Teraz jest poniedziałek, 21 stycznia 2019, 12:04

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 podział na sceny przy przechwytywaniu 
Autor Wiadomość
Stały bywalec
Stały bywalec

Post podział na sceny przy przechwytywaniu
Siemanko! mam pytanko. Jak zgrac material z kamery (cyfrowej) do kompa zeby zostal on podzielony na sceny :?: Wiem o programie SceneLyzer, ale czy są moze jakies bezpłatne programiki? A najbardziej to zalezałoby mi zeby zrobic to za pomoca AP, slyszalam ze jest to mozliwe, ale nie potrafie znalezc do tego ustawien.
Z góry dzieki.

środa, 27 grudnia 2006, 11:20
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Tak W wertsji premiera pro masz w dolnym prawym rogu pocję do zaznaczenia " scene detect" lub tuż pod przyciskiem REC ikonkę z klapsem :D

http://www.tokksa.pl
http://www.tokksa.pl/wild.php
http://www.facebook.com/pages/Tokksa/14 ... 140?v=wall

http://vimeo.com/tokksa
http://vimeo.com/tokksawild/videos

środa, 27 grudnia 2006, 11:23
Stały bywalec
Stały bywalec

hm... wiec albo coś robie nie tak, albo juz sama nie wiem. Wlączam scen detect ale AP Pro nadal wgrywa material jednym cieciem. Dlaczego tak sie dzieje. Ogromnie mi zalezy zeby program ciał material na sceny, bo zeświruje, jak bede musiała sama pociac ponad 200 ujęć z jednej kasety. Co jeszcze musze zrobic?
Pozdrawiam
w razie moje gg 3290404

środa, 27 grudnia 2006, 13:54
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Może materiał jest nagrany bez przerw. AP rozróżnia sceny przez przerwy w nagrywaniu więc jak nagrasz godzinę bez przerwy to nie podzieli.

Pozdrawiam

środa, 27 grudnia 2006, 14:14
Stały bywalec
Stały bywalec

nie, material nagrany jest cieciami, okolo 200 na 60-minutowej kasetce. Ale byc moze juz wiem gdzie tkwi problem - moze kamera ktorej uzywam do zrzucania materialu nie ma kodu czasowego. Sprawdze to na innej kamerce i sie odezwe.
Dzieki i pozdrawiam

środa, 27 grudnia 2006, 14:53
Bywalec
Bywalec

przy podłączeniu kamery do kompa nie włącza ci się windows movie maker? darmowy program i odrazu dzieli na sceny.

środa, 27 grudnia 2006, 15:31
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Sony Vegas, przy wlaczeniu detekcji kazda scena jest w osobnym pliku.

środa, 27 grudnia 2006, 16:21
Stały bywalec
Stały bywalec

przy podłączeniu kamery do kompa nie włącza ci się windows movie maker? darmowy program i odrazu dzieli na sceny.

tak więc włącza sie, ale on nie dzieli na sceny (tzn. w movie makerze widac podział, ale ja nie składam filmów w movi makerze, a na dysku zapisuje jeden plik) tak wiec ten programik mnie nie ratuje, ale dziekuje i pozdrawiam :D

czwartek, 28 grudnia 2006, 10:40
Bywalec
Bywalec

w takim razie jezeli film nie jest zbyt długi można zrobić to ręcznie w premierze za pomocą razor tool. może brzmi strasznie ale to nie jest tak dużo roboty.

czwartek, 28 grudnia 2006, 11:21
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Przecież podzielony na scseny czy nie materiał i tak tzeba skracać i wyrzucać dużo. Nie widzę więc problemu. Zawsze zgrywam do jednego pliku.

Pozdrawiam

czwartek, 28 grudnia 2006, 12:07
Bywalec
Bywalec

gemeralnie ja też tak myśle i tak robię,ale moze ziuta chce montować pokolei sceny czy cos takiego.

czwartek, 28 grudnia 2006, 12:15
Stały bywalec
Stały bywalec

tu nie chodzi ze chce montowac po kolei, ale mam mase ciec i o wiele wygodniej jest montowac jak sie ma je osobno, poza tym jak wszystko jest w jednym pliku to trzeba wycinac po klatce miedzy poszczegolnymi klipami, wiec jezeli mam jakies bardzo krotkie ciecie (1-sekundowe) to co mi z niego zostanie :) poza tym montuje mase filmów i dodatkowe ciecia to strata czasu. Wiele zeczy ktore sfilmuje np w 50 minucie wklejam np w 30min, jak mam klip pociety na sceny, to wiem ze jest to np. ciecie 278, montowalam juz na jednym godzinnym klipie, ale jest to dla mnie strata czasu (montuje duzo bo zajmuje sie tym zawodowo)

czwartek, 28 grudnia 2006, 12:44
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

http://www.scenalyzer.com/buy_on_line.html

39 Euro - jak montujesz zawodowo to chyba błyskawicznie się zwróci ... A wszystkie Twoje kłopoty błyskawicznie ustąpią ...

PS. No może nie wszystkie - Premierka to spory kłopot ;>

czwartek, 28 grudnia 2006, 13:00
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Waśnie uzyskalem odpowiedż na mój dylemat: jakie są korzyści z pociętego na sceny pliku przy zgrywaniu. Rozjaśnio mi się. Dzięki.

Pozdrawiam

[ Dodano: Czw Gru 28, 2006 12:24 pm ]
A przechwytuję czasem z podzialem na sceny darmowym programikiem: http://windv.mourek.cz/

Pozdrawiam

czwartek, 28 grudnia 2006, 13:11
Stały bywalec
Stały bywalec

39 Euro - jak montujesz zawodowo to chyba błyskawicznie się zwróci ...

pewnie ze sie zwroci, ale do tej pory pracowalam dla innej firmy, teraz zaczynamna wlasna reke, na razie nie mam funduszy na wszystkie programy, wiec te co idzie poszukuje za free. Potem napewno zainwestuje w cos lepszego.
Ale dziekuje :)

Ps. jednak juz wiem czemu nie dziala scen detect w AP Pro, to jest najprawdopodobniej wina kamerki, ktora zgrywa materiał lub ktora nagrywala material, musi miec funkcje kodu czasowego, zeby rozroznic miejsca w ktorych byly ciecia. Sprawdze to i odpisze

Jednak nie jest to wina kamerki :( chyba faktycznie to wina wersji AP Pro, ponoc jedynka tak miała. Sprawdze i znowu dam znac

Ostatnio edytowano piątek, 29 grudnia 2006, 20:24 przez ziutka, łącznie edytowano 1 raz

czwartek, 28 grudnia 2006, 14:19
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona