Teraz jest środa, 23 maja 2018, 16:52

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 kamera w cenie do 10 000 tys zł jaka? 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post kamera w cenie do 10 000 tys zł jaka?
jak w temacie
interesuje mnie do pracy oczywiscie
i teraz tak jak najmniej bajerów i innych upiekszaczy ale za to jak najlepsza jakość obrazu zgrywanego do edycji i wazne aby potrafila rownież przy slabym swietle (mam dosc latania z swiatlem w kosciołach ) super nagrywac. Zauważyłem ze wiekszośc kamer które miałem okazje testowac ale nie te z gornej pólki mają tendencje do zanizania jakości obrazu przy slabym oswietleniu.
Co Panowie Profesjonaliści polecicie ?
Wiadomo ze nie jest to 10 zł i w zwiazku z tym wydanie takiej sumy pieniazkow wiaze sie z madrym wyborem. A więc polecam sie na WAS :)
z góry dzieki za odpowiedzi

poniedziałek, 4 października 2004, 21:35
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ostatnio edytowano niedziela, 7 września 2008, 23:17 przez zakręcony, łącznie edytowano 1 raz

poniedziałek, 4 października 2004, 22:09
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

10 000 tys. zł(jak w temacie), toż to kupa kasy :D

poniedziałek, 4 października 2004, 22:21
Bywalec
Bywalec

nie ukrywam że przydał sie i to bardzo. Aczkolwiek nie jestem jeszcze zdecydowany co kupie ale mam już powoli jakieś światełko co i jak.
Sony tutaj wydaje sie byc lepsza i czulszą kamerą ale tryb 25p jak i możliwość kręcenia w panoramicznym 16:9 też wydaje sie ciekawym wyjściem. W sumie jest przy JVC jest problem i to bardzo poważny z przenoszeniem materiału na PC a mnie jest on głównie do tego potrzebny.
Chciałbym poznać też kolegów opinie co do kamer canon.
A i czy warto bawic sie kupowanie uzywanych kamer

wtorek, 5 października 2004, 00:09
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ostatnio edytowano niedziela, 7 września 2008, 23:18 przez zakręcony, łącznie edytowano 1 raz

wtorek, 5 października 2004, 06:38
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
proponuje sony 2100 super obraz dobra czułość

czwartek, 7 października 2004, 16:58
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
xls ma dla mnnie bardziej przyjazną ciepłotę kolorów, taką jaką chętnie się ogląda- trawa soczyście zielona, gorseciki jak czerwone to czerwone a jak bardziej teraz modne niebieskie to soczyście niebieskie- pisze to bo sam zasugerowałeś że "biegasz po kościołach", no i nie pomyśl że za ciepłą, balans wporządku
sony - zdecydowanie za zimna, nieraz musiałem film "podkręcać jak dostałem nakręcony soniaczem, sprzęt dobry ale do reportaży tv osiedlowych na przykład
a po kosciele lepiej pobiegać ze światłem choć niekoniecznie z kilkoma stojącymi halogenami w dłoni, dobra lampka z wymiennymi filtrami może cię wyratować nie raz z opresji, szczególnie podczas wejscia i wyjscia, albo jak ksiądz lub ministrant stanie ci na drodze swiatła ale to już inna bajka
canon ma pozatym jak dla mnie najlepszą optykę, w tej klasie, faktem jest że soniacze są troszkę jasniejsze ale człowieku: bez doswietlenia i tak zginiesz ! ;)))
pzdr
hugo

czwartek, 7 października 2004, 19:23
Stały bywalec
Stały bywalec

Być może Canon ma swoje zalety, lecz firma, która sprzedaje swoje nie tanie a podobno dość awaryjne produkty w 40 milionowym kraju, posiada jeden !!! :lol: serwis, jest śmieszna. Serwis jest ponoć zawalony uszkodzonymi kamerami, trzeba czekać na sprowadzenie każdej części z Japonii. To jest wystarczający powód, który przekreśla możliwość kupienia przeze mnie tej kamery. A co do VX - oczywiście polecam.

wtorek, 30 listopada 2004, 23:07
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Za ta vene mozesz kupic uzywana PD 150. Bardzo dobra kamera Sony. Jesli nowa to VX. Canon ma jakosciowo gorszy chip (nie stwierdzam tego z niecheci) sporo ciemniejszy. Co do oswietlania to i tak bedziesz musial dopalac bo cudow nie ma. Sony polecam tez z powodu, ze duzo lepiej od Canona radzi sobie ze swiatlem mieszanym (sztuczne, dzienne) co w "bieganiu po kosciolach" moze byc wazne.

wtorek, 30 listopada 2004, 23:16
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Z uwagi na dźwięk, polecę PD-170 lub Canon XL1/XL1s/XL2.
Jeżeli to ma być 10 000 zł to zostaje Ci tylko XL1. Potwierdzam że są awaryjne, ale zdecydowanie wolę obraz z canona niż sony.

Pozdrawiam
Krzysztof Falcman

wtorek, 30 listopada 2004, 23:59
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

A co z zabawką w postaci PANASONIC NV-GS400? Nie sprawdził się?

środa, 1 grudnia 2004, 13:25
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
NV GS400 ma najlepszy współczynnik jakości do ceny, i za to dostała nagrodę EISA - jest kamerą roku 2004. Na rzetelną ocenę proponuję poczekać, aby sobie wyrobić ugruntowaną opinię trzeba ją przetestować w różnych warunkach. Napewno ma swoje zalety, i mocne strony.

czwartek, 2 grudnia 2004, 10:08
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
ja polecam Panasonica AG-DVC30 - jednak to troszke wiecej niz 10tys zl ale mam bezposrednie porownanie z canonem XM2 sony WV2100 i zdecydowanie ten panasonic jest gora (funkcjonalnosci i jakosc obrazu i dzwieku

Pozdrawiam
Kaziu

czwartek, 2 grudnia 2004, 11:30
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post do Kazia
Kaziu ! Napisz, proszę, więcej o porównaniu dvc30 do innych kamerek. Mam dvc60, a to podobno właściwie ta sama kamera, tylko w większej obudowie. Pozdrawiam!

wtorek, 21 grudnia 2004, 20:15
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Canon - Panowie to jest nieporozumienie
miałem chwilkę XL1 na testach.....dźwięk tragedia...brak środka..bas jakiś dziwny z pogłosem......osłona obiektywu przy dużych zbliżeniach wchodzi w kadr.....to samo się dzieje w aparatach serii G5. Niedoruby poprostu. Jedyna rzecz warta uwagi to barwa obrazu ...nieźle.
Sony...dobre kamerki..a zwłaszcza mechanicznie(szybkie wyciąganie kasety itd...)...ale to PANASONIC wiedzie prym... seria gs..to zabawki wielkość przetworników sama mówi za siebie..ale 30-stka 100-tka - to naprawdę rewelacja..pod każdym względem. A ceny w stanach to zaledwie 1900 i 2749$ - nie kupujcie w Polsce..na starcie jesteście przynajmniej 8000 w plecy..(są naprawde bezawaryjne i niema się co martwić na zapas o serwis)

sobota, 15 stycznia 2005, 13:32
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona