Teraz jest sobota, 5 grudnia 2020, 11:10

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 110 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
 jaka kamera do 3500zl 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Do 3500 zł można już mieć kamere HD.
No i tu mam dylemat. Wygląda na to, że końcowa walka rozegra się między Canon HV20 i SONY HDR-HC7.
Jakieś sugestie, bo pojęcia nie mam którą wybrać. A może ktoś zasugeruje 3 gracza?

czwartek, 10 maja 2007, 00:19
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

tez mialem ten dylemat i padlo na Canon'a HV20 bo:
- lepsza ostrosc
- lepsze kolory
- tryb true progressive
- goraca stopka - standardowa 19mm
- regulacja glosnosci wzmocnienia mikrofonu (nie wiem czy w HC7 to bylo)
- karta miniSD
- zebra
- peak (przydatne przy reczym ustawianiu ostrosci)

wady oczywiscie tez sa:
- niewybaczalna wada: brak mozliwosci zmiany balansu bieli podczas filmowania - pewnie w sony mozna to zmieniac podczas filmowania bo w starszej HC42 Sony moglem to robic
- szkoda ze nie mozna recznie ustawiac GAIN
- szkoda ze nie ma wbudowanego filtru odszumiajacego - przydatne w slabym oswietleniu

No to chyba tyle.

poniedziałek, 28 maja 2007, 21:34
Bywalec
Bywalec

Planuję kupić kamerę do 3200zł.
Jestem już praktycznie przekonany do kupna Panasonica GS 500. Czy pojawiło się coś lepszego od tej kamery ? A może jestem w błędzie i za tą cenę znajdę coś lepszego ?

W grę wchodzi właściwie tylko minidv, ponieważ materiał nagrany będę później obrabiał na komputerze.

Z góry dzięki wszystkim za pomoc.

środa, 4 lipca 2007, 09:39
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Jezeli ci chodzi tylko o jakosc obrazu to do 3200 kupisz juz Canon'a HV10 - jest to kamera HDV.
Nagrywa na kasetkach miniDV

sobota, 7 lipca 2007, 19:36
Nowy
Nowy

w tym momencie rowniez stoje przed takim wyborem (no moze z budzetem do 3000PLN) i zastanawiam sie miedzy Canon HV10 a Sony UX1 (moze jakis panasonic). Przegladalem testy i moj wybor sprowadza sie do nastepujacego:
albo cos z wymienonych kamer HD albo cos dobrego SD ale juz za mniejsze pieniadze. Martwi mnie szumienie Canona przy slabym oswietleniu. W testach przy slabszym oswietleniu kamery slabo wypada - i moje pytanie brzmi - co to znaczy slabsze oswietlenie ???? Czy 60 lux'ow to pokoj z oknem od polnocy czy moze nocna impreza przy ognisku ?
Tak wiec drodzy forumowicze pytanie do was - co wybrac ?
Moje wymagania:
- dobra jakosc filmow kreconych "indoor" (no o tym zeby outdoor byc wysmienity to nie wspomne, nie ma za to zamiaru uzywac kamery jako noktowizora)
- stabilizacja obrazu (fajnie jakby bylo)
- tryb progrsive (ale taki prawdziwy, nie udawany w 12 fps'ach) - bylby milym dodatkiem
- jesli kamera HD, to powinna tez sprawdzac sie tez jako kamera SD
Co do rodzaju nosnika jest mi bez roznicy czy hdd, czy dvd, czy miniDV, czy HDV - chcialbym jednak moc potem material na czyms zmontowac (a chyba z AVCHD ciagle jest jakis problem).

I tak na koniec, nie mam zamiaru krecic wesel, slubow czy tym podobnych - tylko malego brzdaca robiacego pierwsze kroki.
Pozdrawiam

wtorek, 10 lipca 2007, 13:22
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

dobra "amatorska" kamera SD to: Panasonic GS500 oraz Sony HC96
dobra amatorska kamera HDV to: Canon HV10, HV20, Sony HC3 , HC5, HC7

kamery HD skupione sa w kierunku HDV no ale rowniez potrafia nagrywac jakos SD czyli sa 2in1 :)
na ile taka kamera radzi sobie dobrze w trybie SD musi ocenic sam uzytkownik.

Posiadajac Canona HV20 oraz Sony HC42 moge jedynie cos o nich powiedziec domyslac sie jak sie maja do produktow konkurencji.

Pobieralem probki GS500 w slabym oswietleniu i wygrywa on z moim HV20 w trybie SD. Tryb HD do SD nie porownuje bo nie tedy droga.

Co do testow w slabym swietle to nie mam miernika by stwierdzic ile jest luxow.

Porownujac GS500 i Hv20 w serwisie camcorderinfo oczywiscie zakladajac ze ich testy sa dokladnie takie same wywnioskowac mozna to ze GS500 przy lux60 jest jasniejszy od HV20 a jak wtedy z szumami to nie wiem.

Poczatkowo chcialem kupic GS500 ze wzgledu na jako taki manual i dobra optyke i 3CCD ale gdy zobaczylem HV20 oraz jej mozliwosci przy dosyc malej roznicy cenowej to zmienilem zdanie i nie pakowalem sie juz w rozdzielczosc SD ale juz w HD.

Kazdy z nas ma inne kryteria co do funkcji jakie kamera powinna wg nas posiadac. Gdybym mial wybierac miedzy HV10 a GS500 to wybralbym ta druga ze wzgledu wiekszy manual i stopke. HV20 wlasnie dlatego mnie tym zaciekawila bo to juz posiada.

Moje pytania:
- ile to jest 60lux - prosze o porownanie w zycia wziete
- ile to jest 15lux
- do uzytkownikow GS500 pytam z ciekawosci: czy mozna w nim podczas filmowania bez wylanczania nagrywania zmienic balans bieli? Niekoniecznie ustawic ale np czy mozna wybrac inny program balansu bieli zaprogramowany przez Panasonica ?

Aha: co to znaczy dobra jakosc w indoor
- dla mnie moze byc slaba a dla kowalsiego wysmienita
- prawdziwy progressive to tylko od HV10 w gore maja kamery (Sony niestety nie ma)
- do krecenia brzdaca wybralbym ktoras z tych: HC96, GS500, HV10 niekoniecznie w takiej kolejnosci - napewno bedziesz zadowolony z kazdej z nich

wtorek, 10 lipca 2007, 22:46
Bywalec
Bywalec

Przyglądam się dyskuji, bo sam mam dylematy.

Na jakim nośniku zapisują materiał kamery HD - czy można to w prosy sposób edytować w komputerze ?

Czy zetknął się ktoś z kamerą HDC-SD5 Panasonica. Jak ma się jakość obrazu w słabym oświetleniu do GS500 ?

Czy potrafi ktoś coś powiedzieć nt awaryjności kamer Canon, Panasonic i Sony ?

Czy jakość obrazu z kamery DV i HD jest rzeczywiście zauważalnie lepsza ?

Tak to jest: Osiołkowi w żłoby dano, w jednym owies, w drugim siano ...

Pozdrawiam

czwartek, 27 grudnia 2007, 22:49
Nowy
Nowy

Post Re: jaka kamera do 3500zl
Witam wszystkich!!
Właśnie jestem na etapie wyboru kamerki. Używał jej będę do użytku domowego. Mam do wydania max 400tys złotych, co polecicie i dlaczego akurat ten model??

poniedziałek, 19 maja 2008, 20:59
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

kamera za "400 tys" zł do użytku domowego? ale dobrobyt mamy :P

4GB RAM 800Mhz
GF8600GT 256 MB VRAM

poniedziałek, 19 maja 2008, 21:10
Nowy
Nowy

Cześć, piszę tu bo interesuje mnie taki przedział cenowy, zdaję sobie sprawę, że nie jest to dużo, ale niestety nie mogę wydać więcej...

Chcę kupić kamerę DV, dysk i karta pamięci odpadają, najlepiej 3 przetworniki, stabilizacja obrazu i koniecznie manualna regulacja ostrości i ekspozycji. Dobrze by było gdyby znalazło się coś w HD, ale to nie jest konieczne, jeżeli w tej samej cenie jest coś z lepszymi parametrami w SD.

edit: jeszcze jedno, koniecznie wejście na mikrofon!

Sam szukam po różnych stronach i forach, ale może ktoś coś tu doradzi.

pozdrawiam

poniedziałek, 24 listopada 2008, 13:30
Moderator
Moderator

Poczytaj co ryek wyżej napisał. proponuję zestaw Canon HV30 i Zoom H2, na przykład.

poniedziałek, 24 listopada 2008, 14:00
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

KOTIN a co z wadą CMOSÓW jeżeli chodzi o błyski fleszów i pływanie obrazu podczas panoramy ? Na You Tube można znaleść przykład tego pływania. Strasznie to wygląda !!!!

piątek, 5 grudnia 2008, 15:38
Moderator
Moderator

mstmst napisał(a):
KOTIN a co z wadą CMOSÓW jeżeli chodzi o błyski fleszów i pływanie obrazu podczas panoramy ?

Mam pokrewną kamerę Canona HV10, ale przetwornik jest ten sam, wiec opowiem o swoich wrażeniach dotyczących tych wad.
Ja ich nie odczuwam. Już tłumaczę dlaczego: W amatorskim filmowaniu aleja gwiazd z tysiacem fleszy zdarza sie rzadko. Co do pływania panoramy - nie widzałem tego w praktyce. Z resztą jaki porządny amator robi panoramy? Widziałem natomiast inne zjawisko - lekkie rozmycie obrazu przy ruchu kamery. To dla amatora będzie główna wada tych kamer jak mi się wydaje.

piątek, 5 grudnia 2008, 16:59
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Mam A1 i HV20.
W CMOS (HV20) przeszkadza mi wlasnie rolling shutter = flesze
poniewaz niekiedy bywam na baletach i se ja zabieram , co za tym idzie strobo kopie CMOS'owi dupsko
Z kolei w A1 przeszkadza mi - nie pamietam jak to sie fachowo nazywa - smuga pionowego swiatla powstala w skutek filmowania malego ale intensywnego zrodla swiatla punktowego w tle - charakterystyczne to jest dla CCD

Nie zauwazylem natomiast w CMOS zeby przy panoramach cos plywalo :-)

Najwiecej w CMOS'ach cenie sobie stosunkowo duzo mniejsze szumy w wyzszych podbiciach. Mimo zastosowania w A1 paru juz opisywanych sztuczek z ustawieniami szum HV20 przy 18dB odpowiada (mierzylem wzrokiem) 12dB A1'ki. Roznice natomiast sie juz bardziej zacieraja w trybie 25p obu kamer.

piątek, 5 grudnia 2008, 22:37
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re:
ryek napisał(a):
- do uzytkownikow GS500 pytam z ciekawosci: czy mozna w nim podczas filmowania bez wylanczania nagrywania zmienic balans bieli? Niekoniecznie ustawic ale np czy mozna wybrac inny program balansu bieli zaprogramowany przez Panasonica ?

Można zmienić bez problemu na te co są w kamerze jak i ustawić WB ręcznie.
ryek napisał(a):
Nie zauwazylem natomiast w CMOS zeby przy panoramach cos plywalo

Mi tam pływa :D 8O
http://pl.youtube.com/watch?v=0qC0_nIUq9s
http://pl.youtube.com/watch?v=cItYepSTw74

poniedziałek, 8 grudnia 2008, 15:38
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 110 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona