Teraz jest środa, 8 lipca 2020, 13:12

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 adobe premier - efekty - jak? 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post adobe premier - efekty - jak?
witam wszystkich:)
dopiero zaczynam przygode z adope premier i mam troche pytan...
na poczatek interesuje mnie to jak zrobic przejscia z efektami miedzy kawalkami, jak podlozyc wlasny dzwiek...i przyspieszyc filmik :roll:
...reszta moze na pozniej... :wink:
thx

poniedziałek, 2 października 2006, 15:33
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Skoro "na dzień dobry" atakujesz nas takimi (elementarnymi) pytaniami to proponuje wnikliwą lekturę działu Adobe Premiere na tym forum. Myśle, że wszystko wtedy stanie sie prostrze... :wink:

Proponuje też troche pogooglować i zakup jakiejś książeczki z http://www.helion.pl (są naprawde warte swojej ceny).

Pozdrawiam

poniedziałek, 2 października 2006, 18:40
Bywalec
Bywalec

Albo instrukcję obsługi... Ludzie nie wstydźcie się korzystać z instrukcji. Większa siara to pytać się o tak banalne rzeczy... Ale skoro jestem dobry wujek to wyjątkowo odpowiem na te pytania. Szkoda tylko że nie napisałeś z jakiego premiere'a korzystasz... ja mam 6,5 więc napiszę jak to u mnie wygląda.

1. Przejścia między klipami:
Wstawiasz 2 klipy na 2 różne ścieżki video (video 1A i 1B), tak by koniec pierwszego i początek drugiego nachodziły na siebie. Pomiędzy nimi jest dodatkowy pasek efektów. Efekty wybierasz ze specjalnego okienka i przeciągasz na wspomniany pasek pomiędzy dwoma ścieżkami video gdzie nachodzą na siebie oba klipy.

2. Podkładanie dźwięku
Dżwięki nakładasz na ścieżki Audio. Jak brakuje to klikając PPM w oknie edycji wybierasz opcję "add audio track"

3. Przyśpieszenie filmu
Przerzucasz filmik na timeline. Wycinasz narzędziem "razor" fragment, kóry chcesz przyśpieszyć. Klikasz na niego PPM i wybierasz opcję "speed". Ustawiasz o ile ma być przyśpieszony klip i dajesz OK. Podobnie gdy chcesz spowolnić film.

Skoro masz takie problemy na początku używania tego programu to może najpierw zacznij od czegoś prostszego bo jak masz zasypywać nas tu podstawowymi pytaniami to wreszcie nie doczekasz się żadnych odpowiedzi bo Twoje problemy wynikają raczej z lenistwa.

piątek, 6 października 2006, 01:33
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]