Teraz jest środa, 3 marca 2021, 02:01

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Jest dźwięk nie ma obrazu 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Jest dźwięk nie ma obrazu
Witam wszystkich szanownych i nie szanownych użytkowników tego forum. Szukałem, szukałem, lecz nie znalazłem odpowiedzi we wcześniejszych postach.
Problem jest następujący: posiadam Adobe Premier 6.0, mój materiał filmowy (mpg), który wymaga obróbki jest wykrywany przez Adobe jako plik dźwiękowy - a np power director widzi jako film.
Brakuje mi jakiś kodeków czy dodatkowego softu ?
Mogę tylko dodać iż film był konwertowany z ntsc (jeśli by to miało jakieś znaczenie).
Dzięki za wszelką pomoc.

środa, 6 grudnia 2006, 19:16
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Jest dźwięk nie ma obrazu
whiskey111 napisał(a):
Witam wszystkich szanownych i nie szanownych użytkowników tego forum. Szukałem, szukałem, lecz nie znalazłem odpowiedzi we wcześniejszych postach.
Problem jest następujący: posiadam Adobe Premier 6.0, mój materiał filmowy (mpg), który wymaga obróbki jest wykrywany przez Adobe jako plik dźwiękowy - a np power director widzi jako film.
Brakuje mi jakiś kodeków czy dodatkowego softu ?
Mogę tylko dodać iż film był konwertowany z ntsc (jeśli by to miało jakieś znaczenie).
Dzięki za wszelką pomoc.

witam
możesz zrobić tak; zinstaluj sobie Gspot'a, lub Avicodec'a, lub Mediainfo i sprawdź info tego pliku video. Każdy z tych programików poinformuje z jakimi kodekami filmik był tworzony (video + audio) i czy masz je w systemie. Jeżeli nie będziesz czegoś miał to polecam:ffdshow i klmcodec136, to takie uniwersalne, bardzo dobre kodeki.Ja osobiście innych nie posiadam, te mi wystarczą. Powinno być już dobrze.
pozdrawiam

środa, 6 grudnia 2006, 21:51
Nowy
Nowy

Wielkie dzięki. Poszukam wskazanych softów o zobaczę jak będzie. Na pewno poinformuję o wynikach :)

czwartek, 7 grudnia 2006, 12:19
Nowy
Nowy

Kliknij prawym przyciskiem myszki na podgląd obrazu (sequence) wybierz opcję "display mode" i zaznacz Composite - moze to pomoze ;)

wtorek, 16 stycznia 2007, 18:11
Nowy
Nowy

Premiere nigdy nie obsługiwał pliów mpg i żadne dodatkowe kodeki nic tu nie pomogą. Trzeba to przerobić na AVI np. ProCoderem.

niedziela, 28 stycznia 2007, 15:58
Nowy
Nowy

Po długiej przerwie zabrałem się ponownie za obróbkę tego filmu :)
Zainstalowanie dodatkowych kodeków nic nie pomogło - będę próbował przekonwertować na avi.
Chciałbym też aby film ten mógł być odtwarzany nie tylko na komputerze ale również na domowych (telewizyjnych) odtwarzaczach dvd. I w tej kwestii napotkałem na masę problemów (zagadnień). Mimo iż posiadam książkę Adobe Premier pana Goduli (z wydawnictwa Heliona) to nie znalazłem w niej odpowiedzi na ten temat.

[ Dodano: Sro Kwi 18, 2007 4:40 pm ]
Procoder jest programem płatnym - próbowałem różnymi darmowymi przerobić film na avi ale po przerobieniu format okazał się nierozpoznawalny dla dla Adobe Premiera.
Jakim programem oprócz Procodera mogę zrobić z tego avi ?

I dlaczego Adobe czyta inne pliki mpg a tego mojego filmu nie chce ?
Czy może to być wina braku prawidłowych ustawień w opcjach Adobe ?

sobota, 10 marca 2007, 20:22
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]