Teraz jest wtorek, 12 listopada 2019, 20:23

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Aparat do vlogow i zdjęć z wejściem na mikrofon 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Aparat do vlogow i zdjęć z wejściem na mikrofon
cześć, właściwie tego tematu miało nie być bo zamówiłem już canona m50, z racji autofocusa, który nie ukrywam urywa tyłek No i wejście na mikrofon jest nie bez znaczenia. Lecę teraz do Azji na miesiąc i chciałbym kręcić vlogi dla znajomych i rodziny. Jestem totalnym amatorem, wcześniej kręciłem za pomocą gopro, ale chce coś lepszego teraz. Za canonem przemawiają wyżej wymienione jednak dużo osób poleca mi panasonica g80 - przemawia za nim wodoszczelna obudowa - będę na Sumatrze gdzie dużo pada, lepsza jakość wideo, stabilizacja, 4k wiadomo jest plusem ale mam macbooka pro tego nowego w najniższej konfiguracji wiec nie wiem czy udźwignął by takie coś. Jedyne co mnie powstrzymuje to autofocus. Czy jest z nim aż tak zle? Czy da się to jakoś obejść? Może macie jakieś inne propozycje? Z góry mega dziękuje za pomoc :)

środa, 4 lipca 2018, 15:37
Moderator
Moderator

Post Re: Aparat do vlogow i zdjęć z wejściem na mikrofon
Z tego co widziałem, sprawa dotyczy raczej zdjęć, gdzie moim zdaniem jest często mydełko. W wypadku filmów nie odczuwałem subiektywnie, żeby były nieostre, ale nie mam G80 na stałe, to były tylko jednorazowe obserwacje.

czwartek, 5 lipca 2018, 16:36
Nowy
Nowy

Post Re: Aparat do vlogow i zdjęć z wejściem na mikrofon
Dziękuję za odpowiedź. No właśnie jak oglądałem filmiki na necie to często widziałem, że autofocus świrował i ostrzył na tło zamiast na kogoś w kadrze. Kusi ta stabilizacja i wodoszczelność ale zastanawiam się czy i tak jako amator wykorzystam w pełni jego możliwości. Co powiesz na tego canona? Czy faktycznie z nim jest tak źle?Ludzie psiocza na obiektywy ale z drugiej strony można przejściówkę kupić i mieć obiektywy z lustrzanek canona a autofocus jest świetny. Chyba, ze miałbyś jakieś inne rekomendacje? Niby jest jeszcze sony ale nie ma odchylonego obiektywy jak w canonie i panasonicu

czwartek, 5 lipca 2018, 16:56
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]