Teraz jest wtorek, 1 grudnia 2020, 17:35

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 eksport....... prośba 
Autor Wiadomość
Stały bywalec
Stały bywalec

Post eksport....... prośba
Moja prośba wygląda następująco: Czy mógłby ktoś poświęcić się i napisać o funkcjach eksportu w AP. Ja wiem niewiele, uczę się na APpro..no i nie mogę sbie wytłumaczyć czym rózni się eksport->movie od ekspot->Adobe media encoder. A poza tym jak chce kodować do formatu DV to cz powinien kozystać z MicrosoftDVavi czy Microsoft avi no i wybrac kodek DV, czy wogóle z eksport-> Adobe media encoder.
Bardzo proszę o pomoc, gdyż nie mam "biblii " a owe forum wałkuję od pół roku przynajmniej.
pozdrawiam
Mati.

piątek, 3 grudnia 2004, 02:41
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

:> Na samym początku - AP Pro nie znam - bawiłem się nim tylko 5 min

1. Export -> AM Encoder to export do MPEG'a 2 przy pomocy Encodera zawartego w Premierce (W starszych wersjach był to Mainconcept)

2. Export -> Movie to funkcja pozwalająca uzyskać filmy w praktycznie każdym formacie przy użyciu praktycznie każdego kodeka - pod warunkiem że wcześniej zainstalujemy go w naszym systemie (Win).

3. Jeżeli chcesz DV to najprościej exportować do MicrosoftDV Pal ...
Różnica przy kodekach DV widoczna robi sie przy wielokrotnej kompresji tego samego materiału. Inna sprawa że jeżeli będziesz chciał z tego zrobić później np. DivX'a lub Xvida to Virtual Dub nie zobaczy Ci tego pliku (MicrosoftDV) dopóki nie zainstalujesz w systemie innego kodeka DV (np. darmowy Panasonic). No i w tym momencie pojawia się pytanie czy nie warto w takim razie od razu eksportowac do DV... Ale to inna bajka ... Dobranoc.

piątek, 3 grudnia 2004, 15:44
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ]