Teraz jest niedziela, 29 listopada 2020, 06:58

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 kamera za ok 10 000 - 11 000 zł 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post kamera za ok 10 000 - 11 000 zł
witam,
jestem calkowicie zielony jesli chodzi o prace z kamera. Chcialbym kupic taką z którą moglbym rejestrowac rozne uroczystosci. Kamera ta byłaby zdolna do rejestracji obrazu w 4K.
Przyznaje ze przeszedlem juz troche stron z kamerami i jak dotad to mam tylko wiekszy problem z wyborem.
czy mozecie mi pomoc i doradzic kamere w budzecie do 10oo0- 11 ooo
dziekuje Wam za ewent pomoc

czwartek, 22 października 2020, 14:55
Moderator
Moderator

Post Re: kamera za ok 10 000 - 11 000 zł
Pozwól że przeczytam za ciebie odpowiedzi kolegów, bo to samo pytanie już zadałeś i odpowiedzi dostałeś. Otóż w dobie kryzysu usług filmowych, kupowanie nowej kamery jest obarczone zbyt wysokim ryzykiem, żeby polecać ci jakiś model. Możesz czekać na okazję z drugiej ręki. W związku z tym samym kryzysem, ceny mogą być atrakcyjne, ale w tym wypadku trudno zgadywać z z góry, jaki model się pojawi.

czwartek, 22 października 2020, 15:54
Bywalec
Bywalec

rozumiem kotin, dzieki za odpowiedz

czwartek, 22 października 2020, 15:57
Moderator
Moderator

Jak zobaczysz jakąś okazję na Allegro, czy OLX, zapytaj. Może się okaże, że któryś z kolegów miał taką kamerę w ręku, to napisze co o niej wie.

czwartek, 22 października 2020, 16:07
Bywalec
Bywalec

interesują mnie tylko nówka kamera ( potrzebuje to na firme wziasc ) a co za tym idzie faktura

czwartek, 22 października 2020, 16:20
Moderator
Moderator

Gdy używaną kamerę sprzedaje firma, to też dostaniesz fakturę, ale sam decydujesz. W takim razie czekamy też jak ktoś poleci nową o zadanych parametrach. Ja nie dam rady pomóc. Nie znam dzisiejszych modeli z tej półki cenowej.

czwartek, 22 października 2020, 19:25
Bywalec
Bywalec

dziękuję kotin za odpowiedz i czekam na wypowiedzi tych , ktorzy sie na obecnych kamerach znają.

sobota, 24 października 2020, 11:40
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

To niestety, ale jakby mnie wywołujesz do tablicy - a ja bardzo przepraszam, ale muszę Cię najpierw pomęczyć w zgodzie z moim doświadczeniem i intuicją.

Kamera to jedna sprawa, kamer reporterskich dostępnych w tym zakresie cen, i które rejestrują w rozdzielczości 4K to jest raptem kilka, żadna głowy nie urywa, ale pracować się nimi da. Ostateczny wybór sprowadza się do może czterech modeli Sony i Panasonica. Canon czy JVC są technologicznie niszowe.

Ale najpierw powiedz mi Sławku proszę, czy to jest budżet tylko na kamerę, czy na wszystko co potrzebne by prowadzić usługę filmowania ślub/wesele?
Bo oprócz kamery są jeszcze przynajmniej dwa ważne obszary, które też za darmo nie są. Czyli osprzęt dźwiękowy - odpowiednie mikrofony, mikroporty, czy nawet zewnętrzne rejestratory. W reportażu ślubnym dźwięk jest wyjątkowo trudny w rejestracji. Kolejną sprawą jest sprzęt do obróbki - rozdzielczość 4K i używane do niej kodeki dość wysoko stawiają poprzeczkę dla sprzętu komputerowego, i to jeszcze w zależności od używanego oprogramowania.

Pisząc najprościej, goła kamera dziś do takiego biznesu nie wystarczy.
Napisz więc Sławku czym już dysponujesz, bo nie wiadomo jak do tego budżetu podchodzić. Kamerę doradzić nie jest tak trudno - ale co z tego jak w następnym kroku wpadniesz w przepaść?

Tu jest grono doświadczonych i życzliwych fachowców, chętnie pomogą, tylko musisz zacząć aktywniej rozmawiać. Dobra porada wymaga odpowiednich informacji również z Twojej strony.

niedziela, 25 października 2020, 00:55
Bywalec
Bywalec

bardzo CI dziekuje kolego posiwiały za odpowiedz. Cieszy mnie ze moge tu liczyc na wsparcie :) ale do sedna teraz
to jest budżet tylko na kamere, inne obszary bedą z innej kasy. nie wiem ile pieniedzy przeznaczyc na ten / te cele ale jesli bym sie zmiescił w kwocie 10k to byloby dobrze. Nie wiem jaki osprzet do tej kamery i uslug folmoeania by sie nadal lub wogole byl potrzebny wiec natanczas bładze troche w tym wszystkim.
soft do obróbki - Adobe Premiere i Photoshop wersje najnowsze
osprzet dzwiekowy którego narazie niemam i niewiem jaki wybrac
Mam nadzieje ze mi w jakis sposob pomozesz Posiwiały i licze takze na innych tutaj fachowców
pozdrawiam

niedziela, 25 października 2020, 18:01
Bywalec
Bywalec

bardzo CI dziekuje kolego posiwiały za odpowiedz. Cieszy mnie ze moge tu liczyc na wsparcie :) ale do sedna teraz
to jest budżet tylko na kamere, inne obszary bedą z innej kasy. nie wiem ile pieniedzy przeznaczyc na ten / te cele ale jesli bym sie zmiescił w kwocie 10k to byloby dobrze. Nie wiem jaki osprzet do tej kamery i uslug by sie nadal lub wogole byl potrzebny wiec natanczas bładze troche w tym wszystkim.
soft do obróbki - Adobe Premiere i Photoshop wersje najnowsze
osprzet dzwiekowy którego narazie niemam i niewiem jaki wybrac
Mam nadzieje ze mi w jakis sposob pomozesz Posiwiały i licze takze na innych tutaj fachowców
pozdrawiam

niedziela, 25 października 2020, 18:01
Bywalec
Bywalec

no i po analizie wybralem 2 wie kamery ktore bedą ubiegały sie o miano zwyciezcy.

https://www.cyfrowe.pl/kamery/kamera-cy ... n-hdr.html

https://www.cyfrowe.pl/kamery/kamera-cy ... x1-4k.html

szczerze pisząc to nie wiem czy dokonałem właściwego wyboru dlatego pytam sie szanownego tutaj gremium czy te 2 kamery moga stanac przeciwko sobie tutaj w szranki,

wtorek, 27 października 2020, 11:51
Bywalec
Bywalec

no i po analizie wybralem 2 wie kamery ktore bedą ubiegały sie o miano zwyciezcy.

https://www.cyfrowe.pl/kamery/kamera-cy ... n-hdr.html

https://www.cyfrowe.pl/kamery/kamera-cy ... x1-4k.html

szczerze pisząc to nie wiem czy dokonałem właściwego wyboru dlatego pytam sie szanownego tutaj gremium czy te 2 kamery moga stanac przeciwko sobie tutaj w szranki,

wtorek, 27 października 2020, 11:51
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Sławku, poproszę o jeszcze trochę cierpliwości.
Sprawdzam co jest aktualnie dostępne w ofercie i bieżące ceny, przeglądam specyfikacje i oglądam obrazki z tych kamerek i testy. To nie trwa 5 minut, a mam też inne sprawy akurat.
Jak się cofniesz do ubiegłych postów forum, to zobaczysz że nawet bardzo doświadczeni koledzy wybierają kolejne kamery rozważnie i bez pośpiechu.
A współczesne kamery zrobiły się już naprawdę skomplikowane.

wtorek, 27 października 2020, 14:28
Bywalec
Bywalec

masz rację Posiwiały, pospiech to zly doradca , wiec bede benedyktynem ;)

wtorek, 27 października 2020, 14:45
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Posiwiały , testy testami... w realu jednak cos innego wyszlo (X1) o czym pisalem w innym watku. Jesli wybierac tylko z tych dwoch, mimo swoich ograniczen, zdecydowanie i bezapelacyjnie Sony - jednak daje lepszy obrazek

środa, 28 października 2020, 01:26
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona