Teraz jest piątek, 18 stycznia 2019, 22:21

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Problem z przejściami 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Problem z przejściami
Witam!

Mam taki problem powiedzcie mi jak zrobic aby w animacij np jak sie otwierają drzwi koscioła tam powinien sie pojawic odrazu obraz powiedzcie mi jak to zrobić bo mam doczynienia od niedawna z AP i nie wiem.Bede bardzo wdzieczny

czwartek, 2 grudnia 2004, 16:18
Stały bywalec
Stały bywalec

To nie ma nic wspólnego z przejściami. Jeżeli chcesz zrobić taki efekt musisz daną animację ustawić na ścieżce video2 a obraz, który ma się tam pojawić na ścieżce wideo1 najlepiej od miejscaw którym zaczynają się otwierać drzwi. Teraz na ścieżce video2 klikasz prawym przyciskiem myszy wybierasz video options - transparency. Musisz wybrać rodzaj przezroczystości. Zapewne jak się otworzą drzwi jest czarny kolor a więc musisz go wykluczyć (dlatego to się nazywa kluczowanie). Najlepiej będzie jak wybierzesz RGB difference (wtedy nawet jak będzie inny kolor to go wykluczysz). W środkowym okienku masz podgląd danej animacji, a w okienku po prawej stronie możesz sobie przejść do miejsca, w którym otwarte drzwi będą już zajmowału prawie cały podgląd (zrobisz to suwakiem na dole). Wtedy w drugim okienku "Color" wskazujemy kolor do wykluczenia, powinien pojawić się na górze podglądu. Teraz suwakiem similarity wskazujemy intensywność tego wykluczenia (dobry efekt powinna dać wartość jakieś 15 ale będziesz oczywiście mógł zobaczyć wynik w okienku po prawej).
Teraz wystarczy tylko OK i Timeline - Preview.
Myślę, że o to ci chodziło.
Pozdrawiam, Grzesiek.

czwartek, 2 grudnia 2004, 17:17
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

piątek, 3 grudnia 2004, 01:36
Stały bywalec
Stały bywalec

No tak moja powyższa wypowiedź dotyczyła wersji 6.0 ewentualnie 6.5. Jak chcesz zrobić to w wersji pro musisz tak samo zaimportować plik z animacją i z obrazem, który ma się pojawić w drzwiach. Następnie przeciągnąć je na timeline - animację na video2 a drugi plik na video 1 tak samo jak w wersji 6.0. Teraz w okienku Project przechodzisz na drugą zakładkę Effects rozwijasz video effects oraz keying. Tu masz do wyboru rodzaj kluczowania wybierasz RGB difference Key (ewentualnie jak masz po otwarciu drzwi kolor niebieski blue screen) i przeciągasz go na video2. W oknie monitor przechodzisz na zakładkę effect controls rozwijasz RGB Difference Key przy Color jest bialy prostokąt klikasz na niego i ustawiasz kolor jaki masz po otwarcui drzwi (przypuszczam że czarny) rozwijasz suwak similarity ustawiasz też na jakieś 15 wedle uznania (po prawej masz podgląd). Teraz tylko Sequence - render work area i gotowe.
Pozdrawiam, Grzesiek.

piątek, 3 grudnia 2004, 11:59
Moderator
Moderator

Animacje kluczowane funkcją RGB Diference, to animacje te raczej słabsze, a być może masz animacje wielowarstwowe lepszych firm wykonane w formacie np. *.mov i tu kluczowanie odbywa się wyborem funkcj Alpha Channel tło znika perfekcyjnie nie wymaga dopieszczania wtopionych krawędzi. Inna sprawa jeśli jest to animacja typu Wipes, czyli żywa maska w/g której ma przniknąć jeden obraz w drugi - tu układamy kolejno film na video1, drugi jaki ma być z nim mixowany na video2 a animację typu Wipes na video3, klikamy na niem prawym wybierając funkcję Track Mate.
Pozdrawiam gorąco

wtorek, 7 grudnia 2004, 14:18
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]