siedzial w szynie czy stal na statywie, no z pewnymi wyjatkami, jednak chcialbym unikac filmowania z reki, gdzie to tylko mozliwe...
Bardzo wazna rzecza jest to ze pewnie nie bede potrzebowal super jasnego obiektywu, gdyz na planie zazwyczaj jest wiele mocnych lamp do ktorych mam nieograniczony dostep jak i do studia, ktore mozna szybko przemienic w zielona sale...
Z ogladanych filmow najbardziej przypadl mi do gustu Panasonic Lumix GH 2 a filmy, nawet z kitowym 14-42 wydaly mi sie na tyle dobre ze warto moze by zainwestowac w niego a moge go tanio kupic juz zhakowanego...
Jest jeszcze jeden bezlusterkowiec, ktory przyklul moja uwage, mianowicie Lumix DMC G7...Zaznaczam ze sie nie znam na filmowaniu (radze sobie ze zdjeciami a to chyba inna bajka)
Prosilbym o rade wyboru aparatu i objektywow (Mam tez dostep do starych, manualnych lunet, wiec pewnie w tym przypadku pewnie potrzebowalbym jakis M 42 czy tez przejsciowke z Panasonic'a do Canon'a czy Nikon'a...
W tym momencie nie potrafie zdecydowac czy brac tego GH2 czy tez G7 a moze zaproponujecie cos innego?...
Przepraszam za brak polskich liter...Pozdrawiam.

piątek, 27 kwietnia 2018, 20:50
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Ktory Panasonic lumix
Co do wymienionych aparatów to są już nowe lepsze modele. GH2 bym sobie głowy nie zawracał. Lepiej już brać G7. Jednak oba już mają swoich następców. Z rodziny GH mamy obecnie GH5 i GH5s a z rodziny G - G80/GX80.
Cytuj:
nawet z kitowym 14-42 wydaly

Z tym obiektywem nagranie będzie wyglądało jak z typowej kamery. "Magia" obrazu wychodzi przy małej głębi ostrości więc tak czy siak musisz zainwestować w jasne obiektywy.
Cytuj:
Bardzo wazna rzecza jest to ze pewnie nie bede potrzebowal super jasnego obiektywu, gdyz na planie zazwyczaj jest wiele mocnych lamp

Tu kolejny wydatek na filtry ND do tych jasnych obiektywów.
Cytuj:
To dla mnie nie ma zadnego znaczenia, gdyz aparat najczesciej bedzie siedzial w szynie czy stal na statywie

Chyba będziesz miał kogoś do nagrywania ? Samemu trudno to ogarnąć.

Generalnie odpuścił bym w Twoim przypadku aparat i poszukał dobrej kamery. Mniej problemów.

ps. Podaj ile chcesz wydać.

sobota, 28 kwietnia 2018, 11:40
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Tyle, że G7 ma nieaktywne HDMI out, nie wypuścisz nic na zewnątrz, ani nie podepniesz monitora. Trzeba celować w GH4 GH5.Tak patrzę na aukcję .... i chyba mój GH2 byłby na sprzedaż z obiektywem 14-42 :) W październiku wychodzi coś co chciałbym kupić, więc jestem gotów sprzedać wszystko, poza C100.

sobota, 28 kwietnia 2018, 20:33
Nowy
Nowy

Hej...
Spedzilem sporo czasu na czytaniu i recenzjach bezlusterkowacow dedykowanych do filmowania...
Co mnie drazni w teledyskach to zbyt czesta jakosc jak z amerykanskiego serialu, czyli czysto,kolorowo i nudnie, ale oczywiscie kazdy ma prawo do lubienia innych technik i jakosci filmow...
Wpadl mi w oko bezlusterkowiec Panasonic Lumix GX80, ma bardzo dobre opinie a znalazlem juz go przebudowanego na nowo za bardzo atrakcyjna cene...
Czy ktos ma czy mial do czynienia z tym aparatem dedykowanym raczej do filmowania?..

niedziela, 29 kwietnia 2018, 22:40
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]