Teraz jest środa, 8 lipca 2020, 12:25

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 pytanie odnosnie pracy w AP 
Autor Wiadomość
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Post pytanie odnosnie pracy w AP
Witam!
Mam na lini czasu ustawione tzw. bloki ale tylko wybrane z nich chcialbym przesunac o podany czas np 10min 54sek jak sie zaznacza te bloki i czy jest inna opcja przesuniacia ich o podany czas niz przeniesienie ich za pomoca myszy? nie wiem czy jasno sie wyrazilem ale jak co napisze sprostowanie :-)
pozdrawiam!

czwartek, 27 lipca 2006, 10:41
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Zaznaczasz każdy bloczek z Shiftem i przesuwasz całość

czwartek, 27 lipca 2006, 11:31
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

mmstudio jak zawsze jestes liderem w tej dziedzinie :wink: wiedzialem ze pojedyncze pliki zaznacza sie z ctrl ale wystarczylo przesunac wyzej palec :-)

Mam jeszcze za to pytanko no moze dwa :P
czy jest mozliwosc zaznaczyc ktores bloki (wiem jak zaznaczac :oops: ) i czy mozna gdzies wpisac o ile min i sek maja sie przesunac?? i dlaczego jak przed jakis blok chce dodac jeszcze cos innego to zamiast sie to wszystko przesunac to obcina mi stary blok o ta czesc ktora zajmuje nowy :-( jak to zrobic ??

posiadam karte pinnacle AV/DV i chce material nagrac na VHS przypuszczam ze jest to opcja export to tape ale niestety nie bardzo program chce to robic.

i ostatnie (sorki ze zatruwam) mam gotowy projekt ale w okreslone miejsce chce wstawic inny projekt utworzony osobno wczesniej, jest taka opcja ??

wielkie dzieki z gory za pomoc!

piątek, 28 lipca 2006, 00:33
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

i czy mozna gdzies wpisac o ile min i sek maja sie przesunac??

Nie ma takiej opcji

shogo23 napisał(a):
i ostatnie (sorki ze zatruwam) mam gotowy projekt ale w okreslone miejsce chce wstawic inny projekt utworzony osobno wczesniej, jest taka opcja ??

bezpośrednio nie możesz zaimportowac projektu do juz istniejącego. Możesz za to skorzystać z zagnieżdżonych sekwencji.

piątek, 28 lipca 2006, 08:53
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

shogo23 napisał(a):

Nie ma takiej opcji
Jak najbardziej można. Wystarczy zaznaczyć klipy do przesunięcia i wcisnąć + na numerycznej klawiaturze, a następnie wartość przesunięcia, przy czym przykładowy zapis +310 oznacza przesunięcie o 3 sekundy i 10klatek

mmstudio napisał(a):
shogo23 napisał(a):

bezpośrednio nie możesz zaimportowac projektu do juz istniejącego. Możesz za to skorzystać z zagnieżdżonych sekwencji.
Można importować projekty, automatycznie importują się wszelkie media użyte w importowanym projekcie.

piątek, 28 lipca 2006, 09:45
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

mmstudio napisał(a):
shogo23 napisał(a):

Nie ma takiej opcji
Jak najbardziej można. Wystarczy zaznaczyć klipy do przesunięcia i wcisnąć + na numerycznej klawiaturze, a następnie wartość przesunięcia, przy czym przykładowy zapis +310 oznacza przesunięcie o 3 sekundy i 10klatek

mmstudio napisał(a):
shogo23 napisał(a):

Można importować projekty, automatycznie importują się wszelkie media użyte w importowanym projekcie.

A wydawało mi się, że znam AP :D

piątek, 28 lipca 2006, 10:32
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

a z tym export to tape wie ktos o co chodzi. Jak to sie ma do jakosci ? czy wypuszczony z kompa sygnal nagra sie lepiej na VHS czy jak np zrzuce to do DVD bo i plyte tez musze zrobic i nagram na VHS bedzie tak samo czy gorzej ??

Aha i jak w AP zrobic fotke klatki filowej ??

piątek, 28 lipca 2006, 15:42
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Warto dodać, że jeżeli "blok" do zaznaczenia, przesunięcia jest duży i liczy np.dziesięć ujęć to można go zaznaczyć przez "obrysowanie" myszą

Klatkę, fotkę uzyskasz File/Export/Frame lub prościej CTRL+SHIFT+M

sobota, 29 lipca 2006, 07:55
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

dziekoweczka za odp. !!!
a z tym export to tape wie ktos o co chodzi. Jak to sie ma do jakosci ? czy wypuszczony z kompa sygnal nagra sie lepiej na VHS czy jak np zrzuce to do DVD bo i plyte tez musze zrobic i nagram na VHS bedzie tak samo czy gorzej ??

Tj. eksport na taśme DV. Jeżeli finalnie zgrasz to na VHSa to jakości i tak nie zauważysz czy to będzie po DV czy po DVD.

sobota, 29 lipca 2006, 12:58
Nowy
Nowy

Prosze o pomoc. Pracuje na RTx10 i AP 2.0.Gotowy film kopresuje i nagrywam na DVD. Obraz drzy nie odtwaza sie plynnie.Gdzie popelniam blad.
P4C800-E-Deluxe.PIV 3.0, 2.0GB DDR 400 w dualu

wtorek, 15 sierpnia 2006, 22:32
Bywalec
Bywalec

Może w ustawieniach przeplotu? Ludzie na tym forum dostają mdłości lub drgawek na widok tego słowa :-D

W opcjach narzędzia kompresującego zmień ustawienia przeplotu na któreś z tych dwóch: upper field, lower field. Nie wiem które miałeś wcześniej ale przestaw na to drugie. Nie powiem Ci też dokładnie gdzie tą opcję znajdziesz bo nie wiem, czym dokładnie kompresujesz.

środa, 16 sierpnia 2006, 00:48
Nowy
Nowy

Kompresuje tylko kodekiem z AP 2.0 i moze faktycznie cos trzeba zmienic' poszukam i dam znac czy to jest lekarstwo dla mnie.Dzieki i pozdrawiam.

FX1,P4C800-E-Deluxe.PIV 3.0, 2.0GB DDR 400 w dualu

[ Dodano: Pon Wrz 04, 2006 11:34 am ]
Dziekuje za pomoc, z podpowiedziami poradzilem sobie. Prosze o informacje jak najskuteczniej zakodowac DVD ( nagrywam w AP 2.0 ) by nikt nie kopiowal.Dzieki.

środa, 16 sierpnia 2006, 15:37
Bywalec
Bywalec

Ja podepne sie do tematu, bo mam rowniez pytanie odnoszace sie do pracy w AP pro (2)

Czy istnieje mozliwosc skopiowania kawalka (zaznaczonego wczesniej za pomocą in point &out point) materialu np z sequence 1 (głownego) do sequence 2 (powiedzmy podrecznego) ... Chcialbym powyciagac z calego filmu pare krotkich ujec,nastepnie zmontowac sobie "na boczku" i wrzucic seq 2 do seq 1.Ten sposob bardzo ułatwiłby mi prace.Jesli istnieje inny sposob ,lepszy,łatwiejszy to bede wdzieczny za wskazowki..

pozdrawiam :)

środa, 11 października 2006, 12:59
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

To co opisujesz nazywa się zagnieżdżaniem sekwencji i jest jak najbardziej możliwe.
Osobiście aby wydzielić "kawałek" leżący na Timeline używam żyletki lub CTRL+K następnie przenoszę do monitora źródłowego, tworzę nową sekwencję i przeciągam klip z monitora źródłowego.
Powtarzając tą operacje kilkukrotnie, następnie umieszczając drugą sekwencję wewnąrz pierwszej osiągniesz efekt, o którym piszesz.

piątek, 13 października 2006, 18:55
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Czy istnieje mozliwosc skopiowania kawalka (zaznaczonego wczesniej za pomocą in point &out point) materialu np z sequence 1 (głownego) do sequence 2 (powiedzmy podrecznego) ... Chcialbym powyciagac z calego filmu pare krotkich ujec,nastepnie zmontowac sobie "na boczku" i wrzucic seq 2 do seq 1.Ten sposob bardzo ułatwiłby mi prace.Jesli istnieje inny sposob ,lepszy,łatwiejszy to bede wdzieczny za wskazowki..
Zduplikuj tą kompozycję, zaznacz za pomocą In i Out to czego nie chcesz, Sequence -> Lift lub Extract wedle uznania

piątek, 13 października 2006, 19:47
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona