Teraz jest poniedziałek, 30 listopada 2020, 18:33

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 problem z montowaniem plików 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post problem z montowaniem plików
Witam Serdecznie
Posiadam Adobe Premiere Pro 1.5 Interesuję się filmem, kinematografią i wszystko co z nim związane. Chciałbym się pobawić i popróbować stworzyć swoje własne trailery do różnych filmów itd. Jak wiadomo nie chce, żeby film końcowy był w MPEG2 tylko w jakimś mov'ie, xvidzie czy DivXie, żeby nie zajmował dużo, a można by go było oglądać w dobrej jakości na komputerze.

Problem jest jednak następujący. Niektóre filmy, czy też materiały potrzebne mi do pracy są w różnych formatach: DivX, Xvid, VOB'y z DVD. I tutaj pojawia się problem. Otóż w momencie kiedy tworze nowy projekt, nie wiem jakiego użyć dekompresora, ponieważ jakiego kolwiek bym nie wybrał, to po wrzuceniu odpowiednich filmów ( materiałów) do projektu program zaczyna strasznie mulić. Kiedy się już uspokoi, i odpowiednie pliki usiłuję wrzucić na ścieżkę to zaczyna mulić jak cholera i po chwili się zawiesza albo po prostu nie ma żadnego obrazu. Odtwarza dźwięk ale nie ma obrazi. Co ciekawe, kiedy dany plik próbuję wrzucić do okna pomocniczego lub jest on odtwarzany z małego okna podglądowego w oknie ze wszystkimi elementami z projektu to jest wszystko ok. Jaja zaczynają się robić kiedy pliki zostaną przeniesione na TIMELINE. :/

Co powinienem zrobić, jakiego decompresora użyć? Czy wpierw powinienem swoje materiały przekonwertować na inny format? Ale w tedy stracę na jakości?

Będę wdzięczny bardzo o poradę i o pomoc bo już kompletnie nie wiem co jest grane :/

P.S a tak na marginesie. Znacie jakąś stronę z darmowymi samplami dzięków? W trailerach często są takie nietypowe dźwięki jak np taki głośny szum szczególnie jak jakiś napis szybko wlatuje, albo dźwięk pioruna, odgłos miecza uderzającego o drugi itp. Takie rzeczy też by mi się przydały

niedziela, 19 listopada 2006, 13:21
Nowy
Nowy

zbytnio nie wiem..., ale wiem że problemy są przy wrzucaniu plików z filmami (np. z pobranymi emule)
wpływ na to może mieć czestotliwość klatek/s czy rozdzielczość

a z dvd pliki, to skopiuj na dysk i zień rozszerzenie na avi

o samplach z dźwiękiem to na tym forum gdzieś jest spora baza linków

poniedziałek, 20 listopada 2006, 17:03
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ]