Teraz jest czwartek, 3 grudnia 2020, 21:22

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Nalozenie obrazu ?? 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Nalozenie obrazu ??
Mam oto taki problem. Posiadam 2 ujecia: na jedym ujeciu posiadam nagrana postac ktora wychodzi na srodek. A na 2 ujeciu mam nagrany rozpedzony samochod ktory w wyznaczonym miejscu zaczyna hamowac i chcialbym to tak zgrac aby wygladalo ze osoba zostaje rozjechana przez ten samochod oczywiscie w momencie zderzenia ekran pojawil by sie czarny ewentualnie czerwony z efektem zalewajacej krwi. Posiadam Adobe Premiere Pro 7. Czy ktos bylby mi wstanie wytlumaczyc jak to mozna w latwy sposob zrobic ?? Ewentualnie moze by mozna bylo zrobic przejscie 50% na 50% ktore wygladalo by w miare realistycznie. Z gory dziekuje i pozdrawiam

piątek, 25 marca 2005, 18:24
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Koszmar.Nie, nie podejmuję się tego zadania.

piątek, 25 marca 2005, 21:56
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

uuuuuu... nie spodziewaj się że będzie to wyglądało choćby trochę realistycznie... nikt w taki sposób nie robi takiego typu scen... powiedziałbym że to przegrana sprawa.
Pierwsza sprawa, żeby wogle nałożyć te dwie sceny, ta postać musi być nagrana na kontrastowym, jednolitym tle. No a później kombinuj w oknie Motion...
Najlepiej najpierw coś dobrze zaplanuj a dopiero potem nakręć, a nie odwrotnie.

piątek, 25 marca 2005, 22:37
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
hm a moze ktos widzial amatorski film Gangi nowego osiedla tam wlasnie wykorzystano taki efekt, dlatego myslalem ze nie bedzie to takie trudne. Ewentulanie nie musialo by to byc w premiere mogloby to byc w kazdym innym programie, a co do realistycznosci poporstu chodzi mi o to zeby miec na jedym obrazie jadacy samochod i ta postac. Musze zrobic film na informatyke - reklame akcji spolecznej dlatego wymyslilem sobie taki pomysl ale nie wiem czy uda mi sie to zrobic. Dziekuje za pomoc moze ktos jeszcze jest w stanie pomoc moze zna jakis tutorial z podobnym efektem.

EDIT:

Ok dowiedzialem sie wkoncu jak to zrobic i sie tutaj tym podziele. Otorz najpierw nalezy utworzyc tej samej dlugosci 2 fragmenty filmu ktore cchemy zalozyc na siebie. Nastepnie exportujemy je do formatu FILMSTRIP i otwieramy go w photoshopie. Nastepnie klatka po klatce musimy nalozyc dane przedmioty na 1 obraz zapisujemy ponownie jako FILMSTRIP i otwieramy w premiere. No i mozemy podziwiac nasz efekt mozolnej pracy. (polecam nagrac oba fragmenty ze statywu z tego samego miejsca roznioce sie tylko tym szczegolnym przedmiotem u mnie samochodem i czlowiekiem ponewaz w ten sposob poloczenie tego bardziej bedzie realistyczne.

piątek, 25 marca 2005, 23:29
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]