Teraz jest wtorek, 1 grudnia 2020, 20:43

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Jak wygenerowac wiekszy materiał? 
Autor Wiadomość
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Jak wygenerowac wiekszy materiał?
Pierwszy raz przyszło mi generowac w Premiere pro cos co ma więcej niż 5 minut. I pojawia sie kłopot. Filmik ma ok 30 minut. Chcę go pozniej ładnie wcisnąć na dvd z jakims zgrabnym menu. Ale nigdy tego jeszcze nie robiłam.
Czytalam instrukcje na CDRinfo jak nalezy sie zabrać do szykowania plyty dvd i teorie juz znam ale brakuje mi kilku rzeczy.

W Premiere Pro plik końcowy w formacie dv wychodzi .... hmmmm ... no własciwie wcale nie wychodzi bo mi sie dysk kończy!!! Jestem w szoku. 30 minut filmu ma 15 GB!! I nie wiem co teraz zrobić. Kolezanka czeka na film a tu klops.

Czy to normalne ze film ma byc taki wielki? Czy może dłuzsze produkcje jakos sie dzieli? Nie wyobrazam sobie jak wygenerować cos co ma wiecej niż 30 min jeżeli wychodza takie wielkie pliki. Do tego Conformed Audio Files zajmuja 8 GB i zaraz komp mi się zmęczy.

Zanim napisałam tego posta szukałam czegoś podobnego na forum ale ja chyba do tej funkcji nie mam szczęscia. Doczytałam się ze najlepiej zrezygnowac z Pro ale w tej chwili nie mam takiej mozliwosci :( Bede wdzieczna za wszelkie rady.

piątek, 31 marca 2006, 12:29
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Na tym forum duzo jest o kodowaniu i authoringu DVD wystarczy wcisnąć SZUKAJ.
Ale mam chwilę wolnego czasu więc Ci pomogę.
Gotowy film na timeline musisz wyeksportowac przez Adobe media encoder, nie jako export movie. Wtedy bedziesz miała plik wynikowy jako mpeg 2 zgodny z DVD.
Później taki plik wciągasz do dowolnego programu do authoringu np. Ulead Workshop lub Movie factory. Tam tworzysz menu i nagrywasz na płytę.
Możesz oczywiście z premiere wypuścić materiał jako Eksport movie i wybrac avi DV i potem ten plik równiez wciągnąć do w/w programów do authoringu i one Ci przekoduje również ten materiał do MPEG ale po co tracić dwa razy czas.
Tak to się robi.

Pozdrawiam i powodzenia

piątek, 31 marca 2006, 13:18
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

A jeżeli bardziej sobie cenisz obrazki od tekstu pisanego, to i na to jestrada.
Powyższe dotyczy AP Pro1.5, w AP Pro2.0 możesz już przeprowadzić authoring i nagrać płytkę lub utworzyć folder charakterystyczny dla DVD, a mianowicie VIDEO_TS z odpowiednią zawartością.
Pozdrawiam i powodzenia.

piątek, 31 marca 2006, 15:30
Stały bywalec
Stały bywalec

Dzięki serdeczne Panowie. Tego było mi trzeba. Wreszcie wszystkie wiadomosci ułozyły mi się w jedna całość.
Przepraszam jeżeli taki temat był juz poruszony ale przez szukaj nic nie znalazlam (mimo ze chyba mam najwieksza srednia z uzycia tej funkcji hihihi) bo w sumie nawet nie wiedziałam czego szukać. Jeszcze raz dzieki za rady.

piątek, 31 marca 2006, 15:35
Stały bywalec
Stały bywalec

A tak, dodając do tego co napisał // mmstudio // nie koduj tego (MPEG-2) w Adobe,zrób to lepiej w np:Procoderze-Canopusa.Pozdrawiam....

sobota, 1 kwietnia 2006, 15:01
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]