Teraz jest piątek, 18 stycznia 2019, 08:13

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
 Adobe Premiere Pro 7.0 - praca na mpeg2 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Adobe Premiere Pro 7.0 - praca na mpeg2
Witam wszystkich serdecznie jako , że to mój pierwszy post.
Uzytkuję od kilku lat AP (najpierw w wersji 1.x, teraz Pro 7.0)
Przez ten cały okres pracowałem na plikach *.avi i do tej pory nie miałem żadnych problemów z edycją tudzież exportem materiału.

Niedawno zakupiłem kamerę Sony`ego rejestrującą obraz na HDD w formacie mpeg2 (przeplot).
Jako, że jakość obrazu jest naprawdę bardzo dobra, postanowiłem spróbować montażu bezpośrednio na materiale mpeg2 (chciałem w ten sposób uniknąć pogorszenia jakości obrazu dzięki exportowi mpeg2-> avi , pracy na avi , exportowi na potrzeby authoringu etc).

Jako, że w tej chwili jakość jest dla mnie rzeczą najważniejszą ograniczam się tylko i wyłącznie do exportu do DVD.

Ustawienia projektu:
DV Playback/25fps/720x576/(16/9 1.422)
Wszystkie pliki importowane są w formacie mpeg2 z przeplotem 16/9 dźwięk 5.1 (niemniej ścieżka dźwiękowa od razu idzie do kosza). Każdy plik interpretuję jako D1/DV Pal Widescreen 16:9(1.422).

Problemy pojawiają się już w fazie edycji , tzn nie jest istotne, czy użyję jakiegokolwiek przejścia czy filtru, już w podglądzie projektu zaczynają się kłopoty.
Ciężko mi to ubrać w słowa, ale wyobraźcie sobie sekwencję w której klatki obrazu zamieniły się miejscami , dzieje się to zupełnie losowo, ale niestety efekt ten jest trwały i w pliku wynikowym na stałe widoczny.
Wyobraźcie sobie jadący samochód , który w pewnej chwili się cofa, znów jedzie, cofnie sie i dalej jedzie.
Tak niestety wyglądają niektóre fragmenty projektu ... mam wrażenie że częściej ten problem pojawia się przy okazji przejść, ale zdarza się że również na środku sekwencji.

Kamera z której importuję materiał to:
DCRSR90E Sony`ego.

Mój komputer z grubsza wygląda tak:
PIV 3.0 1GB RAM Corsair (dual) HDD WD 250+320 GB SATA2, płyta Gigabyte`a (wysoki model), grafika Radeon X550.

Próba exportu bezpośrednio na DVD kończy się zatrzymaniem enkodowania, export do DV AVI idzie bez problemu, ale wspomniane migotanie występuje.

Zaczynam się zastanawiać czy to wina komputera, czy Sony coś namieszało , czy być może AP nie lubi edycji na mpeg2 ? ;)
W/w problem występuje również u kolegi na jego IBM`ie R50 (PIV 2.0 1 GB RAM grafika ATI Mobility Radeon 14" SXGA+). Na próbę chcielismy zmontowac krociutki film z uzyciem mojego materiału źródłowego z kamery i niestety migotanie też się pojawia :(

dzięki z góry za rady i pozdrawiam

piątek, 26 stycznia 2007, 01:28
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ]