Teraz jest wtorek, 12 listopada 2019, 21:47

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Jaki aparat? Wybor pomoc 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Jaki aparat? Wybor pomoc
Zastanawiam się nad różnicami pomiędzy tymi takimi opcjami.

1. Panasonic LUMIX DMC-G7 + 14-42 mm
2. Nikon D3500 + obiektyw AF-S DX 18-140 VR
3. Nikon D3500 + obiektyw AF-P 18-55

- Jaki aparat będzie robił najlepsze zdjęcia?
- Jaki aparat nagrywa najlepsze jakościowo filmy bez statywu, gimbala, itp?
- jak widzicie opcja 2 od 3 różni się tylko obiektywem. Duża, kolosalna jest różnica pomiędzy tymi obiektywami? W czym jest różnica?
Jestem laikiem jeszcze, więc nie mam pojęcia.

środa, 24 lipca 2019, 14:39
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Jaki aparat? Wybor pomoc
Do zdjęć Nikon do filmu Lumix. Obiektywy różnią się zakresem ogniskowych czyli możliwością przybliżania, obydwa jednakowo ciemne. Jak miałbym wybierać wziąłbym Lumixa G80.

czwartek, 25 lipca 2019, 09:51
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jak kolega wyżej - do wideo Lumix pod każdym względem. Padła bardzo ciekawa propozycja G80. I tu jest "problem". G7 z 14-42 to nieporozumienie. Ten obiektyw to taka bardziej zaawansowana zaślepka body. Lepiej kupić samo body i obiektyw 12-60mm. Cenowo wyjdzie ok 2900. G80 z tym obiektywem wyjdzie ok 3500 zł. Niby 600 zł jednak G80 dodatkowo ma stabilizowaną matrycę, metalową obudowę i ogólnie poprawiono w nim ergonomię np. karta pamięci jest z boku korpusu a nie pod spodem razem z baterią jak w G7, można doczepić grip itp. W sumie najważniejsza rzeczą jest ta stabilizowana matryca. Sporo świetnych obiektywów jej nie ma np. Panasonic 15mm, 20mm. Więc na pewno docenisz ten "mały dodatek". Dodatkowo m4/3 umożliwia podpięcie tanich obiektywów od innych systemów. Sam mam i używam do video Canona FD 50 mm, 28 mm. Tu stabilizowana matryca też się przyda. Sam posiadam G7 i jeżeli dopiero wchodzisz w system weź G80. Sam nie miałem takiego dylematu jak go kupowałem. Mam już jakieś obiektywy więc kupiłem samo body. No ale bez gimbala do video nie podchodzę :wink:

ps. Z samym gimbalem też są pewne problemy. G7 jest stosunkowo lekki. Jak podłączysz jakiś mały lekki obiektyw może być problem z prawidłowym wyważaniem. G80 jest ok o 100g cięższe więc w tym przypadku będzie to zaletą :)

czwartek, 25 lipca 2019, 12:36
Nowy
Nowy

Dzięki za info :)

A możecie jeszcze mi powiedzieć.
Ten Panasonic LUMIX DMC-G80M + 12-60mm jak na tle ma się do Nikon D3500 + obiektyw AF-S DX 18-140 VR ?

Zawsze lustrzanka kojarzyła mi się z fenomenalnymi zdjęciami. Ten Panasonic bezlusterkowiec dużo jest stratny do tego Nikona? Duża jest przepaść jeżeli chodzi o zdjęcia?

bo rozumiem, że o filmach nie ma co gadać i ten Panas G80M bije na łopatki tego Nikona z tym obiektywem?

piątek, 26 lipca 2019, 10:11
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Najważniejsze różnica to wielkość matrycy a co za tym idzie głębia ostrości - w uproszczeniu. W Nikonie "łatwiej" uzyskasz mała GO (głębię ostrości). Nie są to jakieś mega różnice ale jednak są. Obie marki dobrze obrazują jednak przy Panasonicu trzeba więcej się "namęczyć" nad zdjęciem. Panasonic "robi" je zimne. Dlatego nie liczycz na jpeg prosto z puchy tylko od początku pracuj na RAW by więcej wyciągnąć ze zdjęcia.
Co do obiektywów. Dość łatwo je porównać pod kątem ogniskowych o ile wiesz jaki jest Cropp w danym systemie/aparacie. Wystarczy Cropp przemnożyć z ogniskową. W Panasonicu m4/3 mamy crop 2 a Nikon aps-c 1.53.

ps.
Jeżeli chcesz nagrywać filmy to Nikon w aps-c jest najgorszą opcją jaką możesz wybrać. Moim zdaniem do video Panasonic, Sony lub Fuji. Od biedy Canon. Ale na miłość boską nie Nikon.

piątek, 26 lipca 2019, 10:42
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]