Teraz jest wtorek, 16 października 2018, 04:11

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Jaką kamerę do 2000 zł kupić??? 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Jaką kamerę do 2000 zł kupić???
Witam, moja kariera z kamerami dopier sie zaczyna, mam 18 lat o mój ojciec postanowił kupić do domq kamerę cyfrową i całoś wyboru złozył na mnie, sam podsunąl mi propozycję kupna kamery SAMSUNG'a, ale ja nie weim, czy ta firma robi dobre rzeczy w zasięgu kamer. A wy jak uważacie???

aha mam jeszcze jedno pytanko bo oglądałnm na allegro kamerki i tam jest dział mini DV i Digital8, czym różnbią sie te dwa typy kamer, która była by epsza do zastosowania, takiego, ajk do domq

zaznaczam,z ę bawie sie odtro elektroniką, alczkolwiek do działu kamer nigdy nie małem jakiegokolwiek dostępu, dlaego zasięgam porad, i zaznaczam, zę te nagrane materiały będe obrabiał na kompie, i nie wiem kompletnie co wybrać POMÓŻCIE

piątek, 3 września 2004, 23:51
Bywalec
Bywalec

sobota, 4 września 2004, 12:21
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

o samsungach różnie ludzie piszą - jedni piszą że lux inni że szit.
digital 8 różni się od dv formatem kasety dig 8 jest większa a co idzie za tym kamera również jest większa.poza tym i to cyfra i to - zapis taki sam.zaletą mini dv są mniejsze gabaryty a dig 8 to że możesz użyć starszych kaset - chyba nic nie poplątałem :-) - pozdrawiam
ps.koleżanka ma samsunga vpd 23i i chwali sobie ..........

sobota, 4 września 2004, 14:29
Bywalec
Bywalec

A jaka kamera za mniej więcej 2000zł jest według Was najlepsza? Tzn. chodzi mi o stosunek cena/jakość. Czytałem posta w którym ktoś sugeruje JVC GR-D73 ale z tego co inni pisali to dość mocno ten sprzęt szumi...

Ogólnie kamere chce kupić do zastosowań czysto amatorskich... wycieczki, imprezy itp...
A propos... jakie parametry powinna posiadać kamera, aby można było w przyzwoitej jakości uwiecznić górskie pejzarze (zdaje sie że powinna mieć dobrego zooma)???

Pozdrawiam. :)

sobota, 4 września 2004, 16:31
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Propozycja
Hej! Mam do sprzedania kamerę Samsung VP-D23i. Jakość w pełni Cię zadowoli.

Moja cena to 2000 zł. W sklepie zapłaciłbyś 2400. Nieduża różnica? Ale moja kamera jest - gwarantuję to - w IDEALNYM stanie. Nie ma ani jednej ryski. Poza tym dorzucam dodatkową baterię, ekskluzywną wodoszczelną torbę Samsunga, taśmę MiniDV (producenci nie dorzucają ich do kamer, czyli musiałbyś kupować oddzielnie) i oryginalną kartę Sony Memory Stick 16 MB o wartości ok. 90 zł (dzięki czemu będziesz mógł robić fotki).

I jak?

Gwarantuję 100% uczciwość (chociaż każdy tak mówi w sumie) :) Ale serio - jestem porządnym człowiekiem chyba.

Jeszcze jedno: jeśli chcesz poczytać więcej o ten kamerze, zapraszam na przygotowaną przeze mnie stronę: http://www.worldidol.webpark.pl . Tam są wszystkie dane techniczne i zdjęcia sprzętu.

Ostatnio edytowano sobota, 4 września 2004, 17:59 przez boolion, łącznie edytowano 1 raz

sobota, 4 września 2004, 17:56
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
w góry na pewno przyda się zoom.co do kamery to ja postawiłem na panasonica (solidna uznana firma i większość pozytywnych recenzji).
chociaż tak jak pisałem wcześniej koleżanka posiada właśnie samsunga vp-d 23i - jest bardzo zadowolona - pozdrawiam

sobota, 4 września 2004, 18:16
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

w góry na pewno przyda się zoom.co do kamery to ja postawiłem na panasonica (solidna uznana firma i większość pozytywnych recenzji).
chociaż tak jak pisałem wcześniej koleżanka posiada właśnie samsunga vp-d 23i - jest bardzo zadowolona - pozdrawiam

ups.zapomniałem się zalogować - :oops:

sobota, 4 września 2004, 18:17
Bywalec
Bywalec

DJX a jaki zoom styknie w góry? Według Ciebie lepszy bedzie ten Panasonic od JVC?

sobota, 4 września 2004, 19:46
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Panasonic NV-GS 11 lub 15 - zoom optyczny 24x !! chyba najwięcej w swojej klasie i nie tylko. Szczerze polecam. Poza tym podobno nie słychać szumu mechanizmu podczas ciszy. Same zalety. Na Allegro od 1700 zł.

sobota, 4 września 2004, 21:41
Bywalec
Bywalec

To troche dziwne co piszesz... ponieważ model NV-GS400 Panasonica kosztuje 10000zł a ma zooma optycznego tylko 10x... o co w tym chodzi? a właściwie to czym sie różni zoom optyczny od cyfrowego? który parametr jest ważniejszy?

sobota, 4 września 2004, 22:45
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

To troche dziwne co piszesz... ponieważ model NV-GS400 Panasonica kosztuje 10000zł a ma zooma optycznego tylko 10x... o co w tym chodzi? a właściwie to czym sie różni zoom optyczny od cyfrowego? który parametr jest ważniejszy?

jak ma zoom opt. x 10 to CCD ma 1/4
jak ma 24 to pewnie wielkość CCD 1/6

sobota, 4 września 2004, 23:00
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

na zoom cyfrowy WOGLE nie patrz!! Tylko zoom optyczny się liczy.

sobota, 4 września 2004, 23:25
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
do kręcenia krajobrazów to raczej dokupiłbym nasadkę szerokokątną, a nie wykorzystywał zoom.
wybierz kamerę, która ma możliwie jak największy CCD. Im mniejszy CCD, tym mniej ostry obraz. Poza tym im mniej pikseli na CCD tym lepiej - mniej będzie śnieżył obraz w słabych warunkach oświetleniowych.
Nie daj się zwieźć marketingowemu bełkotowi o super extra mega pixelowych przetwornikach CCD. Zobacz ile pikseli mają kamery betacam, dvcam itp.

sobota, 4 września 2004, 23:34
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
DJX a jaki zoom styknie w góry? Według Ciebie lepszy bedzie ten Panasonic od JVC?

"do kręcenia krajobrazów to raczej dokupiłbym nasadkę szerokokątną, a nie wykorzystywał zoom " - to też mądre słowa chociaż moim skromnym zdaniem zoom również się przyda w góry (może fajne laski będą śmigały po szczytach ;-)
dziś jadę po panasonica NV DS-15EG - szczegóły wkrótce ...........
ciężko mi powiedzieć czy panasonic będzie lepszy od jvc - szczerze mówiąć lubię i 1 i 2 firmę.na jvc narzekają że nagrywa "odgłosy" zoomu itp - coś w tym jest ponieważ sporo ludzi o tym pisało i mówiło.
ja wiem jedno panasonic jest dobrą firmą - miałem już jedną kamerę panasonica i nie zawiodłem się więc cyfrówkę też kupuję panasonica.
użytkownicy chwalą też sony (niektórzy nawet piszą że są najlepsze na świecie i tylko sony i nic więcej :-),samsungi też chyba są ok.może pomyśl nad tą vp-d23i ...........

niedziela, 5 września 2004, 05:09
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

w morde :? znów zapomniałem się zalogować - sory ......
jestem po robocie w klubie i prawie śpię więc ........ :oops:
to na górze to moje wypociny ........ :lol:

niedziela, 5 września 2004, 05:12
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona